Milenec rudé komisařky

Autor této knihy náhodou narazí na vzpomínky svého vzdáleného prastrýce Leopolda, jenž se v roce 1917 ocitl v samém ohnisku revolučních změn v Rusku. Vzpomínky ho natolik zaujmou, že je přepracuje na strhující román. Autor knihy náhodou objeví kufr s deníky a dopisy svého vzdáleného prastrýce Leopolda Bauera. Vyjde z nich najevo, že tento jeho předek měl velmi zajímavé osudy… V roce 1917 posílá rakouský císař Karel I. mladého absolventa filozofické fakulty vídeňské univerzity Ferdinanda Ignáce Bauera na tajnou misi do Petrohradu, aby domluvil uzavření separátního míru s Ruskem. Tento záměr překazí výbuch bolševické revoluce, v níž císařův emisar málem přijde o život. A tehdy se do něj zamiluje mladá bolševická komisařka…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200981/milenec-rude-komisarky-p9t-200981.jpg 3.619

Kniha Milenec rudé komisařky

Hall3006
20.11.2020

Tak tohle byla jízda. Přečteno za dva večery. Téma knihy však není pro každého a kdo nemá hlubší povědomí o událostech, které se v románu odehrávají, mohou knihu nazvat slátaninou. Takže než se do románu pustite, nastudujte si o dané době odbornou literaturu. Tipy najdete v seznamu přečtené. Při znalostech souvislostí si knihu užijete

Noisette73
13.10.2020odpad!

Ne, tak toto byla slátanina, která by urazila všechny co tyto hrůzné události zažili, nehorázná smyšlenka.

tenax
14.07.2015

Svérázný pohled na události, které předcházely Říjnové revoluci. A i když je celý příběh samozřejmě vymyšlený, vyskytují se v něm skutečné osoby – Lenin, Kerenský, Trocký, Stalin, Masaryk, Alois Musil a mnoho dalších. Jejich chování a vztahy asi dost odpovídají skutečnosti, přesto na mě kniha působila trochu jako sice zábavná a napínavá, ale parodie. Od Bauera mám radši knihy z dávnější minulosti.

Dandulka
18.12.2014

Tak nevím, je to pravda nebo jen krásná autorova fantazie? Ať je to jak chce, bylo to moc hezké počteníčko.