Jiří Kovařík

česká, 1950

Přidat do oblíbených
Koupit knihy

Brzy vyjde

Stoletá válka 2. díl: Francouzské vítězství

Stoletá válka 2. díl: Francouzské vítězství - Jiří Kovařík

Konflikt mezi Francií a Anglií, jemuž dali později historikové název Stoletá válka, pokračoval ve své druhé polovině vítězstvími francouzského konétabla Bertranda du Gues... detail knihy

Komentáře (4)

zipporah
zipporah
31.10.2020

Pán Kovařík, ale veď vy ste génius! Elita všech elit v oblasti histórie! Ako je možné, že mi tak dlho trvalo objaviť vaše písmo?! Prajem si už len jediné: kiežby ste napísali knihu o pánovi doktorovi Dominiqueovi Jean Larreyovi... Úpenlivo vás o to prosím!!!

Rawen616
Rawen616
25.09.2019

Kovařík je silně návykový autor. Mám rád jeho podání vojenské historie. Čte se to většinou jako politický thriller či přepis scénáře pro historický velkofilm. Jednoduché, srozumitelné, pokud možno nestranné, v souvislostech a s dostatkem historických zdrojů a pramenů. Výborný příklad populárně naučné literatury. Umí zaujmout a poslouží jako odrazový můstek pro další podrobnější studium. Kdyby se takhle učil na školách dějepis, byl by tenhle svět hned lepším místem. Díky za takové autory.


Bohy1985
Bohy1985
18.05.2019

Kdysi jsem dostal Meč a kříž. Ihned jsem si tvorbu zamiloval. Způsob jakým pan Kovařík píše je úžasný, je to historie, ale podaná s grácií románu. Doufám, že se někdy dočkám díla o Gladiátorech, kterým se věnuji. Jinak Legie Římského Impéria taky super. za mě stálých 85%!!

ManželéMannovi
ManželéMannovi
04.07.2016

Pro mě, jako milovníka Napoleona a jeho doby nedocenitelný zdroj informací. Z množství jeho vydaných knih o napoleonské tématice mám doma všechny. Bohužel stejně jako mnoho dalších autorů vykrádá sám sebe. Jako autora knih o Napoleonovi hodnotím - 80%, knihy určitě stojí za přečtení, ale začal bych taženími a potom navazoval dalšími knihami. Ostatní jeho knihy nebudu hodnotit.

Mann