Nevysvětlitelné záhady

Obsáhlá sbírka nevysvětlitelných a neuvěřitelných jevů. Někteří lidé náhle sami od sebe vzplanou, jiné zase oheň nespálí; mrtvoly vypadají i po staletí jako živé; celé vojenské jednotky se rozplynou ve vzduchu. To a ještě mnoho jiného Viktor Farkas poutavě líčí a zcela střízlivě zkoumá na základě svědectví a dokumentů od antiky až po dnešek. Většinou jsou řešení jednotlivých záhad neuspokojivá, ale přesto autor ukazuje, že vlastně i ty nejpodivnější záhady zapadají do podivuhodného obrazu světa. Zároveň poznáváme, že svět, ve kterém žijeme, je daleko fantastičtější, než jsme si dosud uměli představit....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26666/nevysvetlitelne-zahady-uBW-26666.jpg 4.1117

Unerklärliche Phänomene (1988)

Literatura světová, Sci-fi, Záhady
Vydáno:, Knižní klub

Gweny

Moje nejoblíbenější knížka o záhadách. Četla jsem ji už mnohokrát.

xxBILLY

Poutavá četba, svět je úplně jiný, než se nám jeví. Víme o něm velmi málo!

Janadvorackova

Nacházím dost knih, které jsem četla a tady nehodnotila. Tuhle jsem ovšem četla už hrozně dávno, a ještě k tomu v nemocnici.
To mi takhle bylo čerstvě patnáct, měla jsem zápal plic a taky zápal šťouravosti v nejrůznějších záhadách. Tehdá byla devadesátá léta, na polích se objevovaly kruhy a kde koho unesli Ufoni :). I ten zápal plic mi nejspíš způsobili oni.
Tématika mě hrozně bavila, takže jsem hltala každou možnou publikaci a bylo mi jedno, jak za vlasy přitažená asi bude :).
Spousta příběhů mívá i poměrně racionální vysvětlení, jenomže tyhle knihy byly psány spíš tak, aby čtenáře fascinovala i pára nad hrncem brambor, v níž uvidí tváře mrtvých předků...
Něco na tom světě mezi nebem a zemí určitě je, jenom to chce brát ho s rezervou :).

A jak jsem tak ležela v nemocnici, střídala jsem čtení této knihy s poslechem životního příběhu holky po pokusu o sebevraždu.
A pak mi tu knihu zabavily sestry - bestie a já týden čuměla do stropu, protože je kniha zaujala taky a já se neuměla bránit.

No a pak jsem se záhadně uzdravila :).

fis.rena

Něco je zajímavé,jiné mě moc nebavilo.

Leipreachán

Není úplně podstatné, jestli jsou "záhady" ještě stále nevyřešené, nebo jsou dávno vysvětleny. Je naprosto super, že je čtenář donucen vyhledávat mnoho různorodých informací, aby se o nakousnutých tajemstvích něco dověděl. Proto dávám čtyři hvězdičky. Za inspiraci!

2ndFebruary

Měli jsme jí na záchodě, když mi bylo asi 15 a přišlo mi to docela tajemné, v té době moc knížek tohoto druhu, ještě od českého autora, nebylo, ale jinak celkově dávám tak za 3.

Lector
18.12.2017

Farkasovy Nevysvětlitelné záhady byly jedním z mnoho kostlivců v mé knihovně. Ležely v ní od svého vydání takřka před 25 lety. A teď si říkám, že je to dobře. Mezitím nakynulo médium zvané internet a pohltilo trilióny bitů nejrůznějších informací. Takže se mimo jiné stalo, že pro ledacos z toho, co bývalo nevysvětlitelné, se nějaké věrohodné vysvětlení našlo.
Když už jsem u toho adjektiva „nevysvětlitelné“, musím konstatovat, že to je zároveň největší malér celé knihy. Chápu, že si nějaký autor chtěl udělat dobře, a pokud ho bavilo tajemno a záhady, napsal knihu o nich. Bohužel to však od počátku pojal jako bulvár, protože seriózně uvažující autor nemůže použít slovo „nevysvětlitelný“. Ano, i dnes mnoho z kauz uvedených v knize je nevysvětleno a nevysvětleno zůstane i nadále – už jen kvůli roku, kdy se udály.
Tato kniha určitě zaujme milovníky záhad. Její rozsah je poměrně široký, a tak nabízí poměrně pestrou zábavu. Píši „zábavu“, protože nemohu jinak. Ne snad proto, že bych všechny ty kauzy považoval za blafy, ale především proto, jak jsou ty kauzy prezentovány.

