hetzerjoke - Příspěvky

PsychoPsychoR. Bloch

Výborně napsaný thriller, ačkoliv děj poněkud brzdili slepá místa rozhovorů vedlejších postav. O to více mne nadchlo líčení psychiky hlavní postavy, jeho motivů a činů. Hororům neholduji, ale Psycho doporučuji.

03. dubna


Kmen AndromedaKmen AndromedaM. Crichton

Říkám to nerad, ale musím být spravedlivý k ostatním Crichtonovkám, které jsem četl. Tohle mě nějak neoslovilo. Děj sem sice chápal, ale moc sem se do něj nevžil. Celé to bylo strašně složité, já se v tom ztrácel a konec s výbuchem mě ani moc nenapnul. Ať už mou chybou nebo ne, Kmen Andromeda hodnotím jako průměr. Nečekal bych, že to někdy o nějaké Crichtonovce řeknu.

05.09.2017


Za sobolem na kraj světaZa sobolem na kraj světaA. V. Semjonov

U knížky mě velmi bavila téměř všudypřítomná akce, která celý příběh příjemně oživuje. Nenásilnou formou vedlejších dějových linií se zde rozvíjí obraz osidlování sibiře nejen z pohledu kozáků. Pro fanoušky historie námět neohraný, pro ostatní zajímavá vstupenka do světa nekonečných plání, divokých kmenů a všemocné přírody. Do světa dobrodružství.

24.05.2017


Pojídači mrtvýchPojídači mrtvýchM. Crichton

Herger: Máš-li strach z výšek, pak jej dnešního dne překonáš. Tak se postavíš veliké výzvě a budeš prohlášen za reka.
Ibn Fadlán: Nechci být rekem.

A takových hlášek ostříleného bojechtivého vikinga a vyděšeného nikdy nic nechápajícího araba je knížka plná. Od první stránky do poslední jsem se moc bavil a velmi mi sednul styl vypravování - zápisky z deníku. Crichton dokázal způsob tehdejší mluvy skvěle nasimulovat a nejednou jsem si myslel, že čtu opravdový historický deník. Napětí, které vládlo okolo mlžných netvorů celý příběh příjemně zatajemnilo a místy krvavější scény ho umocnili. Krásná kniha, kterou by měli fanoušci Crichtona číst povinně.

Herger: Je rozhodnuto.
Ibn Fadlán: Co je rozhodnuto?
Herger: Drž zuby u sebe.

28.03.2017


Kříž proti křížiKříž proti křížiR. Šimáček

Výpravný hrdinský epos cesty prostého jihočeského šlechtice za slávou. Z vysněného dobrodružství se ale hodně rychle stává krutá realita. Milovníci historie si pochutnají. (Mě jako krajana potěšil milevský opat:)

14.03.2017


Herkulovské úkoly pro Hercula PoirotaHerkulovské úkoly pro Hercula PoirotaA. Christie

Knížka, která na vás není náročná. Žádné dlouhé kapitoly, nepřeberno postav nebo složitější případy, které vám zavaří mozek. Naopak. Oddychové počteníčko, u kterého jsem se příjemně bavil. A podobnost s heroickými činy Herkulovými mě jen potěšila, neboť úkoly jako takové znám a vždy jsem se těšil, jaká souvislost se v případě objeví...

13.03.2017


NadaceNadaceI. Asimov

Jedna z těch mála knih, které se musejí číst v klidu, kdy jste soustředění a dovolíte svému vědomí, aby se ponořilo do děje. Celá podivuhodná idea předvídání budoucnosti pomocí psychiky davu je totiž složitá, ale orientace v hlubokém futuristickém vesmíru s řadou osobitých postav je už sousto, ke kterému je třeba přistoupit se zájmem dějové linie pochopit. Je to trochu náročné, ale výsledek stojí za to - podle mého se jedná o jednu z nejpovedenějších sci-fi,jakou jsem četl.(I když pravda,zas tak moc jich není)

27.02.2017


Pán moříPán moříO. Neff

Za mně nejlépe napsaná kniha trilogie. Maukler,Fix,Hortenzie a Marek už se bez zábran pouští přímo proti šílenému Adrianovi. Pomoc jim poskytne nejedna hvězda verneovek a dokonce i knížek J.M. Trosky. úžasné vynálezy, strhující zápasy muže proti muži, neuvěřitelné cesty, tajemné páky, děla obřích ráží, letecké karamboly, geniální vědci, zkrátka sci fi jak má být!

