Alix Alix komentáře u knih

Klobouk s oblohou Klobouk s oblohou Terry Pratchett

Tahle kniha mne nezaujala tolik, jako příběhy Zeměplochy. Nějak mi tam chyběla jiskra. Ale na pobavení dobré.

30.11.-0001 3 z 5

Jih proti Severu 1 Jih proti Severu 1 Margaret Mitchell

Tato kniha se skoro okamžitě po svém vydání stala bestsellerem a není se co divit. Její popularitu znásobil brzy i neméně kvalitní film. Není to jen o osudech plantážnické dcerky, ale je to široký záběr života na americkém Jihu, roky občanské války i následné roky, kdy se poražený Jih těžce zvedal na kolena.

Po nás potopa Po nás potopa Josef Toman

Kniha začíná ke konci života císaře Tiberia a pokračuje dobou panování císaře Caliguly. Římská chudina, bohatí senátoři, císařský palác, je tady všechno. Hlavními průvodci dějem jsou zde senátorský syn Lucius Curio a jeho protipól, herec Fabius Scaurus.

30.11.-0001

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Vynikající a nadčasová kniha. Vracím se k ní docela často.

Quo vadis Quo vadis Henryk Sienkiewicz

Zajímavá kniha nejen pro milovníky historie. Oceněna Nobelovou cenou za literaturu.

Pouští a pralesem Pouští a pralesem Henryk Sienkiewicz

Půvabná a zajímavá knížka o útěku ze zajetí. Polský chlapec a anglická dívka cestují nedobrovolně napříč Afrikou. Pro děti napsal Sienkiewicz jen tuto jedinou knihu.

Pohyblivé obrázky Pohyblivé obrázky Terry Pratchett

Zrození filmu, jak jej neznáme. A stojí to za to! Trollové, trpaslíci, lidé a taky pejsek Gaspoda, podléhají i bojují s kouzlem, jakým nás spoutává film.

Erik Erik Terry Pratchett

Znáte příběh o trojské válce? Tak to si jenom myslíte! Jasno budete mít teprve, až si přečtete tuhle kouzelnou knížečku.

Dámy a pánové Dámy a pánové Terry Pratchett

Trochu akčnější a místy mrazivější příběh, se spoustou narážek na "Sen noci svatojánské", ale taky spousta zmatků. Magráta Česneková si má brát krále Verence, jenže se do toho zamotají elfové, čarodějky i mágové. Dát to do pořádku, to bude fuška.

Soudné sestry Soudné sestry Terry Pratchett

Můj první, ale zdaleka ne poslední Pratchett. Inteligentní humor a svérázné postavičky vás neskutečně pobaví. Spousta narážek, odkazů a děj, místy postavený na hlavu, vás nenechá v klidu.

Bezmoc Bezmoc Dean Koontz

Zdánlivě nelogický příběh, kdy mladého, úspěšného spisovatele a jeho rodinu, začne pronásledovat literární kritik. Není to legrace a jde o život. Ale proč?

Přízraky Přízraky Dean Koontz

Kniha mne před pár lety úplně uchvátila a dalo docela práci ji pak sehnat. Atmosféra mrtvého městečka je jedinečná, strašidelná a přece tam ještě "něco" je. Ale co? A jak se dá přežít?

Hodina děsu Hodina děsu Stephen King

Moje první kingovka, bylo mi doporučeno, ať začnu povídkou "Prám". Vyděsilo mne to k smrti a Kingovi jsem naprosto propadla. Hodně se mi taky líbí Zkratka paní Toddové a Textový procesor bohů.

To To Stephen King

Nevím, co tady dodat. Já bych těch stránek klidně snesla i víc. Ale! Nečíst před spaním!

Misery Misery Stephen King

Asi nejmrazivější kniha, jakou jsem kdy četla. Hlavní postavy jsou vlastně jen dvě, spisovatel a jeho oddaná fanynka a prakticky celý děs se odehrává jen mezi nimi, uvnitř domu. Ale ten děs fakt stojí za to. Některé scény už nikdy nechci číst

30.11.-0001 5 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Richard Bachman (p)

Udělat z pochodu krajinou hrůzostrašnou záležitost, to umí snad opravdu jen King. Sto chlapců, z nichž devadesátdevět zemře. A oni to vědí, přesto každý z nich věří, že přežije.

Puls Puls Stephen King

Koupila jsem si a nelituji.

30.11.-0001 4 z 5

Zaujalo mne obojí. Bát se jít do knihovny, která je úplně normální, ale někdy taky ne? Bát vzít do ruky foťák? Tak to zkuste!

Babička Babička Božena Němcová

A mně se to taky líbí! Často si u té knihy vzpomenu na dětství a svou babičku a jsem ráda, že taková kniha existuje. Její děj je poklidný jen zdánlivě, je tam přece tolik lidských osudů, dobrých i zlých a tolik věcí k zamyšlení...

V zámku a v podzámčí V zámku a v podzámčí Božena Němcová

Nemyslím, že paní Němcová byla naivní. Spíš bych řekla, že optimistickým zakončením knihy si chtěla trošku přikrášlit svět a chtěla ukázat, jak by to mohlo a mělo být.