Alix Alix komentáře u knih

Mé srdce pohřběte u Wounded Knee Mé srdce pohřběte u Wounded Knee Dee Alexander Brown

Historie severoamerických indiánů tak, jak ji sami vyprávějí. Není to příjemné čtení, běloši s nimi opravdu nedělali žádné ciráty. Vražda, zrada, porušení smlouvy a tak pořád dokola.

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Ale jo, bylo to napínavé a pokud neřešíte pravdivost a pravděpodobnost, docela zajímavé. Nakonec, co my víme...

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Nemám k tomu co dodat, opravdu není co. Snad jen, abychom na tu dobu nezapomněli.

Schindlerův seznam Schindlerův seznam Thomas Michael Keneally

Ať už byl Schindler, jaký byl, zachránil kolem tisíce lidských životů a tady není třeba žádný komentář.

Titanic Titanic Miloš Hubáček

Spousta faktů a množství fotografií, nás provedou krátkým životem nepotopitelné lodi.

V ráji šumavském V ráji šumavském Karel Klostermann

Život na Šumavě v období "broučkovského ráje", kdy se těžbou dřeva daly vydělat neskutečné peníze. Ovšem za cenu těžké dřiny a někdy i života. Romantiku tady nehledejte.

Miláček Miláček Guy de Maupassant

Účel světí prostředky.

Paní Bovaryová Paní Bovaryová Gustave Flaubert

Já tak přísná nebudu, ale připouštím, že mi hlavní hrdinka silně lezla na nervy a měla jsem dojem, že pár facek by jí neuškodilo. Ale jako příběh ženy, která má mozek vygumovaný nereálnými romantickými knihami a příběhy a není schopná se postavit nohama na zem, se mi to líbí.

Tereza Raquinová Tereza Raquinová Émile Zola

Manžel, manželka a rodinný přítel. Jeden ale začne přebývat a tak dojde k vraždě. Štěstí to ale nepřinese a špatné svědomí se nedá umlčet. Nic hezkého tady nenajdete.

30.11.-0001 3 z 5

Nana Nana Émile Zola

Mně se ty popisy líbí, dokreslují mi děj, který je ovšem depresivní, stejně, jako Zabiják. Tady je ovšem širší záběr společnosti, od spodiny až po nejvyšší honoraci. A Nana, hloupá, ješitná a nevzdělaná, používá svou krásu a bezcitnost jako ničící stroj.

Zabiják Zabiják Émile Zola

Mistrovská kniha i když velice depresivní. Ze začátku člověk ještě doufá, že všechno dobře dopadne, ale pak je jasné, že už to může být jen horší. Veškeré popisy v knize mi vůbec nevadily, naopak, upřesnily mi obraz a víc mne vtáhly do děje.

Žabákova dobrodružství Žabákova dobrodružství Kenneth Grahame

Důstojný Jezevec, energická Krysa a mírný Krtek, se snaží zachránit nejen chvástavého a lehkomyslného Žabáka, ale i jeho majetek, o který může svou hloupostí přijít. Lišky a Fretky na to jen čekají!

Fimfárum Fimfárum Jan Werich

Krásné, zvláštní a s ničím nesrovnatelné pohádky, u kterých se skvěle pobavíte.

Zahrada Zahrada Jiří Trnka

Tuto knížku jsem přečetla jako první v životě a nedám na ni dopustit. Jen malou opravičku. Trpaslíka, moudrou velrybu i starého, zlostného kocoura, ty všechny potkali kluci v tajemné zahradě. Ale ne pět slonů. Ty potkali na ulici, když utíkali do školy.

Tajuplný ostrov Tajuplný ostrov Jules Verne

Knihu mám ráda, ale Verne trošku pozapomněl na letopočty. Americká občanská válka trvala od roku 1861 do roku 1865. Ke konci knihy se trosečníci setkávají s kapitánem Nemem, který je tady už starý a umírající muž. Ovšem v knize 20 000 mil pod mořem, která se odehrává v podstatě hned po ukončení války, je Nemo zralý muž, plný energie a síly.

Dvacet tisíc mil pod mořem Dvacet tisíc mil pod mořem Jules Verne

Jedna z mých oblíbených knih. Vůbec mi nepřipadá dlouhá nebo rozvláčná, naopak, poskytla mi spoustu informací, které si pamatuji dodnes.

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Nevím, ale tohle mne nevzalo a nic mi to nedalo.

30.11.-0001 3 z 5

Prométheus v plamenech Prométheus v plamenech Thomas N. Scortia

Nedostatečně vyzkoušená jaderná elektrárna musí být spuštěna k určitému datu. Žádné protesty odborníků, kteří nechtějí riskovat, nepomohou. Něco ale neklapne a nastane doslova řetězová reakce, která se už nedá zastavit. Zajímavé je, že kniha byla napsána před výbuchem v Černobylu.

Skleněné peklo Skleněné peklo Thomas N. Scortia

A je škoda, že je kniha zapomenutá, protože stojí za přečtení. Zajímavé střídání kapitol, jedna o postupu požáru, který je tady prezentován skoro jako živá bytost - šelma, a další o osudech jednotlivých postav.

Pojídači mrtvých Pojídači mrtvých Michael Crichton

Velice zajímavé z pohledu mladého vyslance i celkově jako příběh.