Zahrada

Zahrada Jiřího Trnky patří mezi díla, která léta oslovují děti i dospělé. Má své kouzlo, poezii i humor. Pohádku Trnka nejen ilustroval, ale sám i napsal. Pět kluků otevře starou rozvrzanou branku a vejdou do krásné, tajemné zahrady, kde potkají kamenného trpaslíka, zlomyslného kocoura, učenou velrybu, pět slonů, a odhalují rozličná tajemství. Kouzelný příběh, který známe i z filmového zpracování, je nezapomenutelný....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15448/big_zahrada-4iB-15448.jpg 4.8311

Kniha Zahrada

katerina5544
předevčírem

Kouzelná kniha, hezký příběh a ty ilustrace! Stejně tak animovaný seriál. TOP

Hanncha

Pořád se mi kniha líbí. i příběh a hlavně ty krásné ilustrace!

Mája777

Tuhle knížku mi kdysi dala maminka. Musím říct, že jako dítěti se mi vůbec nelíbila. Nedávno jsem na ni narazila při noci s Andersenem a řekla jsem si, že to zkusím znovu. A ejhle, ono to má něco do sebe. Tenkrát se mi tam nelíbil ten zlomyslný a nerudný kocour. Měla jsem z něho strach. A dnes - oceňuji fantazii pana Trnky. Trpaslík, kocour, velryba, sloni, kluci a tajemná zahrada. Prostě skvělé. A jeden bonus - ve třídě mám také Jiřího Trnku :).
(22. 4. 22 - 8 488 - 21)

Aknel26

Možná je to ostuda, ale k Zahradě jsem se dostala až jako dospělá. Knížku jsem pořídila synovi poté, co jsme dvakrát navštívili úžasnou interaktivní výstavu v kladenském zámku. A upřímně musím říct, že ačkoli je to určitě fantastická kniha co do textu i ilustrací, tak nějak nás oba minula a dočetli jsme hlavně díky dojmům, jaké v nás zanechala výstava. Já jsem už asi moc stará a nenosím po kapsách ty správné věci, abych se do zahrady dostala. Syn je na tom lépe - sice si pobyt v zahradě tak docela neužil, třeba pasáž s velrybou pro něj byla ještě těžko uchopitelná, ale může se tam přece jít podívat za rok, za dva, ne? A pak může dát i hvězdičky.

Lumíček

Jako malá jsem byla z knihy úplně nadšená. Teď jako dospělá také, ale pravdou je, že některé pasáže mi přišly trochu víc praštěné :) Můj 4.leťák to ještě nedal, začátek ano, zábavný, ale pak uz pro něj složité. Vrátíme se k ní později :)

Nudlesmakem
31.08.2021

Poprvé čteno dětem, znám jako pohádku z televize, ale kniha je opravdu kouzelná. Její jazyk a humor asi víc doceňuji nyní, v dospělém věku, ale dětem se také velmi líbila.

Janina2609
08.08.2021

“Otevřenou brankou bylo zas vidět tu starou zahradu. Pod trávníkem stál ten trpaslík, co měl jen trochu červené barvy na čepici, a vedle stará roztrhaná žíněnka, kde spával kocour.”
Zahrada je pro mne návrat do dětství, i když tenkrát, jako úplně malá, jsem měla z rezavých dveří a zlého kocoura trochu strach. Přispěl k tomu jistě i výborný, ale pro dětskou duši strašidelný, animovaný film. Teď po letech oceňuji její kouzlo, zapojení fantazie, humor i autorovy ilustrace.

Anička2011
27.06.2021