Hodina děsu

Hodina děsu https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/5168/bmid_hodina-desu-uBx-5168.jpg 4 685 78

Žena hledající za volantem auta nejkratší a nejrychlejší místní spojení začne jezdit trasami, jež křižují jakýsi tajemný jiný svět; kolem prámu, na který připlavou dva studentské páry, krouží jezerní obluda; textový procesor se promění v kouzelnou mašinku na sny; lidé se v hororech mění nejen na vlky, ale i v krysy; kdo miluje své zesnulé předky, věří, že mrtví zpívají. Stephen King, americký šampión moderního hororu, jehož knihy jsou světovými bestsellery, v interview pro časopis Stern řekl: "Když postavíte na jedné straně realitu a na druhé fantazii, pak je mým úkolem tyto hranice smazat. Chci vám to maximálně ztížit, smazat rozdíl, když už nevíte, jestli jste zde, nebo jinde." To, že King tento úkol beze zbytku plní, potvrzuje i pětice povídek našeho výboru. Povídky: - Zkratka paní Toddové (Mrs. Todd's Shortcut) - Prám (The Raft) - Textový procesor bohů (The Word Processor of the Gods) - Nona (Nona) - Úžina (The Reach) -- zdroj: www.legie.info --... celý text

Literatura světová , Horory , Povídky

Vydáno: , Odeon

Skeleton Crew , 1985

Ivan F
27.02.2024 4 z 5

Brožované vydanie, ktoré je po rokoch v šalátovom stave. Púhych päť poviedok, stodvadsať strán a čas strávený čítaním pri cestovaní mi spríjemnila táto útla knižočka. Predpokladám, že vydavateľ chcel spraviť výber toho najlepšieho z poviedkovej knihy "Skeleton Crew" a pomerne sa mu to podarilo. Za mňa je jednoznačne najlepšou poviedka "Skratka pani Toddovej", tá mi vyslovene sadla a ulahodila mojej čitateľskej duši. No nič, trochu lepidla do väzby a lepiaca páska na obal, snáď si "Hodina děsu" v knihobúdke nájde ďalšieho spokojného čitateľa.

LuckaK.088
26.10.2023 4 z 5

Dobře se to četlo. Jak už to u sbírek bývá, některé povídky lepší, některé slabší. Za mě naprostá topka povídka Prám, slabší Nona a Úžina. Název sbírky Hodina děsu není úplně výstižný – děsivou hororovou povídku obsahuje jednu (Prám), zbylé čtyři jsou spíše povídky s prvky tajemna a fantastična.

stoun25
13.06.2023 5 z 5

Prima knížka, kterou jsme si četli na čundru ve světle petrolejky. Jenom do té doby, než jsem chtěl dolít do lampy, ale někdo omylem vzal láhev benzínu místo petroleje. Zbytek hororu jsem si prožil na vlastní kůži a knihu dočetl, až když mě pustili po 14 dnech z nemocnice.
Nezapomenutelná kniha za 5 hvězd.
Jasně...
Nezapomenutelná pouze pro mě a kamarády co se mnou u toho byli

Luigi1
13.06.2023 3 z 5

Dalo se to číst i když místama jsem byl na rozpacích

Atak
14.01.2023 4 z 5

Některé povídky skvělé, některé slabší

klaraj093
26.10.2022 4 z 5

Zajímavé povídky. Nejvíce se mi líbila povídka Prám a Textový procesor..

666Jitka
14.06.2022 4 z 5

Každá povídka z jiného soudku, některé přímo hororové, další spíše mysteriózní. Knížku jsem si užila a jeden večer jsem měla problém usnout - pořád mi jel v hlavně vtíravý pocit strachu z neznáma...

karol.cadex
31.01.2022 5 z 5

Dostala jsem tenhle sešitek jako dárek a číst ho po třiceti letech od vydání je zážitek, za prvé pěkně smrdí (ale opravdu pěkně) a za druhé vizuální podoba skvěle doplňuje tyhle oldschoolový povídky.
Za mě teda nejslabší, což neznamená nejhorší, Nona. Tam jsme se tak jako s Kingem minuli. Jinak není co řešit. Ani rozebírat, ani hodnotit.

