Pohyblivé obrázky

Všechno začalo v tajemném Holly Woodu - Svatém lese. Tam se zrodila jistá myšlenka, a když pak alchymisté na Zeměploše objevili magii stříbrného plátna, roztočily se kamery, takže skřeti-malíři sebou museli skutečně hodit. Brzy se vynořily první mužské a ženské hvězdy a pustili se do boje se zlem a filmovou reklamou. Dejte si sáček brambůrků a sledujte natáčení světového trháku Střed proti Okraji - nejpodivnějšího filmu z prostředí občanské války. Vášnivá sága lásky odehrávající se pozadí válkou šílícího světa! Budete žasnout! Vystupuje tisíc slonů!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/46_/461/zemeplocha-pohyblive-obrazky-461.jpg 4.3821

Úžasná Zeměplocha / Úžasná Plochozem (10.)

Moving Pictures (1990)

Literatura světová, Humor, Fantasy
Vydáno:, Talpress

Kniha Pohyblivé obrázky

Vidlička

Táák tohle mě hodně nudilo... Opravdu to psal Terry? Poloviční délka by neuškodila, možná ani třetinová ne. A nebýt Gaspody a výletu mágů do kina, ani moc hlášek by se nenašlo. Stejně jako děje. Škoda, i mistr tesař se někdy utne.

slawa.cap

Poslouchal jsem jako audioknihu. Určitě jeden z lepších dílů Zeměplochy. Téměř nekorektní satira na filmový průmysl. Nejvíc mě asi bavila linka se slovy a mohla být trochu víc rozpracovaná. Příběh celkově byl poutavý a asi by fungoval i bez mysteriozní části, ale chápu, že je to propojení celého univerza. Jen zjišťuji, že mágové jsou asi nejhloupější a nejnudnější tvorové Zeměplochy.

vevu.

Místy jsem se v příběhu ztrácela, ale jako celek mě bavil.????

TERRORDROME

Pratchett tentoraz ryje do Hollywoodu a jeho pozlátkovej plochosti. A keďže sa to odohráva na Zemeploche, je aj tá satira dosť plochá. Alchymisti vynájdu film, niekto prihodí popcorn, postavia mestečko Holy Wood plné maľovaných priečelí, občas hádžu hlášky ako "keď to krváca, môžeme to zabiť" a hrdinka má halušky o tom ako stojí nad mriežkou a vzduch jej fúka pod sukňu. Väčšina z týchto narážok a citácií ma vôbec nebavila, snáď okrem vízií tajomného zlatého muža s mečom a rozhodne scéna s obrou ženou držiacou jačiacu opicu. Hrdina je na začiatku zaujímavo opísaný ako extrémny lenivec ktorý radšej poctivo posilňuje, lebo nosiť kilá naviac je príliš namáhavé, ale v zbytku knihy na tom nezáleží a je to v postate nímand. Viac zaujal cynický zázračný pes Gaspoda či trollské dvorenie tehlami po hlave. Samozrejme že nejaké tie vtipné scény a hlášky tam boli, ale celkovo to bolo proste také pozliepané čosi, čo nebolo ani dosť absurdné ( ako trebárs Pyramídy ), ani dostatočne dejovo prepracované a tak ostalo iba niekde visieť. Vypichol by som určite pasáž kde zbor mágov ide do kina, maskujúc sa pravými falošnými bradami a následne začnú z plátna vyliezať monštrá čo držia pokope iba silou vôle, to bolo konečne správne iskrivé. No a to je asi tak všetko čo by som k tomu povedal.

zuzana4291

Z této knihy jsem velmi rozpačitá. Začátek knihy byl skvělý, říkala jsem si, že ji nemohu pomalu odložit. Napínavá a neustále se něco dělo. Od poloviny knihy se vše zlomilo a snažila jsem se prokousávat až do konce. Nebylo to tím, že by kniha změnila styl, ale spíš o to, že když se vše hodně opakovalo, tak toho už bylo prostě moc. Až to nakonec bylo nudné.

druzickaster

Vycizelované myšlenky a hlášky. Otupělé čučení na stříbro plátna, bez vlastního názoru, čiročirý konzum. ...Klik...Aťsepicnu to byl skutečný obchodník - odborník. ....Klik....Mágovská elita, taky k popukání, nemluvě o mluvících zvířatech...Klik....Jedním slovem další díl, který si musíte přečíst...Klik.

hanak_v_exilu

V jednotlivých pasážích jsou Pohyblivé obrázky výborné. Drží si slušné tempo a navzdory žánru humoristické fantasy vybudoval Terry Pratchett ucházející hororovou atmosféru. Bohužel příběh jako celek nedrží pohromadě. Občas jsem měl pocit, že prosakování naší reality do té Zeměplošské slouží autorovi jen jako berlička pro kritiku dnešního (tehdejšího) Hollywoodu, a jím vymyšlený svět nijak neobohacují. Vše by se klidně mohlo odehrávat v úplně jiném vesmíru a zase tolik by se měnit nemuselo.

dedliipf

Hodně se mi líbila pointa, ale do děje a postav se mi dostávalo dost pomalu. Utvářela jsem si pouze útržkovité představy. Možná se toho dělo až moc, nebo naopak málo. Četla jsem spíš z radosti, že čtu zase Pratchetta, než z knihy samotné - protože jsem očekávala zajímavé myšlenky a nápady. Těch tu bylo méně.
Humor byl ale příjemný a Gaspodu potkávám vždy ráda. Člověk se naučí i něco o kvalitním vyjednávání!