Co v učebnicích dějepisu nebylo

S podtitulem: Fakta, mýty, záhady a skandály z dávné i nedávné minulosti. Šest autorů, zkušených spisovatelů literatury faktu, badatelů i záhadologů, se spojilo, aby napsalo tuto unikátní knihu o vzrušujících historických otaznících. Vesměs se zabývají problémy, kterým se oficiální věda s opatrnosti vyhýbá nebo je raději přehlíží. Výsledkem jejich úsilí jsou mnohá vpravdě senzační odhalení. Z jednotlivých kapitol uveďme alespoň: Byla, či nebyla potopa světa? Byla antická básnířka Sapfó lesba? Existovala papežka Jana? Byli alchymisté opravdu podvodníky, nebo objevili něco, o čem ani my nevíme? Jak změna klimatu ovlivnila husitské války a vyhrával Žižka díky počasí? Byl Shakespeare špiónem královny Alžběty? Který vězeň francouzských králů musel nosit železnou masku? A nakonec: kdo byl tajemný hrabě Cagliostro?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/51_/51403/co-v-ucebnicich-dejepisu-nebylo-ogd-51403.jpg 422

Co v učebnicích dějepisu nebylo (1.)

Literatura naučná, Historie
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

roso.mak

Asi jsem čekala více něco jako je například kniha Jak umírá král. Nicméně, dílů je mnoho a i tak jsem si tam našla pár kapitol, které mě zaujaly.

PetraMishka
06.02.2017

Velmi pěkně se čte, zaujme a oživí vzpomínky na historii ve škole. Rozhodně mohu doporučit.