Meč a kříž přehled

Meč a kříž
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/2960/bmid_rytirske-bitvy-a-osudy-i-1066-1214--Q2h-2960.jpg 4 89 89

Rytířské bitvy a osudy série

1. díl >

Meč a kříž, první svazek čtyřdílného projektu Rytířské bitvy a osudy, je barvitým líčením válečnictví a rytířských zvyků období ranného středověku. Začnete bitvou u Hastingsu, ve šlépějích Bohemunda z Tarenta a Godefroie z Bouillonu dojdete k cíli první křížové výpravy, uvidíte křižáckou porážku u Hattínu i rytířský střet bitvy u Bouvines. Rytířskými mravy a zvyklostmi vás budou provázet „nejlepší rytíř na světě“ Guillaume le Maréchal a divoký trubadúr-válečník Bertrand de Born. (Knižní web)... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Meč a kříž. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (20)

PastorMal13
30.05.2024 5 z 5

Barvitě popsané životopisy nejslavnějších a nejlepších rytířů doby. Nechybí ani vznik Anglie, kterou známe doteď, první a třetí křížová výprava, nebo rytířské turnaje. Jen škoda, že kapitola o Richardovi Lví Srdce byla poměrně krátká.

Dejf_ano
29.09.2023 5 z 5

Kniha faktu, která je velice čtivě napsána. Kéž by hodiny dějepisu vypadaly tímto způsobem. Těžko hledat nejlepší kapitolu, kniha jakoby postupně gradovala a jednotlivé příběhy se více či méně prolínaly.


Hor89
17.12.2022 4 z 5

První kniha ze série zaměřené na vojenskou historii středověku. Pan Kovařík píše velice čtivě a do knihy vybral docela zajímavé bitvy a osobnosti. Trochu mi jen vadí absence El Cida a první část o Rolandovi je zbytečně dlouhá. Nejlepší kapitoly knihy jsou životopisy Guillaume le Maréchal a Bohemunda z Tarenta. Čteno a hodnoceno druhé rozšířené vydání od Akcentu.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Ocenění knihy (1)

2008 - Cena Miroslava Ivanova (Dílo vydané během posledních tří let)


Kniha Meč a kříž v seznamech

v Právě čtených4x
v Přečtených118x
v Doporučených18x
v Knihotéce107x
v Chystám se číst37x
v Chci si koupit19x
v dalších seznamech2x