Český rok

Český rok https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23856/bmid_cesky-rok-fsM-23856.jpg 5 8 3

Z babiččina kapsáře. Knížka zachycuje tradiční zvyky, dětské hry a zábavy na české vesnici v průběhu jednoho roku. Čtenáři se tu dozvědí, jak dříve vypadal život na vsi, jaké práce byly obvyklé, co se jídávalo a jaké svátky slavili naši předkové. Knížka je doplněna lidovými písničkami a pořekadly. Ilustrace jsou z loutkového filmu Jiřího Trnky Špalíček.... celý text

Knižní střípky
22.10.2020 5 z 5

Odpoledne před odchodem na noční jsem si krátila čas tímto knižním skvostem. Vrátila jsem se na českou ves z dob dávno minulých a připomenula si naše staré zvyky, obyčeje, dětské hry a během chvilky tak prožila celý jeden rok. Jedla jsem s nimi jejich prostá jídla, slavila s nimi jejich staré svátky a připomněla jsem si naše staré národní zvyky. Bylo to toulání veskrze idylické, do této pohnuté doby jako dělané. Knížka je sice malinká svým formátem, ale o to větší svým obsahem. Doplněná je o výjevy z Trnkova loutkového Špalíčku, což byla opravdu pastva pro oči.

EvikU.
02.01.2020 5 z 5

Je zajímavý si přečíst jaké zvyky a pranostiky byly dříve. Něco se dochovalo, jiné ne. Je hezké si o tom přečíst. Kniha je doplněna krásnými obrázky.

Corly
28.02.2017 5 z 5

Kouzelné, pohlazení na duši...:-)

Autoři knihy

Jiří Trnka