Vampýr z Koňského trhu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Novým Městem pražským se šíří strach. Kolem Koňského trhu za temných nocí obchází vampýr, který své oběti rdousí a prokusuje jim hrdlo. V márnici u svatého Štěpána se hromadí mrtvoly a rychtář Jakub Protiva slibuje konšelům, že tomu učiní přítrž. Jeho přítel františkán Blasius ho ale od velkých slibů zrazuje. Vždyť vypořádání se s vampýrem nebude vůbec jednoduché. Napínavý příběh s hororovými prvky nás přenese do konce 14. století, kdy bylo i České království zasaženo černou smrtí. Dvojice pátračů se však musí navzdory této hrozbě pustit do velmi riskantního zápasu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/21778/rychtar-jakub-protiva-a-mnich-blasi-oL1-21778.jpg 3.878
Série:

Rychtář Jakub Protiva a mnich Blasius (2.)

Žánr:
Detektivky, Literatura česká
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (17)

Kniha Vampýr z Koňského trhu

Přidat komentář
trudoš
19.09.2018

Ani druhá detektivka s Protivou a Blasiusem nebyla špatná. Zápletka tajuplně zašmodrchaná, postavy náležitě svérázné a rozsah tak akorát, aby vyprávění skončilo dřív, než se člověk začne nudit. Fakt je, že výsledné rozplétání Jan Bauer docela odbyl, evidentně mu víc záleželo na vytvoření děsivé atmosféry než zpětného odůvodnění komplikovaných zločinů. Reálie jsou ale fajn, nepotrpí-li si člověk na historicky přesné kulisy. Zdejší středověk je sympaticky bez pozlátka, díky čemuž mi byl v mnohém milejší než ten pohádkový od čtenářsky úspěšnějšího Vlastimila Vondrušky. Také mimo jiné oceňuji, že hrdinové se opravdu snaží pátrat a to za pomůcek, které středověk skutečně nabízel, pročež netahají zázraky z rukávu. Kdyby si jen autor dal více záležet na osnově, byl bych spokojenější - jsou zde třeba úplně zbytečné linie se ztracenou relikvií, s tajným bratrstvem a florentským lékařem. Ve výsledku ovšem příjemné oddechové čtení, možná nepříliš propracované, ale zato řemeslně dobře zvládnuté.

babystar
06.08.2018

Čtivý příběh. Líbil se mi víc, než předchozí o rozparovačovi. Moderní výrazy mi nevadí, alespoň je vidět, že lidi jsou pořád stejní, jen se mění historické kulisy. Jen si nějak nemohu zvyknout na mnicha Blasia (holt to není bratr Cadfael). Je to pořádný ochmelka a smilník. Jestli se fakt tak mniši chovali, tak se nedivím, že přišlo husitství. Naopak se mi líbí historické vsuvky (i když někdy působí "školometsky"), které podle mých chabých znalostí (i podle "pana Googla") odpovídají skutečnosti.

Alma-Nacida
04.08.2018

MOŽNÝ SPOILER, ALE JEN TAK TROŠKU: )
Oddechovka, a protože jsem nic jiného nečekala, nebyla jsem zklamaná, ale co mi opravdu vadí jsou modernismy v řeči postav. Jako když např. biřic oslovuje rychtáře "šéfe". Očekávaná hororová zápletka se taky nějak nekonala a podivná proměna hraběte v "pána světa" ani jeho úšklebky post mortem před svěcenou vodou zůstaly nevysvětleny...

druzickaster
19.06.2018

I druhý díl byl zábavný a nenáročný. Příjemná přímočará detektivka ze staré Prahy. Musím uznat, že Jakub Protiva a otec Blasius jsou mi velmi sympatičtí, obzvláště františkán Blasius je pěkné kvítko, které umí užívat život plnými doušky a to doslova, a to se mi na něm líbí.

angelika29
12.02.2018

velice hezky napsaná detektivka

Art82
07.02.2018

Druhý díl se mně líbil mnohem víc. Pořád to hezky odsejpalo a prostě takový hezký. Asi tak jak to ve středověku vypadalo.

NymphMaeve
01.11.2017

Miluju historické detektivky, ale jsem asi moc rozmazlil pan Vondruška :D žádnou jinou knihu od tohoto autora jsem nečetla a asi ani nebudu. Kniha má spád až na konci, nijak moc dobře se mi nečetla a asi od půlky jsem víceméně věděla, jak to dopadne. Je to škoda, protože to je ten smysl detektivky - napětí a nečekané rozuzlení kriminálního případu.

malpet
07.07.2017

Historickým detektivkám moc neholduju, tady byl příběh dobrý, ale dojem pokazilo hodně nevhodných a v tehdejší době zaručeně nepoužívaných slov, jako třeba šéf a podobně... pro mně trochu nedotažené.

Štítky

detektivky

Autor a jeho další knihy

Jan Bauer

Jan Bauer
česká, 1945

všechny knihy autora

Kniha Vampýr z Koňského trhu je:

v Přečtených111x
v Čtenářské výzvě2x
v Doporučených2x
v Knihotéce47x
v Chystám se číst23x
v Chci si koupit4x
v dalších seznamech3x