koupit knihy

Jiří Kovařík

česká, 1950

Nahrávám...

Nová kniha

Salvy pod plachtami: Námořní války Ludvíka XV. a Ludvíka XVI.

Salvy pod plachtami: Námořní války Ludvíka XV. a Ludvíka XVI. - Jiří Kovařík

Salvy pod plachtami jsou příběhem soupeření mezi Francií a Velkou Británií o vládu nad moři a oceány. Nepřátelství mezi oběma zeměmi, které se zrodilo koncem vlády Ludvík... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 94 knih

Komentáře (4)

Přidat komentář
zipporah
31.10.2020

Pán Kovařík, ale veď vy ste génius! Elita všech elit v oblasti histórie! Ako je možné, že mi tak dlho trvalo objaviť vaše písmo?! Prajem si už len jediné: kiežby ste napísali knihu o pánovi doktorovi Dominiqueovi Jean Larreyovi... Úpenlivo vás o to prosím!!!

Rawen616
25.09.2019

Kovařík je silně návykový autor. Zbožňuji jeho podání vojenské historie a doslova "žeru" každou jeho knihu bez ohledu na období. Čte se to většinou jako politický thriller či přepis scénáře pro historický velkofilm. Jednoduché, srozumitelné, nestranné, v souvislostech a s dostatkem historických zdrojů a pramenů. Výborná popularizace historie! Kdyby se takhle učil na školách dějepis, byl by tenhle svět hned lepším místem. Díky za takové autory.

Bohy1985
18.05.2019

Kdysi jsem dostal Meč a kříž. Ihned jsem si tvorbu zamiloval. Způsob jakým pan Kovařík píše je úžasný, je to historie, ale podaná s grácií románu. Doufám, že se někdy dočkám díla o Gladiátorech, kterým se věnuji. Jinak Legie Římského Impéria taky super. za mě stálých 85%!!

ManželéMannovi
04.07.2016

Pro mě, jako milovníka Napoleona a jeho doby nedocenitelný zdroj informací. Z množství jeho vydaných knih o napoleonské tématice mám doma všechny. Bohužel stejně jako mnoho dalších autorů vykrádá sám sebe. Jako autora knih o Napoleonovi hodnotím - 80%, knihy určitě stojí za přečtení, ale začal bych taženími a potom navazoval dalšími knihami. Ostatní jeho knihy nebudu hodnotit.

Mann