Další moje postřehy naleznete v recenzi: https://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/verte-neverte-9242

KnihovniceVěra
21.10.2017

Naprostá bomba, doporučuji - ale raději ne před spaním.

JPBelmondo
06.06.2017

Skutečně nevysvětlitelné záhady, které jsou vědecky podložené. Z některých až mrazí, jak se zdají neskutečné. Ale vždy, když se jedná o věci mezi nebem a zemí, je jedna polovina lidí, kteří věří a druhá, která bude tvrdit, že je to nesmysl, protože je to nemožné. Ale nemožných bylo v minulosti tolik věcí, které jsou dnes naprosto normální. A my, jako lidstvo, se stále zaobíráme jen naprosto zbytečnými "žabomyšími válkami". Vždyť, co my vlastně jsme? Vřele doporučuji nejen milovníkům nadpřirozena, záhad a tajemna.

invocation11
24.08.2016

Tak tohle bylo kolikrát děsivější než kdejaký horor. Dodnes si vzpomínám, jak se má kamarádka kdysi obávala samovznícení ;)

key.maker
08.08.2016

Neuvěřitelné případy, při kterých až mrazí a které se opravdu staly.

Bob34
15.09.2015

Knihy u které jsem se vážně bál,nerad jsem jí četl když jsem byl v pokoji sám :)

Muchyc
13.09.2015

Tahle kniha ve mne zapálila nadšení pro zkoumání všeho kolem. Dnes už bych byl více skeptický ale bezesporu je to skvělá kniha. Pokud vás záhady zajímají a nic moc jste zatím na toto téma nečetli, neváhejte.

Spajdy
16.08.2015

Tahle knížka patřila k mým začátkům zajímání se o věci mezi nebem a zemí, a pamatuju si, že jsem se u ní fakt dost bál :D vlastně jsem ji četl hlavně proto, že jsem se rád oddával strachu z neznámého a nevysvětlitelného, a autor ty různé příběhy a události uměl fakt dobře podat. Knížky tohohle typu jsou podle mě fajn spouštěče pro takové to první "vykouknutí z ulity" :-)

Damato
09.07.2015

Pohodové čtení - při denním světle, na sídlištním balkóně, kde pořád okolo někdo šmejdí, ale v noci jsem se i trošku bála a usínala za světla

enigma
06.12.2014

Zábavná a zajímavá. Co víc si přát? Snad jen zábavnější a zajímavější.

LenZa28
17.11.2014

ne že by nebyla dobrá, to určitě je - nebo spíše byla no.. Věřím tomu že na svou dobu byla úžasná ale dneska už prostě není tak "nevysvětlitelná". Bohužel jsem porušila své pravidlo a ani z úcty k autorovi knihu nedočetla..

kannibal28
23.05.2014

kniha je fajn hlavne ma zaujali príbehy o ufo

Tereszka
09.03.2014

Chvílemi mi běhal až mráz po zádech. Některé příběhy více známe a pro mě ničím novým, ale najdou se i takové, o kterých jsem neslyšela nebo slyšela jen málo. Knihu jsem si koupila hlavně kvůli Molímu muži, ale dozvěděla jsem se vlastně co už jsem věděla. Člověka kniha aspoň na chvíli donutí přemýšlet nad tím, co je mezi nebem a zemí a je na každém z nás, k jakému závěru dospěje. Co my v knížce chybělo, byly obrázky např. z novinového článku o vílách atd. docela by to i knihu oživilo a já nemusela hledat obrázky na googlu :)

mpb1913
21.01.2014

Přečetl jsem jako školou povinný a hlava mi to nebrala. Číst ji dnes tak ji možná ani nedočtu.

Jack Bauer
25.11.2013

Na svou dobu vynikající kniha a kdo tomu chce věřit , tak i dnes se bude hezky číst, ale já už takové knihy nečtu.

Chensie
30.05.2013

Báječná kniha se skvělými zajímavými příběhy. :o)

Seraphin
01.05.2013

Tato kniha mi docela vynahradila drahý časopis Enigma ;o) a to jsem si nejdřív myslela, že je to jen o UFO

Bet
29.01.2013

Tato kniha se mi moc líbí.

KubaKJ
26.08.2012

V té době jedna z nejlepších knížek na tohle téma u nás, která obsahuje i málo známe děsivé příběhy. Příjemné čtení na večer.

Alix

Poutavým způsobem spisovatel podává obraz našeho světa, kde nic nemusí být takové, jak se nám zdá. Události, které se děly a dějí, jsou podivné a neuvěřitelné, a přesto se staly. Nejděsivější na tom je, že si autor nevymýšlí, případy, o kterých píše, se staly a zůstaly bez vysvětlení.