Alix Alix komentáře u knih

Kořist Kořist Michael Crichton

Vůbec nerozumím genetice, ani nanotechnologiím, ale tady je všechno popsáno tak srozumitelně, že jsem se nemohla odtrhnout.

Jurský park Jurský park Michael Crichton

Když se podaří naklonovat různé druhy dinosaurů, může z toho být skvělý kšeft. Ale co když se celá záležitost vymkne kontrole? Pak je z toho fakt velký problém.

Věčná Ambra Věčná Ambra Kathleen Winsor

Po Cromwellově smrti se vrací do Anglie Karel II Stuart a usedá na trůn. Průvodkyní historickým dějem je tady krásná Ambra, která se z vesnické dívky vyšvihla až na královský dvůr. Ale nic není zadarmo.

Odvedu vás do Sierry Madre Odvedu vás do Sierry Madre Asa Earl Carter

Geronimo se stal legendou už za svého života i když, prakticky řečeno, byl to zloděj a vrah. Otázka je, proč se takový stal a jestli vůbec měl jinou možnost, když si chtěl zachovat svobodu a sebeúctu. Jak přežít ve světě, kde se indiáni stříleli jako králíci a za apačské skalpy se platilo hotově? Kde neměli vůbec žádná práva? Nevím...

Nové nevysvětlitelné fenomény Nové nevysvětlitelné fenomény Viktor Farkas

Nezodpovězené otázky a nevysvětlitelné události.

Nevysvětlitelné záhady Nevysvětlitelné záhady Viktor Farkas

Poutavým způsobem spisovatel podává obraz našeho světa, kde nic nemusí být takové, jak se nám zdá. Události, které se děly a dějí, jsou podivné a neuvěřitelné, a přesto se staly. Nejděsivější na tom je, že si autor nevymýšlí, případy, o kterých píše, se staly a zůstaly bez vysvětlení.

Vzpomínky na budoucnost Vzpomínky na budoucnost Erich von Däniken

První kniha, kterou jsem od pana Dänikena četla. Úplně mne ohromila a začala jsem číst další a další. Je možné a pravděpodobné, že ne všechno je tak, jak se v knize píše. Spíš mne ale zajímá, proč na tolik nepříjemných otázek nedokáží vědci odpovědět.

Liška Bystrouška Liška Bystrouška Rudolf Těsnohlídek

Opera se mi nelíbí, na rozdíl od knihy. Plná humoru, s originálními kresbami autora, aspoň ve vydání, které vlastním. Příběh malé lištičky, která se ke smůle své i smůle lidí, dostala nedobrovolně do hájenky a když už, tak si umínila, že tam bude žít podle svého.

Foxové z Harrow Foxové z Harrow Frank Yerby

Nádherné, výstižněji to nedokážu popsat. Postavy, příběh, prostředí, všechno je dokonalé.

Scarlett 1 Scarlett 1 Alexandra Ripley

Na knihu jsem byla zvědavá a pak jsem byla ráda, že jsem ji vůbec dočetla. Není to ono i když spisovatelka dělala, co mohla. Ta atmosféra je pryč, je to jako příběh o jiných lidech se stejnými jmény.

30.11.-0001 2 z 5

Ptáci v trní Ptáci v trní Colleen McCullough

Příběh zakázané a jen na pár chvil šťastné lásky kněze a mladé dívky, mnou hodně zacloumal. V knize je ale nepřeberné množství postav a každá je něčím zajímavá. S nádherným popisem australské přírody, je to jedinečná kniha.

30.11.-0001 5 z 5

Tři mušketýři Tři mušketýři Alexandre Dumas, st.

Kdo by neznal tři mušketýry, kteří pak byli vlastně čtyři?
_______
šimek s grossmannem jich napočítali PĚT...............

Výchova dívek v Čechách Výchova dívek v Čechách Michal Viewegh

První a poslední kniha, kterou jsem od Viewegha přečetla. Nelíbí se mi jeho styl, nelíbí se mi příběh a film už taky nikdy nemusím vidět. Omlouvám se příznivcům, ale nic s tím nenadělám.

30.11.-0001 1 z 5

Válka s mnohozvířetem Válka s mnohozvířetem Vladimír Páral

Znečištění planety je tak velké, že se ze smogu, prachu a kdoví, čeho ještě, vytvoří jakási masa, s prvky inteligence. Lidstvo brzy přijde na to, jak s ní bojovat, ale tím teprve začnou potíže. Z hmoty se stane prášek, který je ještě nebezpečnější, tím víc, že spousta lidí po něm touží. Charaktery se mění a nastává boj dobra a zla.

Země žen Země žen Vladimír Páral

Země se změnila a rozdělila na svět mužů a žen. Muži jsou izolováni v internačních táborech a mohou být ženami používáni jako sluhové, či pomocníci, ovšem jen za dobré chování. Jinak zůstávají v lágru a o propustce do města si mohou nechat jen zdát. Ale před tímto převratem měli muži i ženy své rodiny a blízké a táhne je to k sobě i přes zákazy a drátěný plot. To, co jim chybí, kromě svobody, je láska, proto se celý systém začne hroutit, až se stane neovladatelný.

Manželské judo Manželské judo Miroslav Plzák

Po přečtení této velice humorné a moudré knížky si řeknete, že v životě se dá vlastně zvládnout a přežít všechno.

Falešní hráči Falešní hráči Zdena Frýbová

Osud svede dohromady tři manželské páry a pořádně všem zamotá život. Kniha psaná s humorem, nejen o manželství a nevěrách, ale i o toleranci a odpuštění. Jeden z těch šesti je zavražděn a viník je znám, ale tím kniha zdaleka nekončí.
Myslím, že obrovskou dávku zkušeností a humoru přidal i doktor Plzák, díky kterému by kniha pravděpodobně nebyla, čím je.

Medúza Medúza Jarmila Loukotková

Kniha mne nadchla hned na prvních stránkách a vydrželo mi to tak do poloviny. Do té doby byly všechny úvahy i dialogy hlavní hrdinky a jejích spoluhráčů vtipné a na úrovni. Když ale pak začíná příběh její vysněné lásky, začíná to být nepřirozené. Příliš mnoho patosu mi pokazilo dojem a je to škoda.

Není římského lidu Není římského lidu Jarmila Loukotková

Obdivuji se historickým znalostem spisovatelky, ale dialogy jejích postav mne dost často ničí. Připadají mi příliš květnaté a nepřirozené, takže si od jejích knih musím občas odpočinout.

30.11.-0001

Židovka z Toleda Židovka z Toleda Lion Feuchtwanger

Zajímavý popis tří odlišných kultur, které se střetávaly v tehdejší Evropě. Muslimské, židovské a křesťanské. Na pozadí historických událostí se rozvíjí milostný příběh krále a krásné židovky, jejich lásky i odlišnosti, až po tragický konec.