Egypťan Sinuhet

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Waltariho nejslavnější román nám dává nahlédnout do složité a bouřlivé doby panování osmnácté dynastie egyptských faraónů, kdy došlo k neobvyklému pokusu o sociální a politickou reformu společnosti, jenž se v náboženské oblasti projevil jako zápas dvou bohů: boha starého pořádku Amona a boha lásky a míru Atona. Obraz těchto událostí je nanejvýš spolehlivý, historicky přesný, přitom však Egypťan Sinuhet rámec historického románu značně překračuje, takže v něm najdeme řadu paralel s naší současností (sám autor v jednom z rozhovorů prohlásil "psal jsem v historickém převleku"). V příběhu o životních osudech lékaře Sinuheta, plných zvratů, vítězství i proher, reagoval ve skutečnosti Waltari na vlastní prožitek válečného běsnění (kniha poprvé vyšla těsně po skončení druhé světové války) a vyjádřil v něm svůj humanismus a víru v nesmrtelnost základních lidských hodnot, jako je svoboda a tolerance. Vydání šesté, v Odeonu první....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40384/egyptan-sinuhet-lUf-40384.jpg 4.64148
Literatura světová, Historické romány
Vydáno, Odeon

Sinuhe egyptiläinen, 1945

Kniha Egypťan Sinuhet

TerezaaBaarova

Egypťana Sinuheta jsem četla už dvakrát a vždy jsem v něm objevila něco nového a zajímavého. Myslím, že během dalších let ho prečtu zas.
Pro mne srdcovka!

senbja

Knihu jsem četla hodně dávno jedním dechem, i když ani Egypt, ani historie nepatří k mým zájmům. Hledala jsem v ní dobrodružství a našla moudrost.

Flegerče

Jedna z nejlepších knih.Doporucuji!

Jonny

Za mě dobrý průměr. Čtivost přicházela ve vlnách. Patnáct stránek strhujících a pak deset, které se nekonečně táhly. Přál bych si silnější dějovou linku. – Jen párkrát se mi stalo, že bych se nemohl dočkat, až se ke čtení zase dostanu.

Tohle bych chtěl někdy použít v reálném rozhovoru "Tvá slova jsou bzučení much v mých uších."

mYsaq87

Skvělé vyprávění v naprosto skvělém českém překladu.

kopeceli

Kniha, kterou nejde zhltnout. Úžasný zážitek, hodiny přemýšlení, dohledávání dat z historie, diskuzí se známými. A po letech stále vzpomínky na určité pasáže, stále potřeba znovu vzít tuto knihu a přečíst alespoň kousek. Je prostě skvost.

macektygr

macektygr

Knihu jsem přečetla dvakrát, poprvé ještě kdysi dávno ve slovenštině ( na Slovensku vycházely zajímavé knihy dříve, takže jsme většinu bestselerů četli nejprve slovensky) a po letech ještě jednou . Velmi mě zaujala a vlastně probudila můj celoživotní zájem o starý Egypt a potažmo i o ostatní knihy Mika Waltariho. Jedním slovem úžasná kniha!

Luvy

Zásadní kniha mého dospívání. Kdyby byly všechny knihy tak báječné, tedy ty historické, nemuseli bychom mít učebnice. Takové knihy tříbí fantazii i lásku k historii. Jsem z této knihy nadšená dodnes. Některé věty bych dokázala přeříkat ještě teď.