Co v učebnicích dějepisu nebylo

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

S podtitulem: Fakta, mýty, záhady a skandály z dávné i nedávné minulosti. Šest autorů, zkušených spisovatelů literatury faktu, badatelů i záhadologů, se spojilo, aby napsalo tuto unikátní knihu o vzrušujících historických otaznících. Vesměs se zabývají problémy, kterým se oficiální věda s opatrnosti vyhýbá nebo je raději přehlíží. Výsledkem jejich úsilí jsou mnohá vpravdě senzační odhalení. Z jednotlivých kapitol uveďme alespoň: Byla, či nebyla potopa světa? Byla antická básnířka Sapfó lesba? Existovala papežka Jana? Byli alchymisté opravdu podvodníky, nebo objevili něco, o čem ani my nevíme? Jak změna klimatu ovlivnila husitské války a vyhrával Žižka díky počasí? Byl Shakespeare špiónem královny Alžběty? Který vězeň francouzských králů musel nosit železnou masku? A nakonec: kdo byl tajemný hrabě Cagliostro?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51403/big_co-v-ucebnicich-dejepisu-nebylo-ogd-51403.jpg 3.933
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Co v učebnicích dějepisu nebylo

marti7729
22.04.2021

Vzhledem k tomu, že tam byly některé informace stejné jako u předešlé knihy "dějiny psal sex" tak jedna hvězda dolů, neco me bavilo, neco méně. Zase psáno s nadhledem, vtipnou formou. Super na proložení románů či thrilleru :) člověk se dozví něco nového, zajímavou a velmi čtivou formou.

jadunka
01.08.2020

Některé kapitoly byly zajímavější, jiné méně. Ale protože jsem na knihu narazila náhodou na nádraží, neočekávala jsem od ní žádné odborné vědecké dílo, spíše jsem ji chtěla přečíst pouze jako levné rozptýlení na cestě, takže jsem s ní spokojena, účel splnila výborně.


roso.mak
11.04.2018

Asi jsem čekala více něco jako je například kniha Jak umírá král. Nicméně, dílů je mnoho a i tak jsem si tam našla pár kapitol, které mě zaujaly.

PetraMishka
06.02.2017

Velmi pěkně se čte, zaujme a oživí vzpomínky na historii ve škole. Rozhodně mohu doporučit.