25.01.2017


Pán vzduchuPán vzduchuO. Neff

Líbí se mi Leviathan, Adrian je dobrý člověk, který myslí jen na blaho lidí, Marek je postava, která mi vysloveně pije krev. Ale to je asi účel i proto se mi kniha dobře četla a nechala mě napnutého až do úplného konce. Pan Neff prostě umí.

27.12.2016


Robin HoodRobin HoodA. Dumas, st.

Kniha Robin Hood je prostě moc faaajn. Vřele doporučuji všem fanouškům Alexandra Dumase.

27.12.2016


FantomasFantomasP. Souvestre

Jedním slovem famózní. Fantomas naplnil a dokonce předčil moje očekávání a po všech 623 stránek mě nefalšovaně bavil. Juve jako geniální detektiv, hrdinný Fandor, tedy Charles Rambert, směšný Bouzzile, tajemná Lady Beltham, rozpolcená Helena a hlavně mistr hrůzy Fantomas, všichni do jednoho mě udivovali propracovanými dialogy a akčními scénami. A pro ty, kdo se těší na krvavou přestřelku, počkejte si na slova: "Kdo z koho Juve" Kdo z koho Fantomasi"

02.12.2016


Udet, syn divočinyUdet, syn divočinyH. Halířová

Na poměrně málo stránek se do knížky vešlo hodně děje, hodně postav s osobitým vystupovaním a jestě víc kouzelneho pocitu,že boje mezi pralidmi jsou odveké a že se autorka neomezuje jen nad chytrostí jedné strany, ale i nad silou druhé. Udet tím vším bravurně prochází a kniha díky němu příjemě drží pohromadě a ubíhá jako voda v řece - svižně! Tohle dokázat se marně pokouší školenější autoři.

10.11.2016


KongoKongoM. Crichton

-pokračovaní komentaře, menší překlik:) -
...od ktere jsem kapitolu co kapitolu čekal větu: Amy volá domů...
Vřele doporučuji. Jo a i film se dá.

04.10.2016


KongoKongoM. Crichton

Crichton mě opět nezklamal. Poté,co jsem přečetl Kouli mě sice Kongo napnulo o newton méně, ale přesto knihu rozhodně řadím k nadprůměrným. Všechny postavy mi byly sympatické ( obzvlášť gorila Amy, od které jsem kap

04.10.2016


KouleKouleM. Crichton

Můj první Crichton. Knihy s jeho podpisem jsem nikdy nevihledával, ale Koule mě celkem překvapila tím,že jsem při čtení nemohl samým napětím vydechnout. Tahle kniha je právem jedna z nejlepších sci fi, které sem kdy četl. Začínám číst Kongo, tak snad Crichton nezklame.

12.09.2016


Potomci SkytůPotomci SkytůV. Vladko

Krásná kniha dobrého nápadu i akcí nabitých bojů mezi příslušníky Skytskýh kmenů. Akorát to věčné pojmenovávání mezi členy expedice: Dmytro Borisčoviči? Ano,Ivane Semenioviči? - to mi moc nesedlo,spíš pobavilo,asi jako zvolání prof. Semenioviče : "Uklidněme se, soudruzi!". Jinak bezvadná kniha.

07.09.2016


Bitvy starověkého světaBitvy starověkého světaK. DeVries

Bezvadná kniha pro všechny milovníky militantní historie a dlouhych urputných válek mezi vznikajícími kulturami. Každá bitva je přehledně popsána do detailů a okrášlena krásnými ilustracemi. Zejména jsem ocenil popisky vojáků. Tahle kniha mě takřka přivedla mezi zástupy obdivovatelů dějin. A ačkoli jsem ji dostal už ve 4. třídě, doteď se k ní rád vracím a věřím že i vracet budu...

01.09.2016


Den TrifidůDen TrifidůJ. Wyndham

Musel sem se krotit, abych ji nevzal prostě "jedním vrzem", tak moc byl děj odehrávající se v post-apokaliptické Anglii vyprávěný biologem Billem poutavý.

24.08.2016


V SúdánuV SúdánuK. May

Ach, jaký smutek, jaké hoře obestoupili mé srdce s koncem této knihy. Rajjs Efendimá, můj hrdina a nejbližší spolubojovník Kary ben Nemsiho, ten přísný a nemilosrdný vykonavatel vůle místokrálovy! Jak se změnil, jak odsoudil dobrosrdečnost Kary ben Nemsiho!
Avšak, kniha ve mě vyvolala emoce, jaké žádná jiná. A zato ji patří mé vřelé díky. Tato kniha jest dalším diamantem do sbírky čtenářů karla Maye.

