Milenec rudé komisařky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Autor této knihy náhodou narazí na vzpomínky svého vzdáleného prastrýce Leopolda, jenž se v roce 1917 ocitl v samém ohnisku revolučních změn v Rusku. Vzpomínky ho natolik zaujmou, že je přepracuje na strhující román. Autor knihy náhodou objeví kufr s deníky a dopisy svého vzdáleného prastrýce Leopolda Bauera. Vyjde z nich najevo, že tento jeho předek měl velmi zajímavé osudy… V roce 1917 posílá rakouský císař Karel I. mladého absolventa filozofické fakulty vídeňské univerzity Ferdinanda Ignáce Bauera na tajnou misi do Petrohradu, aby domluvil uzavření separátního míru s Ruskem. Tento záměr překazí výbuch bolševické revoluce, v níž císařův emisar málem přijde o život. A tehdy se do něj zamiluje mladá bolševická komisařka…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/200981/milenec-rude-komisarky-200981.jpg 3.716
Žánr:
Romány, Literatura česká, Historie
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Milenec rudé komisařky

Přidat komentář
Zoja706
15. února

Kniha byla zajímavá hlavně popisem doby, ale jinak mě moc nebavila. Autor se často opakuje a stránky jsou dost často vycpávkové. četla se mi špatně a čekala jsem více ale napětí i romantika tam byli a Naděžda byla okouzlující. Ovšem hlavní hrdina mi lezl na nervy. Sama nevím proč.

tenax
14.07.2015

Svérázný pohled na události, které předcházely Říjnové revoluci. A i když je celý příběh samozřejmě vymyšlený, vyskytují se v něm skutečné osoby – Lenin, Kerenský, Trocký, Stalin, Masaryk, Alois Musil a mnoho dalších. Jejich chování a vztahy asi dost odpovídají skutečnosti, přesto na mě kniha působila trochu jako sice zábavná a napínavá, ale parodie. Od Bauera mám radši knihy z dávnější minulosti.

Dandulka
18.12.2014

Tak nevím, je to pravda nebo jen krásná autorova fantazie? Ať je to jak chce, bylo to moc hezké počteníčko.