Milenec rudé komisařky

Autor této knihy náhodou narazí na vzpomínky svého vzdáleného prastrýce Leopolda, jenž se v roce 1917 ocitl v samém ohnisku revolučních změn v Rusku. Vzpomínky ho natolik zaujmou, že je přepracuje na strhující román. Autor knihy náhodou objeví kufr s deníky a dopisy svého vzdáleného prastrýce Leopolda Bauera. Vyjde z nich najevo, že tento jeho předek měl velmi zajímavé osudy… V roce 1917 posílá rakouský císař Karel I. mladého absolventa filozofické fakulty vídeňské univerzity Ferdinanda Ignáce Bauera na tajnou misi do Petrohradu, aby domluvil uzavření separátního míru s Ruskem. Tento záměr překazí výbuch bolševické revoluce, v níž císařův emisar málem přijde o život. A tehdy se do něj zamiluje mladá bolševická komisařka…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/200981/milenec-rude-komisarky-200981.jpg 3.716
Romány, Literatura česká, Historie
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Milenec rudé komisařky

Zoja706

Kniha byla zajímavá hlavně popisem doby, ale jinak mě moc nebavila. Autor se často opakuje a stránky jsou dost často vycpávkové. četla se mi špatně a čekala jsem více ale napětí i romantika tam byli a Naděžda byla okouzlující. Ovšem hlavní hrdina mi lezl na nervy. Sama nevím proč.

tenax
14.07.2015

Svérázný pohled na události, které předcházely Říjnové revoluci. A i když je celý příběh samozřejmě vymyšlený, vyskytují se v něm skutečné osoby – Lenin, Kerenský, Trocký, Stalin, Masaryk, Alois Musil a mnoho dalších. Jejich chování a vztahy asi dost odpovídají skutečnosti, přesto na mě kniha působila trochu jako sice zábavná a napínavá, ale parodie. Od Bauera mám radši knihy z dávnější minulosti.

Dandulka
18.12.2014

Tak nevím, je to pravda nebo jen krásná autorova fantazie? Ať je to jak chce, bylo to moc hezké počteníčko.