Alix Alix komentáře u knih

Černá divizna Černá divizna Karolina Světlá (p)

Velice hezký příběh o věhlasném a pyšném léčiteli, který hledal věčný život a zatím našel lásku a pravý smysl běžného života.

30.11.-0001 4 z 5

Procesy, které vzrušily svět Procesy, které vzrušily svět Václav Pavel Borovička

Proč byl odsouzen k smrti ukřižováním Ježíš Nazaretský, jak se před soudem bránila Jana z Arku a proč byl souzen Oscar Wilde? Kniha je malým přehledem procesů, které nebyly zapomenuty.

Staré pověsti české Staré pověsti české Alois Jirásek

Klasické a nezapomenutelné.

Slovácko sa súdí aj nesúdí Slovácko sa súdí aj nesúdí Zdeněk Galuška

Skvělá knížka pro odpočinek a vylepšení nálady. Bláznivé historky jsou napsány svérázným nářečím a doplněny autorovými ilustracemi.

Anna Svärdová (3. díl trilogie) Anna Svärdová (3. díl trilogie) Selma Lagerlöf

Třetí část ságy o rodovém prokletí.

30.11.-0001 5 z 5

Charlotta Löwensköldová (2. díl trilogie) Charlotta Löwensköldová (2. díl trilogie) Selma Lagerlöf

Druhá část ságy o rodovém prokletí.

Löwensköldův prsten (trilogie) Löwensköldův prsten (trilogie) Selma Lagerlöf

Nádherná sága o prokletí prstenu vás dojme i pobaví. Děj je komplikovaný a rozvětvený, ovšem celkový dojem stojí za to. Nejsilnějším kouzlem je tady samozřejmě láska, ale není vůbec jednoduché se rodového prokletí zbavit a ne všechny cesty jsou správné.

Reportáž psaná na oprátce Reportáž psaná na oprátce Julius Fučík

Tady mám trochu problém. Knihu jsem zvědavě přečetla, po stylistické stránce to nemá chybu. Ale nedokážu uvěřit, že takto bezchybně dokázal psát vystresovaný vězeň.

30.11.-0001 2 z 5

Fiesta / Stařec a moře Fiesta / Stařec a moře Ernest Hemingway

Zdánlivě se tu nic moc neděje. Starý rybář si vyjel na ryby. Ale ono to nabírá spád, rybář je vlastně symbolem věčného lidského snažení a nepoddajnosti i v případě prohry.

Sbohem, armádo Sbohem, armádo Ernest Hemingway

Částečně jsem se bavila, částečně se mi dialogy zdály trošku nepřirozené, ale hlavně mne fascinovalo množství alkoholu, které se tam vypilo. Ale jo, není to špatné.

30.11.-0001 3 z 5

Rembrandt - Tragédie prvního moderního člověka Rembrandt - Tragédie prvního moderního člověka Hendrik Van Loon

Život slavného malíře nebyl vůbec nudný. Jenže svou povahou a touhou po dokonalosti, neulehčoval život ani sobě, ani svým blízkým. Dojemná a velice zajímavá kniha.

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Dost strašidelné.

Strašidlo cantervillské Strašidlo cantervillské Oscar Wilde

Dobře jsem se bavila a strašidlu jsem upřímně přála jeho vysvobození.

30.11.-0001 5 z 5

Anna proletářka Anna proletářka Ivan Olbracht (p)

Přečetla jsem to ze zvědavosti a docela jsem se u toho pobavila. Určitě to ale nebudu doporučovat nikomu k přečtení.

30.11.-0001 1 z 5

Všichni lidé bratry jsou Všichni lidé bratry jsou Johannes Mario Simmel

Zajímavý příběh dvou bratrů a jedné "osudové" ženy.

Nemusí být vždycky kaviár Nemusí být vždycky kaviár Johannes Mario Simmel

Mimo to, že hlavní hrdina jde z dobrodružství do dobrodružství, je kniha hodně zajímavá tím, že je tady spousta zajímavých receptů. Hlavní hrdina prostě vaří, ať ve chvílích štěstí nebo krize, či v nebezpečí.

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Poprvé jsem se soustředila jen na příběh Olivera a Vereny. Při druhém čtení mne ale víc zaujaly příběhy jednotlivých dětí. Smutná, hodně smutná kniha.

A s klauny přišly slzy A s klauny přišly slzy Johannes Mario Simmel

Simmela občas čtu, ale pak si musím od něj odpočinout, dvě knihy za sebou od něj bych číst nemohla. Tahle je celkem zajímavá, ale už ji asi nikdy nebudu číst.

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Milá a vtipná knížka o novomanželce, která se statečně snaží přizpůsobit novému životu na slepičí farmě.

Zkazky o šesteru cest osudu Zkazky o šesteru cest osudu Pchu Sung-Ling

Zajímavá, zvláštní, kouzelná. Kratší i delší příběhy o lásce, kouzlech i pro poučení. Prolínání světa lidí i světa nadpřirozených bytostí je tady popisováno jako něco celkem možného a běžného. Příslušníci obou světů se setkávají, milují a mohou spolu dokonce založit rodinu. Opravdu stojí za přečtení.