Co v učebnicích dějepisu nebylo

S podtitulem: Fakta, mýty, záhady a skandály z dávné i nedávné minulosti. Šest autorů, zkušených spisovatelů literatury faktu, badatelů i záhadologů, se spojilo, aby napsalo tuto unikátní knihu o vzrušujících historických otaznících. Vesměs se zabývají problémy, kterým se oficiální věda s opatrnosti vyhýbá nebo je raději přehlíží. Výsledkem jejich úsilí jsou mnohá vpravdě senzační odhalení. Z jednotlivých kapitol uveďme alespoň: Byla, či nebyla potopa světa? Byla antická básnířka Sapfó lesba? Existovala papežka Jana? Byli alchymisté opravdu podvodníky, nebo objevili něco, o čem ani my nevíme? Jak změna klimatu ovlivnila husitské války a vyhrával Žižka díky počasí? Byl Shakespeare špiónem královny Alžběty? Který vězeň francouzských králů musel nosit železnou masku? A nakonec: kdo byl tajemný hrabě Cagliostro?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51403/co-v-ucebnicich-dejepisu-nebylo-ogd-51403.jpg 424

Co v učebnicích dějepisu nebylo 1.

Literatura naučná, Historie
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Co v učebnicích dějepisu nebylo

jadunka

Některé kapitoly byly zajímavější, jiné méně. Ale protože jsem na knihu narazila náhodou na nádraží, neočekávala jsem od ní žádné odborné vědecké dílo, spíše jsem ji chtěla přečíst pouze jako levné rozptýlení na cestě, takže jsem s ní spokojena, účel splnila výborně.

roso.mak
11.04.2018

Asi jsem čekala více něco jako je například kniha Jak umírá král. Nicméně, dílů je mnoho a i tak jsem si tam našla pár kapitol, které mě zaujaly.

PetraMishka
06.02.2017

Velmi pěkně se čte, zaujme a oživí vzpomínky na historii ve škole. Rozhodně mohu doporučit.

Totální rauš – Drogy ve třetí říši
Totální rauš – Drogy ve třetí říši