Zahrada

Zahrada Jiřího Trnky patří mezi díla, která léta oslovují děti i dospělé. Má své kouzlo, poezii i humor. Pohádku Trnka nejen ilustroval, ale sám i napsal. Pět kluků otevře starou rozvrzanou branku a vejdou do krásné, tajemné zahrady, kde potkají kamenného trpaslíka, zlomyslného kocoura, učenou velrybu, pět slonů, a odhalují rozličná tajemství. Kouzelný příběh, který známe i z filmového zpracování, je nezapomenutelný....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/15448/zahrada-4iB-15448.jpg 4.8215
Literatura česká, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Studio Trnka

Kniha Zahrada

Polly

Krásná poetická knížka nejen pro děti. Moc jsem ji milovala i toho kocoura :)

spikem

Zahrada je jedna z nejoblíbenějších knih mého dětství, ze které si některé úryvky stále pamatuji a velice ráda do ní náhlédnu i v současnosti.

Knihošelma

Trnkova Zahrada je přesně ten typ knihy, kterou beru do ruky vždy, když se na mě svět navalí a ukáže svou horší stranu. S Trnkovou Zahradou se mu schovám a uteču, ona mě obejme a pohladí a je zase dobře.

stoun25

Znovu čteme Zahradu, dětem se líbí i když ji znají nazpaměť. Užasná kniha, která baví i mě.

yellowbanna
01.11.2018

Já Zahradu z dětství neznala. Do ruky jsem ji vzala až teď, abych z ní četla dětem a trochu jsem se bála, že nás ten tajuplný poetický příběh moc nezaujme. A nakonec bavil. Tak zvláštně, neprvoplánově, ale děti poslouchaly, ani nedutaly, a mně se krásně četlo .

JancaMia
17.07.2018

Velice krásná knížka o čtyřech klucích, velké zahradě a dobrodružství s kocourem :) aneb .. "vy uličníci!!"

Nočnípták
15.04.2018

Kouzelná kniha.Pan Trnka rozuměl dětské duši.Knihu jsem jako dítě milovala,ale bohužel nevlastnila.Pořídila jsem ji až pro vnuka.Tak jsme ji přečetli spolu. Už podruhé. Okouzlila mě jako před léty.Pan Trnka rozuměl nejen dětské duši.

Ještě mám jeden zážitek.Navštívila jsem s vnoučaty Trnkovo interaktivní Zahradu a všichni jsme byli doslova uneseni.

Chesterton
05.03.2018

Naprosto kouzelná knížka přeplněná hravostí, fantazií, vtipem, poetikou, ale i tajemstvím a napětím. Ještě si dobře pamatuji jak jsem se při čtení ve druhé třídě bála v jednu chvilku o kluky :) jak jsem jim držela palce :) Při čtení byly vidět stíny a slyšet vrzání branky . . . .nezapomenutelná!