Nevysvětlitelné záhady

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Obsáhlá sbírka nevysvětlitelných a neuvěřitelných jevů. Někteří lidé náhle sami od sebe vzplanou, jiné zase oheň nespálí; mrtvoly vypadají i po staletí jako živé; celé vojenské jednotky se rozplynou ve vzduchu. To a ještě mnoho jiného Viktor Farkas poutavě líčí a zcela střízlivě zkoumá na základě svědectví a dokumentů od antiky až po dnešek. Většinou jsou řešení jednotlivých záhad neuspokojivá, ale přesto autor ukazuje, že vlastně i ty nejpodivnější záhady zapadají do podivuhodného obrazu světa. Zároveň poznáváme, že svět, ve kterém žijeme, je daleko fantastičtější, než jsme si dosud uměli představit....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26666/big_nevysvetlitelne-zahady-uBW-26666.jpg 4161
Žánr:
Literatura světová, Historie, Záhady

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

Unerklärliche Phänomene, 1988


více info...
Nahrávám...

Komentáře (34)

Kniha Nevysvětlitelné záhady

DYRKA98
27.01.2022odpad!

Bohužel, kniha se mi nelíbila. Její obsah mi zatím nesedl. Měla jsem ji rozečtenou neskutečně dlouho, ale vzdala jsem to a nedočetla.

JancaMia
21.05.2020

na knize se podepsal cas, nicméně obsahuje velice zajímavá fakta ...


Eicherik
13.04.2020

Z hlediska provedení nejsou Nevysvětlitelné záhady napsány zrovna extrémně přitažlivou formou. Možná by tomuto druhu literatury prospěla také alespoň nějaká, byť třeba jen skromná obrazová ilustrace. Některé kapitoly byli pro mě zajímavější a některé méně. To je ale naprosto individuální. Za sebe bych vyzdvihl jako zajímavé třeba Nedotknutelní, Hrobka bez času, Neklidní mrtví, Rozplynuli se ve vzduchu, Pohlceni zemí, Bájná zvířata, monstra a fantómy..... Nevysvětlitelné záhady beru jako knihu pro zábavu. Sám některým věcem věřím, ale myslím si, že jen jedna tajemná věc z tisíce je pravá. Na závěr dodám ještě jednu větu z knihy: "Nevěřme všemu, ale také nic nezavrhujme."

Peleus
04.04.2020

Možná je dobře, že autor od roku 2011 není mezi námi a jeho knihy zažily určitý rozkvět popularity, kdy každý s připojením k i-netu nebyl odborníkem doslova na všechno. Kdy se na autory neútočilo na sociálních sítích s hřímavými "Dokaž!", "Uveď zdroj!", "Tamten a tady ten tvrdí něco jiného!" , "Tohle je dávno pasé!", "Nešiř fakes!".

Proč o tom píšu? Kvůli (ano, nikoli díky!) moderním technologiím svět přichází o kouzlo. Mnohé se vyvrací, mnohé zavrhuje. Nechceme věřit na netvory z hlubin, protože přece nemáme fotku s GPS souřadnicemi. Nezajímá nás vyprávění o UFO, když u toho není verifikace oficiálních představitelů státu. Kdo by se zajímal o levitaci a samovznícení, když medicína ráda poskytuje vlastní vysvětlení?

Netvrdím, že Farkasovy knihy musíme brát vážně, avšak je škoda jim upírat pozornost.

Kulhajs
19.11.2019

S úvodem knihy jsem trošku bojoval, ale pak je to jedna velká záhadologická jízda.

terimila
18.11.2019

Poprvé jsem ji četla jako desetileté děcko záhadami a tajemnem posedlé. Knížek tohoto typu jsem měla plnou knihovničku a tuhle jsem si vyprosila ze zásilkového katalogu Knižního klubu, myslím, ale to jsem se přepočítala. Mamka do knížky pro jistotu nakoukla a když viděla, co obsahuje, nekompromisně mi ji zabavila, protože některé popsané případy jsou fakt dost silný kafe a pro děti ne úplně vhodný. (A je úplně fuk, jak moc pravda to je, protože to děcku nevysvětlíte.)
Chodila jsem ji tedy číst natajňačku do obýváku, aby mě nikdo neviděl. Samozřejmě jsem si vybírala ty nejodpornější kapitoly - nejvíc mi utkvěla kapitola Neviditelní sadisté, zejména pak části Jako semletá mlýnkem na maso a Nože a drápy odnikud (myslím). Fuj, přiznám se, že jsem z toho měla snad i noční můry. A s gustem jsem to zapracovávala do svých předusínacích fantazijních her, kdy jsem se zahrabala pod deku a představovala si, že kolem v celým světě, bezprostředně hned za tou dekou, zuří apokalypsa plná pokaždé něčeho jiného příšerného (zuřících dinosaurů, neviditelných sadistů, ohnivých dešťů, bouřících sopek a dalších hrůz :))) .
Později jsem si ji už vzala a četla normálně, takže jsem ten děsivý prvotní dětský dojem trochu naředila... ale ta krutá kapitola ve mně stále zůstává nejvíc. Musím oponovat Mirabl - jak já byla ráda, že tam žádné obrázky nejsou! :)))
I dneska, při pohledu zpět, musím uznat, že se jedná o velice slušně zpracovaný přehled. A ta poutavost je neskutečná. Pět hvězd dávám jako nic.

Burke
15.09.2019

Kniha pro mě osudová, neboť to byla právě ona, která mě na prahu dospívání přivedla k fascinaci záhadami všeho druhu, kterážto touha mne neopustila dodnes. Pořád si pamatuji, jak jsem jí sebou tahal úplně všude. A i když během těch let některé z popisovaných záhad ztratily svá tajemství, v knihovně má ta šedivomodrá kniha dodnes své zasloužené čestné místo.

mirabl
19.04.2019

Kniha by si určitě zasloužila doprovodné ilustrace nebo fotky. To množství záhadologických informací na jedné textové hromadě je ve výsledku spíše frustrující. Z tohoto "seznamu" si ale každý může vybrat nějaké to své oblíbené heslo ... a začít opravdu bádat ... v nějaké jiné knize :-). Já jsem si vybral "Německá bitevní loď Scharnhorst".

1