Přízraky

Nalezli městečko ztichlé, jakoby opuštěné. Pak našli první tělo, které bylo podivně oteklé a ještě teplé. Sto padesát mrtvých, 350 pohřešovaných. Ale to byl v malém horském městečku jménem Snowfield pouze začátek všech hrůz. Mysleli, že je to dílo nějakého maniaka. Nebo teroristů. Snad toxické zamoření, či nějaká nová neznámá choroba. Zjistili pravdu a okusili ji na vlastní kůži. Bylo to horší, než co si kdokoli z nich dokázal představit…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/8166/big_prizraky-079-8166.jpg 4.2159
Literatura světová, Horory, Sci-fi

Vydáno: , Mustang

Phantoms, 1983

Kniha Přízraky

michal6873
11.06.2021

První půlku jsem napětím ani nadýchal. Atmosférická kniha.

To-z-kanálu
18.05.2021

Napínavý sci-fi horor. Opuštěné městečko, záhadná úmrtí a záhadný nepřítel. Kniha mě bavila. Prostředí i postavy byly fajn. Filmová adaptace je slabým odvarem. Scénář filmu napsal sám Dean Koontz.

n.ezn.amy
19.08.2020

V horském městečku je nalezeno stopadesát mrtvých obyvatel a ostatní jsou pohřešovaní, ve městě zbyde poslední zbytek místních obyvatel, kteří se musí postavit dávnému zlu z nitra země. Mrazivá a stísněná atmosféra knihy vás pohltí a nepustí, neboť zlo se může objevit všude a konec se neodvratně blíží.

AmyLee992
04.07.2020

Tenhle horor jsem četla už na základní škole a patří mezi mé absolutně nejoblíbenější knihy, které mě dokáží vyděsit i po několikerém přečtení :)
Moc se mi zamlouvá atmosféra strachu a nejistoty, o co vlastně jde, kterou autor dokázal vykreslit ... konec někomu může vadit, mně naopak hodně zaujal a přišel mi nápaditý a zbytečně nerozvláčný :)

DickBach
03.09.2019

Kamarádka shání šaty na svatbu, prý aby byla jako "víla v důchodu". Dean na mně tady působí obdobně. Perfektně uchopený příběh, skvělá myšlenka, nervy drásající děj, a závěr je z domova seniorů. prostě bambilion let stará příšera je... divná. Dvě třetiny knížky luxus, ten zbytek bohužel velmi slabý.

lazarus
04.05.2019

Nebylo to špatné. Tedy, první dvě třetiny nebyly špatné. Finále už bylo hodně béčkové a slabé. Autor dokázal krásně vybudovat atmosféru tajemna a poté ji dokonale zabít dětinským masakrem velmi připomínajícím Evoluci s Duchovnym. Ne, že by to nebyla podobná sranda, jenže tady se celou dobu hrálo na vážnou notu jež nakonec vyzněla tragikomicky.
Pozor - spoiler - jednoduše mě miliony let staré monstrum přišlo nějak moc lehce zranitelné. Mimochodem, vůbec se mu nedivím, že jej Sam se svým otravným OBJASNI dost štvala. Mě s tím točila taky docela slušně.

1972Sixo
05.01.2019

Najprv atmosfericko mrazivé a brutal horor. Potom sa to nachýli na sci-fi katastrofickú rovinu s mystickým presahom a koniec ... no, nebudem prezrádzať. Mám pocit, že keď to Koontz písal (1983) asi sa trochu inšpiroval vo: https://www.csfd.cz/film/1329-vec/prehled/ z roku 1982.

ludek.n
25.02.2018

Dokonale mrazivé čtení, které dokáže zaujmout a nepustit. Atmosféra strachu z neznámého nebezpečí doslova prýští z každé stránky, takže čtenář sleduje se zatajeným dechem osudy hlavních hrdinů od první do poslední stránky. Děj má pevnou a vyváženou strukturu, takže se nesnižuje k podbízivosti a vykalkulované líbivosti. Autor se dokázal vyvarovat laciných triků B-čkových hororů i nějakého patetického makabrózního zakončení a dal tak svému příběhu pocit autentičnosti u uvěřitelnosti. Přízraky jsou rozhodně jednou z nejlepších Koonzových knih.