Prahu rdousí strach (dvojkniha 1. a 2. díl)

Prahu rdousí strach (dvojkniha 1. a 2. díl) https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/363239/mid_prahu-rdousi-strach-rBk-363239.jpg 4 39 16

Dva detektivní příběhy známého českého autora. V prvním se setkáváme s novoměstským rychtářem Jakubem Protivou z Protivce, který pátrá po tajemném vrahovi mladých žen. Jeho nečekanými pomocníky se stávají důvtipný františkánský mnich Blasius a prostořeká nevěstka Magdalena. Ve druhém příběhu Jakub Protiva z Protivce a mnich Blasius čelí řádění tajemného vampýra, kterého se bojí celé Nové Město pražské. Údajně jim má být zázračně oživlý irský alchymista, který má na svědomí vraždy a možná i zmizení cenné relikvie – zubu svatého Jeronýma.... celý text

Johny_H.
16.12.2023 4 z 5

Není to špatné, ale chybí tam více charakteristiky jednotlivých postav a trochu bych přidal více akce aby to nebylo až tak moc suché.

wooloong
16.09.2019 4 z 5

První detektivku jsem už komentovala jako samostatnou knihu. Druhá detektivka o Vampýrovi se mi taky líbila. Oblíbila jsem si hlavní postavy příběhu a baví mě i vedlejší postavičky, pestrá mozaika příběhů, míst a postav zasazených do skutečné historie. Občas mě zaskočily pravopisné chyby (jen pár), ale domnívám se, že autor detektivek by si měl dát hodně velký pozor na rozlišování slov oběti a objetí. Když totiž napíše "viděl přicházet rychtáře v obětí s purkmistrem" nebo "v radostném obětí", mohl by být čtenář zmaten, zda je jedná pouze o přátelské gesto nebo další mord.

vincek1
07.04.2019 4 z 5

Pravda je, že se jedná o dva, již dříve vydané příběhy. Protože jsem je četl už před delším časem a hlavně, proto, že jsem starší člověk, přečetl jsem si je znovu a četl jsem s chutí. Někdy není zapomnětlivost na překážku:-)

Kerberos
17.02.2019 4 z 5

Tak jsem byla trochu rozpačitá z toho, že Magdalena v minulém díle umřela. Potom jsem přišla na to, že tohle jsem už četla. Klamání čtenářů jsou to první dva díly pod jiným názvem.

nik077
15.02.2019 5 z 5

Bezva kniha...moc dobře se mi četla...

Schamila
22.01.2019 5 z 5

Tak oba příběhy v této knize byly senza, příjemné místní postavičky, krásně vymýšlené detektivní příběhy a pohled do dávné Prahy, fakt dobré a pohodové počteníčko....

Koudyna
17.01.2019 4 z 5

Moje první kniha od tohoto autora a můžu napsat,že na dlouhé zimní večery pěkné čtení.Mám ráda tento žánr.

Ranuncul
05.01.2019 4 z 5

Knížka se velice pěkně četla.

Dandulka
31.10.2018 5 z 5

Já tyhle knížky prostě miluji! Pan Bauer nikdy nezklame.

Macek58
01.10.2018

Dobré poutavé čtení na dlouhé zimní večery.

T.Holomoj
20.09.2018

Je to 1. a 2. kniha této série dohromady, to samé udělali v sérii Dominikána Pavla (V tajných službách Otce vlasti) a v sérii Alchymisté, tam dokonce 3 knihy v jedné (Zlatodějové). Takže pozor u každé novinky, protože to vlastně mnohdy novinka není......

babystar
02.09.2018 3 z 5

Podraz na čtenáře. Bohužel jsem si koupila tento příběh jako e-knihu a při otevření jsem zjistila, že jsou to dohromady romány Pražský rozparovač a Vampýr z Koňského trhu. Dost mne to naštvalo, že v anotaci ke knize na to nebyli čtenáři upozorněni. No, moje chyba.

Anna69
05.08.2018 5 z 5

Velice poutavě napsáno s kriminální zápletkou, v podobném stylu jako V.Vondruška. Zajímavé čtení

alnahu
29.06.2018 3 z 5

Dva detektivní příběhy z Nového Města pražského ,kde v noci vylézá tajemný rozparovač a záhadný vampýr. Kniha se mi četla dobře-odpočinkové čtení.

TeaPeter
06.06.2018

Reedice dvou starších knih. Na to nemá smysl dávat zvlášť hvězdičkové hodnocení.

Henriette
18.04.2018 5 z 5

Kniha se mi opravdu hodně líbila. bavila mě, atmosféra byla skvělá a ve středověké Praze Václava IV. se mi u pana Bauera opravdu líbilo. :) Více v mé recenzi...

Kniha Prahu rdousí strach (dvojkniha 1. a 2. díl) je v