Karoley
06.01.2022 4 z 5

Vzhledem k tomu, že povídkový soubor Mlha nešel jednu dobu vůbec nikde sehnat (znovu vyšel až v roce 2021), tak jsem sáhla po Hodině děsu, která nabízí ochutnávku 5ti povídek z Mlhy ;))
Nejvíc se mi líbila mysteriózní Nona, poté mrazivý Prám, tajuplná Zkratka paní Toddové, dále magický Textový procesor bohů a na závěr melancholická Úžina.

Knihomolka506
31.12.2021 5 z 5

Poslední recenze roku je tu,
knihu nedoporučuji číst během letu.
na to je jednoduché vysvětlení,
zapojit mozek nic těžkého není.
Z některých věcí se člověku až špatně udělá, zvracejte do pytlíku,
ne na souseda!
Až letadlo přistane,
jiný svět stejně jako v knize v realitě jistě přivítáme.
Šťastný a veselý Silvestr přeji všem,
Zítra se zde všichni opět sejdem.
PF 2022

Meda77
24.11.2021 4 z 5

Kinga neřešit a číst. Kdo zná autora, zná i jeho povídky, takže ví do čeho jde. Něco mezi 3 až 4,člověk tu má trošku pocit dejavu.

Boboking
13.09.2021 5 z 5

Dát tomuto starému výboru něco jiného než "plný počet", by bylo snad barbarské... To jak King dokáže pracovat s postavami, jak umí trefně vyjádřit, že "život je ku...va", a dobro a zlo jsou tak odlišné a přitom podobné záležitosti... Doporučuji!!!

jfialova
23.08.2021 4 z 5

Někdy mi přijde, že i když napíše King nákupní seznam, šlo by to vydat knižně :-) Tuto povídkovou knížku už jsem kdysi četla, zejména Prám si dodnes pamatuju. Je to přesně ten typ povídky, kde jsou jen 4 lidi, opuštěné jezero a "to", neřeší se, co bylo předtím, co bude potom, za mě geniální. Zbytek je taky dobrý, s paní Toddovou super nápad a skvěle vypravěčsky podané, Úžina je hodně nostalgická a má takovou studenou zimní atmosféru. Při delší cestě vlakem se to dá dát na jeden zátah :-)

pazdy15
04.06.2021 5 z 5

Mám od Kinga přečteno habaděj knih a dost povídek. Musím uznat že tahle sbírka mě zaujala moc! Prám a pí Toddová jsou velice povedené, nápadité a zajímavé povídky :) Celkově je kniha sice útlá, přesto nápaditá a kvalitní. Dokonce jsem vnímal i to stáří a překlad, vzhledem k době, kdy knížka v ČR vyšla a bylo to povedené. Moderní retro.

XenaTaurus
19.04.2021 4 z 5

Super povídky, nápadité a napínavé, za mne nejlepší povídka Prám.

ArwenAragorn
01.02.2021 5 z 5

81%

Přečetla jsem zase už poněkolikáté a znovu zhodnotím, protože u předešlého hodnocení jsem nebyla konkrétnější. Za jednoznačně nejlepší považuji Zkratku paní Toddové. Ta patří k mým nejoblíbenějším povídkám od Kinga vůbec. Moc dobrý je Prám, to je jasný horor a ani Nona není špatná. Za tady toto si útlá knížečka povídek vyslouží nejvyšší hodnocení.

Stanas513
09.01.2021 5 z 5

Zajímavý úkaz : kdykoliv si Stephen King sedne k textovému editoru (!) , napadne ho úžasný námět na povídku. Kdykoliv si já sednu k jeho knížce, začnou mi vstávat vlasy na hlavě. Vážně, člověk je plný očekávání věcí příštích a protože toto jsou povídky staršího data, ta hrůza z nich přímo sálá.

Wasylka79
01.01.2021 3 z 5

Povídky byli zbytečně dlouhé a tak trochu mimo můj vkus.Od Kinga jsem čekala malinko víc.

Kontryhelka
01.12.2020 5 z 5

Pro Kinga mám slabost a jeho romány i povídky hltám a nikdy jsem nebyla zklamaná. Jak filmy tak knihy jsou prostě dobré.

Anushka1
12.08.2020 5 z 5

Velmi úsporná kniha povídek, kde ale kvalita převažuje nad kvantitou. První 3 povídky jsou úžasné, hlavně Prám. Další dvě už sice pro mě nemají takový tah na branku, ale stále je řadím mezi to lepší, co King napsal.