Hodina děsu

Žena hledající za volantem auta nejkratší a nejrychlejší místní spojení začne jezdit trasami, jež křižují jakýsi tajemný jiný svět; kolem prámu, na který připlavou dva studentské páry, krouží jezerní obluda; textový procesor se promění v kouzelnou mašinku na sny; lidé se v hororech mění nejen na vlky, ale i v krysy; kdo miluje své zesnulé předky, věří, že mrtví zpívají. Stephen King, americký šampión moderního hororu, jehož knihy jsou světovými bestsellery, v interview pro časopis Stern řekl: "Když postavíte na jedné straně realitu a na druhé fantazii, pak je mým úkolem tyto hranice smazat. Chci vám to maximálně ztížit, smazat rozdíl, když už nevíte, jestli jste zde, nebo jinde." To, že King tento úkol beze zbytku plní, potvrzuje i pětice povídek našeho výboru. Povídky: - Zkratka paní Toddové (Mrs. Todd's Shortcut) - Prám (The Raft) - Textový procesor bohů (The Word Processor of the Gods) - Nona (Nona) - Úžina (The Reach) -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/51_/5168/hodina-desu-uBx-5168.jpg 4480
Literatura světová, Horory, Povídky
Vydáno:, Odeon

Skeleton Crew (1985)

Kniha Hodina děsu

Lili

Útlá malá knížka, která mě ale ohromně bavila! Nejvíc se do mě zakousl Prám, ale i další tři. Úžina mi přišla nejslabší, ne ovšem špatná. Všechno tak sugestivně vylíčené jak to King dokáže.

freestyla
27.11.2018

Nejslabší King co jsem kdy četl.

Metla
20.09.2018

Tenoučká knížka plná skvělých povídek mistra horroru.
Úvodní "Zkratka paní Toddové" mě znudila v mých 15 letech, ale o to víc jsem si ji užila jako dospělá: fascinující příběh o ženě posedlé hledáním zkratek. Tato posedlost ji nakonec zavede do míst... a víte co, žádné spoilery, přečtěte si to sami.
Povídka "Prám" patřila v pubertě k mým nejoblíbenějším a čas jí na kvalitě ani děsivosti nic neubral. Taková (ne)tradiční teenage vyvražďovačka, která vás přiměje k panice, pokud se k vám při koupání v přírodě (a možná i ve vaně) přiblíží nějaký podezřelý flek.
"Textový procesor bohů" není horor, spíše pouhá hříčka s realitou. Kdo z nás by nechtěl několikerým ťuknutím do klávesnice pozměnit svůj život, splnit si přání? V případě hlavního hrdiny jde o změnu radikální.
"Nona" je atmosférický příspěvek k upíří tématice, aneb koho můžeme potkat při nočním cestování.
Poslední "Úžina" opět není horor a pubertální Metličku vůbec neoslovila, pokročilejší Metla ji však o x let později docenila. Stará paní bilancuje svůj život a chystá se na smrt... velmi citlivá, melancholická povídka, svědčící o Kingově mistrovské schopnosti vžít se do myšlení člověka libovolného věku či pohlaví a zprostředkovat čtenáři autentický zážitek.
Jednoduše výborná sbírka, mušky by se našly, přesto nemohu jít pod plný počet hvězdiček.

DickBach
30.08.2018

Není co dodat. King vás opět vezme za ruku a protáhne myší dírou do krysího brlohu, kde vás semele do morku kostí.... Ani mně už na přírodní koupaliště za soumraku nikdo nedostane.... :o) Díky.

Janniska
13.08.2018

super strašidelné čtení.Jak málo stačí k tomu vyděsit čtenáře , nepotřebuješ sekery a bláznivý týpky s nevyřešenou sexuální minulostí , stačí Ti prostě jet se s partou kámošů vykoupat k jezeru a ...Miluju to jak umí vykouzlit z běžných situácí horor s velkým H.Chtěla sem se jet zítra koupat na lom,ale....

simecef
21.07.2018

Další z paperbacků, jimiž jsme si na chatě za temných deštivých nocí naháněli hrůzu. Tato sbírka to točí trochu do scifíčka, ale to vůbec nevadí. Napětí je v ní dokonalé.

nik077
02.03.2018

Kinga miluji....takže za mě super

Andynka
11.02.2018

Trochu slabší povídky, ale přesto se mi kniha líbila.