Válka Řeků s Peršany přehled

Válka Řeků s Peršany
https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89206/bmid_valka-reku-s-persany-e88-89206.jpg 5 49 49

Ladé — Marathón — Thermopyly — Artemisium — Salamina — Plataje — Mykalé Válka Řeků s Peršany, první v celé šíři historicky zdokumentovaný konflikt v dějinách lidstva a současně velký střet dvou odlišných civilizací, ožívá v této knize v plné šíři, počínaje představením obou soupeřů, perských králů Dareia a Xerxa na jedné a hlavních řeckých protagonistů, Athén i Sparty, na druhé straně. Je to převážně vojenská historie, která vás povede od bojů v Malé Asii přes legendární bitvy u Marathónu, Thermopyl či Salaminy až po konec válek, v němž se skrývaly zárodky úpadku a zániku obou soupeřů. Krom toho se v knize seznámíte i s bojovými technikami, taktikou, výzbrojí a druhy vojska zápolících stran.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Válka Řeků s Peršany. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (16)

Sudeda
23.11.2023 5 z 5

Krásné zpracování od Kovaříka Řecko-perské války v rámci klasického období. Mapy nebo obrázky mohly být v rámci grafického zpracování barevné, pro lepší přehlednost.

Co se týče obsahové formy, zde není co vytknout. Prolínání faktů, úvah nad možnými souvislostmi a citací od starověkých autorů je bezchybné.

Doporučuji

Hor89
10.01.2023 5 z 5

Pan Kovařík se po Napoleonských válkách a středověku pustil i do období Antiky. A vznikla přehledná, podrobná a velice čtivá kniha zabývající se řecko-perskými válkami z pohledu obou bojujících stran. Kniha je doplněna spoustou citací antických autorů a rozsáhlou mapovou/obrazovou přílohou. Na knihu tématicky navazuje další kniha p. Kovaříka - Peloponnéská válka.


Martinmmm
02.01.2022 5 z 5

Zaujímavý pohľad na 150 rokov grécko - perzských vojen a na civilizačnú vyspelosť Peržanov a Grékov..

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Válka Řeků s Peršany v seznamech

v Právě čtených1x
v Přečtených52x
ve Čtenářské výzvě2x
v Doporučených14x
v Knihotéce44x
v Chystám se číst27x
v Chci si koupit19x
v dalších seznamech2x