10.08.2016


MahdíMahdíK. May

Kdo zná Mayovo dílo jen z dnes už legendárních filmů typu Poklad na stříbrném jezeře nebo Mezi supy, četl především notoricky známé knihy z prostředí divokého západu a že existuje nějaký Kara ben Nemsi efendi zná jen ze Stínu pádišáha, ať už jako knihy nebo jako již méně známé filmy z produkce Artura Braunera, ten ať neváhá.
MAHDÍ SPOLU SE SVOU TRILOGIÍ JE TU PRO NĚJ!

08.08.2016


Ostrov doktora MoreauaOstrov doktora MoreauaH. G. Wells

Dobrá zápletka. Dobrá atmosféra. Dobré dialogy. Dobré akční scény. Dobré postavy. Dobrý děj. Dobrá myšlenka.
DOBRÁ kniha

26.07.2016


Drakkar. Z dávné AmerikyDrakkar. Z dávné AmerikyV. Labský

Důstojný nástupce Eduarda Štorcha a jeho napínavý příběh dvou vikingů bojujících v lesích ameriky proti divokým skraelingům, příslušníkům indianských kmenů. Z koncem jen jedna věta: Chudák Erik

26.03.2016


Gladiátoři druhohorGladiátoři druhohorJ. Mareš

Černý vládce se vztyčil nad svou právě udolanou kořistí a několikrát zařval. Jako by to byl signál pro zvířata...že jim po několik následujících dní nehrozí nebezpečí... (Z povídky ČERNÝ DÉMON)

Kniha je pravý a do čista vybroušený klenot pro milovníky dinosaurů, druhohor a krvavých střetů obrovských plazů na život a na smrt. Knížka je dobře graficky upravena a její krásné ilustrace jen umocňují atmosféru z těch nemilosrdných a přesto svým způsobem krásných dob.

Jen starý vůdce, jehož bolest už pomíjela stál na svém místě...byl dobrý vůdce. A zůstal jím.
(Z povídky VŮDCE STÁDA).

22.03.2016


Pan KráturPan KráturC. Priestley

Můj bože! Chris Priestley to dokázal - napsal ctihodné odvětví Frankensteinova života během pobytu v anglii. Moc jsem si celou knižku užil a doporučuju těm, kdo se nebojí...sešitých chlapů.

02.03.2016


Prales leopardůPrales leopardůL. M. Pařízek

Nebojte se malého počtu stran, prales leopardů je skvěle napsaná cestovatelská oddechovka plná osobitých postav a zvratů!

08.02.2016


FrankensteinFrankensteinM. W. Shelley

Vždy jsem si monstrum představoval jako zeleného tupého dlouhána který škrtí, co vidí.
Kniha mě k mé radosti přesvědčila, že i nelidsky ohyzdná lidská bytost má city a je schopna milovat a nenávidět.
Užíval jsem si každou morbidní chvilku knihy a cinické vystupování netvora, kterého bych na místě těžce zkoušeného Viktora střelil mezi oči. Až ke konci mi začalo být monstra líto a zaslepený Viktor u mne pomalu ztrácel "body"...
Každopádně doporučuji každému, kdo má v srdci místo pro nešťastné hrdiny a smutný konec.

19.01.2016


Lovci lidíLovci lidíK. May

Tak tahle série mne zaujala ještě víc než ve stínu pádišáha. Neokoukané postavy(hlavně pak Ahmad abd el Insáf) skvělým způsobem prožívají boj proti otrokářům v nádherně vymalovaných pustinách a městech. Nemůžu než dodat, že lovci lidí jsou výborný začátek poutavé série...

12.01.2016


Húrinovy dětiHúrinovy dětiJ. R. R. Tolkien

Osobně ve mne zanechaly Húrinovy děti hlubokou myšlenku. Nebyly (bohužel) psány stejným stylem jako pán prstenů ale děj byl pro mne prostě dokonale smutný.

11.01.2016


Pán zeměPán zeměO. Neff

Kniha byla skvělým pokračováním pána vzduchu.
Neuvěřitelně mne bavila dětinskost inženýra Bankse s jakou se pouštěl do svých vynálezů. Trochu mne zklamala změna hraběte Raigase na zloducha D`artigase - tahle postava by mi více sedla jako kladná. Nemohu se dočkat pokračování...

11.01.2016