Egypťan Sinuhet

kniha od:


KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Waltariho nejslavnější román nám dává nahlédnout do složité a bouřlivé doby panování osmnácté dynastie egyptských faraónů, kdy došlo k neobvyklému pokusu o sociální a politickou reformu společnosti, jenž se v náboženské oblasti projevil jako zápas dvou bohů: boha starého pořádku Amona a boha lásky a míru Atona. Obraz těchto událostí je nanejvýš spolehlivý, historicky přesný, přitom však Egypťan Sinuhet rámec historického románu značně překračuje, takže v něm najdeme řadu paralel s naší současností (sám autor v jednom z rozhovorů prohlásil "psal jsem v historickém převleku"). V příběhu o životních osudech lékaře Sinuheta, plných zvratů, vítězství i proher, reagoval ve skutečnosti Waltari na vlastní prožitek válečného běsnění (kniha poprvé vyšla těsně po skončení druhé světové války) a vyjádřil v něm svůj humanismus a víru v nesmrtelnost základních lidských hodnot, jako je svoboda a tolerance. Vydání šesté, v Odeonu první....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40384/egyptan-sinuhet-lUf-40384.jpg 4.64148
Žánr
Literatura světová, Historické romány
Vydáno, Odeon
Orig. název

Sinuhe egyptiläinen, 1945

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (573)

Kniha Egypťan Sinuhet

Přidat komentář
TerezaaBaarova
16. ledna

Egypťana Sinuheta jsem četla už dvakrát a vždy jsem v něm objevila něco nového a zajímavého. Myslím, že během dalších let ho prečtu zas.
Pro mne srdcovka!

senbja
14. ledna

Knihu jsem četla hodně dávno jedním dechem, i když ani Egypt, ani historie nepatří k mým zájmům. Hledala jsem v ní dobrodružství a našla moudrost.


Flegerče
11. ledna

Jedna z nejlepších knih.Doporucuji!

Jonny
11. ledna

Za mě dobrý průměr. Čtivost přicházela ve vlnách. Patnáct stránek strhujících a pak deset, které se nekonečně táhly. Přál bych si silnější dějovou linku. – Jen párkrát se mi stalo, že bych se nemohl dočkat, až se ke čtení zase dostanu.

Tohle bych chtěl někdy použít v reálném rozhovoru "Tvá slova jsou bzučení much v mých uších."

mYsaq87
11. ledna

Skvělé vyprávění v naprosto skvělém českém překladu.

kopeceli
10. ledna

Kniha, kterou nejde zhltnout. Úžasný zážitek, hodiny přemýšlení, dohledávání dat z historie, diskuzí se známými. A po letech stále vzpomínky na určité pasáže, stále potřeba znovu vzít tuto knihu a přečíst alespoň kousek. Je prostě skvost.

macektygr
05. ledna

macektygr

Knihu jsem přečetla dvakrát, poprvé ještě kdysi dávno ve slovenštině ( na Slovensku vycházely zajímavé knihy dříve, takže jsme většinu bestselerů četli nejprve slovensky) a po letech ještě jednou . Velmi mě zaujala a vlastně probudila můj celoživotní zájem o starý Egypt a potažmo i o ostatní knihy Mika Waltariho. Jedním slovem úžasná kniha!

Luvy
05. ledna

Zásadní kniha mého dospívání. Kdyby byly všechny knihy tak báječné, tedy ty historické, nemuseli bychom mít učebnice. Takové knihy tříbí fantazii i lásku k historii. Jsem z této knihy nadšená dodnes. Některé věty bych dokázala přeříkat ještě teď.

1 ...