Pražský rozparovač

Praha, konec 14. století. Nedávno založené Nové Město se bouřlivě rozrůstá, ale přitahuje nejen poctivé řemeslníky a kupce, nýbrž i zloděje, podvodníky a násilníky. Jakubu Protivovi však dělá starosti zejména tajemný rozparovač, který za temných nocí zvláště krutým způsobem vraždí lehké ženštiny. Dokáže mu pomoci mazaný a poněkud lehkomyslný františkánský mnich Blasius? A dokáží spolu tihle dva v mnohém rozdílní muži vůbec spolupracovat? Budou se o to muset každopádně pokusit, protože cíl mají společný: odhalit tajemného zabijáka, který je postrachem města....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11545/prazsky-rozparovac-Pei-11545.jpg 3.6121

Kniha Pražský rozparovač

Hyacint

Historická detektivka, kde sem tam probleskne nějaká ta dobová událost či zajímavost, ovšem zabíjí to naprosto současná mluva, absence zajímavé zápletky a jakéhokoliv napětí. Nejsem moc náročný čtenář, ale vraha jsem uhádl cca v třetině knihy. Navíc mi neseděl Blasius, působil na mě jako karikatura duchovního, tedy pijan, sexuchtivý slizoun, vzdělaný, leč nepříliš bystrý.
Tak jsem si řekl, že je to třeba jen pomalejší start dobré série a zkusil ještě jeden díl, šéfe.

jprst
07.08.2020

Nenáročná odpočinková spíše podprůměrná četba tvářící se jako historická detektivka z gotické Prahy. Pokud se týká historie, tak je to ještě ucházející, tedy s vyjímkou požívání některých slov té době cizích. Ale jako detektivka nic moc a to ještě spíše nic než moc, jednoduchá zápletka, dopředu odhadnutelný děj, téměř bez napětí. Obvykle se vyhýbám tomu. abych sérii příběhů odstřelil hned po přečtení první knihy, ale tato mě nepřesvědčila o tom, že když další vynechám, o něco zajímavého přijdu.

Standa24
04.04.2020

Historické detektivní příběhy mám rád, ale tenhle byl spíše zklamáním. Velmi mi vadilo používání výrazů "šéfe" a pod.

frantisek8863
08.12.2019

Verze středověké detektivky a Jacka rozparovače. Závěr knihy mi přišel velmi jednoduše zakončen s chabými důkazy, bez nejmenšího zpochybnění. Některé jednání a výroky postav mě přišli v rozporu s onou dobou, ale to je autorova věc. Více mě bavili Bauerovi série životopisných příběhů z českých dějin, než romány o Rychtáři Protivovi a spol. Osobně jsou mi o něco bližší knihy pana Vondrušky, ale ani pan Bauer neurazí.

wooloong
31.08.2019

Příjemná historická detektivka, která se dobře četla, a dobře od půlky už mohl čtenář tušit, kdo je vrahem. Samozřejmě si nemyslím, že by měla být středověká detektivka psána středověkou češtinou, ale kromě postřehů astroweb (šéfe, krev a mrtvola) bych ještě přidala stávku cechů, důkazní materiál a několik dalších, které se mi už nechce dohledávat.

ferenc_had
21.07.2019

Příjemné čtení.
Těším se na další díl ze série.

astroweb
25.05.2019

Velmi odpočinkové, občas mimo historickou realitu, např. oslovení "šéfe", při pitvě mrtvého že teče krev. apod.

Carmen13
29.01.2019

Poměrně jednoduchý příběh s očekávatelným výsledkem. Pro mě osobně byl nejzajímavější popis jednotlivých postav.