Koupit knihy

Jiří Kovařík

česká, 1950


Nahrávám...

Nová kniha

Sedmiletá válka (1756–1763)

Sedmiletá válka (1756–1763) - Jiří Kovařík

Osmý svazek projektu Bitvy a osudy válečníků zachycuje konflikt, který propukal daleko od Evropy za Atlantickým oceánem na pomezí dnešních USA a Kanady, kde soupeřily Fra... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 94 knih

Komentáře (4)

zipporah
31.10.2020

Pán Kovařík, ale veď vy ste génius! Elita všech elit v oblasti histórie! Ako je možné, že mi tak dlho trvalo objaviť vaše písmo?! Prajem si už len jediné: kiežby ste napísali knihu o pánovi doktorovi Dominiqueovi Jean Larreyovi... Úpenlivo vás o to prosím!!!

Rawen616
25.09.2019

Kovařík je silně návykový autor. Mám rád jeho podání vojenské historie. Čte se to většinou jako politický thriller či přepis scénáře pro historický velkofilm. Jednoduché, srozumitelné, nestranné, v souvislostech a s dostatkem historických zdrojů a pramenů. Výborný příklad populárně naučné literatury. Umí zaujmout a poslouží jako odrazový můstek pro další podrobnější studium. Kdyby se takhle učil na školách dějepis, byl by tenhle svět hned lepším místem. Díky za takové autory.

Bohy1985
18.05.2019

Kdysi jsem dostal Meč a kříž. Ihned jsem si tvorbu zamiloval. Způsob jakým pan Kovařík píše je úžasný, je to historie, ale podaná s grácií románu. Doufám, že se někdy dočkám díla o Gladiátorech, kterým se věnuji. Jinak Legie Římského Impéria taky super. za mě stálých 85%!!

ManželéMannovi
04.07.2016

Pro mě, jako milovníka Napoleona a jeho doby nedocenitelný zdroj informací. Z množství jeho vydaných knih o napoleonské tématice mám doma všechny. Bohužel stejně jako mnoho dalších autorů vykrádá sám sebe. Jako autora knih o Napoleonovi hodnotím - 80%, knihy určitě stojí za přečtení, ale začal bych taženími a potom navazoval dalšími knihami. Ostatní jeho knihy nebudu hodnotit.

Mann