Číše jedu pro krále

Detektivní román z doby vlády Václava IV. Na večeři u krále Václava IV. byl otráven bavorský vévoda Fridrich. Královský hofmistr Jindřich Škopek z Dubé nepochybuje o tom, že číše vína s jedem byla původně určena pro samotného panovníka. Kdo ho však chtěl otrávit a proč? Na to mají odpovědět novoměstský rychtář Jakub Protiva z Protivce a františkánský mnich Blasius. Jejich úspěšná řešení případů pražského rozparovače a vampýra z Koňského trhu je k tomuto úkolu přímo předurčila. Dokáží však uspět i tentokrát? Nitky spiknutí proti králi jsou opravdu hodně zašmodrchané, oba čestní muži jsou však odhodláni vypátrat traviče za každou cenu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/27754/cise-jedu-pro-krale-detektivni-roman-z-doby-vlady-vaclava-iv-27754.jpg 3.860

Rychtář Jakub Protiva a mnich Blasius (3.)

Romány, Literatura česká, Historie
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

babystar

Oddechovka. Bavilo mne, jak se autor popasoval s okolnostmi kolem otravy krále Václava. A opět kniha začala jako vážný příběh, ale nemohu si pomoci, podle mne vyústila v komedii. Ale nic proti tomu, musím si jen ještě zvyknout na autorův styl. Už na mne čeká další díl...

Art82

Prostě taková pohodovka která neurazí.

druzickaster

Pohodový relax, zápletka byla tentokráte krapet zapeklitější, některé známé postavy představeny z krapet jiného úhlu, ale proč ne? Já jsem se bavil a jdu na další díl.

tygřík2
11.05.2017

Třetí kniha v sérii a pořád žádné zlepšení. Zařazeno do kategorie Jedním okem tam, druhým ven.

ivoiro
06.05.2017

Příjemné oddechové čtení. Trošku divočina bylo setkání s kouzelníkem Žitem.

Majdule
09.03.2017

Číše jedu trpí hned několika neduhy. Je nedůsledná, otevírá dějové linky, které mnohoznačně slibují, ale nenaplní se.Čtenář nakonec ani netuší, proč se vůbec v ději objevily. O stejné nedůslednosti svědčí i autorovo nakládání s postavami, když se nedozvídáme konce jejich příběhů (ani v jeho rámci s předpokládaným pokračováním) a když se z hlavní postavy náhle stane vedlejší a naopak. A svědčí o ní i rozuzlení děje, které se dozvíme mimochodem a cítíme že vlastně ani není důležité. Dalším neduhem je ledabylost. V zápletce i v jazyce, který je svou slangovostí nedůvěryhodný. Postavy samozřejmě mohou mluvit současným jazykem, přibližuje je to čtenářům, ale aby mluvily jako pražští výrostci? Určitě to není to nejhorší, co jsem kdy četla, to ani zdaleka, ale chuť vracet se k autorovi nemám.
50 %

witko
26.01.2017

Pořád čekám že se to nějak rozjede, ta serie a pořád mi tu něco chybí. Není to prostě ono. Nevzdám to a zkusím příště další díl.

Boby17
26.03.2016

Ve srovnání s Vlastimilem Vondruškou nic moc. V příběhu je moc nadpřirozena a logické vysvětlení zločinu na konci chybí.

Selinute
23.03.2016

Výborný relax - pohodová a nenáročná detektivka, která mě bavila.

renefer
12.01.2016

Tady se setkáváme i s králem Václavem IV. a není to nic příjemného, ale jinak ani tato detektivka nevybočuje z úrovně předchozích dílů.

cori
20.12.2015

Kdosi se pokusí otrávit krále.Jakub velmi jednoduše obejde všechny báby kořenářky, které prodávají i jedy, a zjistí popis toho, kdo si byliny u jedné z nich kupoval. Stačí identifikace svědkyní a je po případu. Kouzelník Žito jako tajný agent byl úplně mimo mísu. Jeden ze slabších dílů.

elizabeth_ba
16.02.2015

Dokud se nedozvíme, kdo vlastně Blasius je (což se stane až ve Výkupné pro krále), je to takové nemastné, neslané a nic moc. Vykreslení historických osobností sice příliš neodpovídá pramenům, ale jako detektivku to lze považovat za docela ucházející. Vondruška je však z tohoto hlediska lepším autorem, i když z toho historického je to srovnatelně špatné.

kilometr
13.12.2013

Povedená kniha s oblíbenou dvojicí,ve které poprvé Jakub Protiva vyčnívá nad Blasiem.
Ale nejvíce mne pobavila hláška strážce Purkarta!Ta sedí.70%.

Galadwen
16.11.2013

Dost slabá kniha. Uherskou odbočku jsem vůbec nepochopila, leda by navazovala na nějaké předchozí díly, které v knihovně neměli. Jako detektivka bídné, jako historický román ještě divnější.

Ladinek
11.11.2013

O hodně slabší než předchozí knihy s Protivou a Blasiem. To s kouzelníkem Žitem tam bylo trochu přehnané.