aleza1 aleza1 komentáře u knih

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Mrazivá kniha, mrazivý děj z každé stránky...I v té hrůzné době a na strašlivém místě měl vlastně Wilhelm "štěstí" v neštěstí...stal se obrovským přínosem pro Němce a nepostradatelným....proto i jako Polák mohl přežít. Při představě, že podobných snímků udělal kolem 50 tis. a všichni zemřeli....Nedivím se, že se k povolání fotografa již nikdy nevrátil....

11.03.2018 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Další výborně napsaná detektivka. Vždy se těšíte kam se děj dál posune. Víc je rozebrán život Eriky i její milostná zápletka je také "osvěžením" celého příběhu. Trochu mi vadila návštěva její sestry s dětmi...jak se nasáčkovala k ní domů do malého bytu, i když Erika byla plně zaměstnaná případem...ale to je jen osobní pohled. Za mě....doporučuji...a těším se na další.

10.02.2018 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Skvělá detektivka, výborně se čte, žádná slepá místa. Již se těším na Noční lov....

19.07.2017 5 z 5

Vetřelec Vetřelec Alan Dean Foster

Klasické jako úžasný kultovní film, velmi oblíbený. Velice dobře se četla.

23.04.2021 4 z 5

Závěje Závěje Tess Gerritsen

Kniha je úplně jiná než předchozí. Zajímavé, dechberouci, od začátku do konce.

22.11.2020 5 z 5

Dítě zvané „To“ Dítě zvané „To“ Dave Pelzer

Hrůzné pasáže, dokonce až těžko uvěřitelné, že se to dělo. V knize mi chybělo vysvětlení, proč se tak k Davidovi chovala matka, když dříve fungovala celkem normálně. Třeba se to dozvím v dalším díle.

06.02.2020 3 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Docela slušný thriller. Není to úplně Carter jak již byla zmíněna podobnost, ale napínavé to teda je. Více mě bavil deník než dějová linka s policajty. Určitě budu číst další díl.

06.02.2020 4 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Přečteno na doporučení a nelituji. Obdivuhodné semknutí bratrů, dodržení slibu, který byl pro ně nadevše. Celý jejich život byl většinou žití ve strachu. Jednotlivé roky jsou uvedeny aktuálním děním, což jsem velmi uvítala. Velmi jsem si oblíbila postavu Marcely. Opravdu pěkné čtení.

23.10.2019 4 z 5

Modlitba za Černobyl Modlitba za Černobyl Světlana Alexandrovna Alexijevič

Knihu jsem přečetla po shlédnutí seriálu Černobyl. Seriál luxusní, kniha to samé!!!

13.07.2019 5 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Musím opět ohodnotit 5 hvězdičkami, super čtení! I když bych měla několik výhrad.. chtělo by to oba detektivy trochu posunout, Garcia stále hraje "druhé housle" a děj je opět podobný všem předchozím. Již se blížím k 9. dílu v sérii, ale čtu vždy s proložením s jinou knihou. Nadále zůstává Carter TOP v mé knihovně.

23.05.2019 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Po předchozích knihách (jiných autorů) nemastných, neslaných jsem opět sáhla po dalším Carterovi, a jsem nadšená! Tato kniha ještě o level výš jak předchozí. Vtáhne vás tak do děje, že musíte číst dál a dál.... Těším se na další....

07.02.2019 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Úžasné, čtivé, super!!! Jen tak dál....Hunter je prostě borec a Carter geniální psychopat...

03.12.2018 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Musím říct, že Lovec králíků, Stalker nebo Svědkyně ohně se mi líbili víc. Mnohdy jsem se ztrácela v místu děje. Téma Jurek Walter by už mohl být nahrazen jiným. Ale Joona zůstává nadále oblíbenou postavou a děj zůstává nadále otevřený.

14.11.2018 4 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Velice čtivý psychothriller...první půlka se jeví jako klasický ženský román, ale druhá půlka knihy stojí za to. Podobné trochu knize Za zavřenými dveřmi, ale tato je propracovanější...A závěr...každý je strůjcem svého štěstí. Za mě super!!!

05.08.2018 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Čtivé od první do poslední stránky. Sice se v knize vyskytuje určitá podobnost s první knihou autorky, ale řekla bych, že tato je o něco lepší než ta první. Již asi od první třetiny tušíte, jak se vše bude dál vyvíjet, ale celkové rozuzlení stojí za to. Doporučuji!

29.05.2018 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Začátek trochu nezáživný, opakující se problémy s převzetím případu. Ale dvě třetiny knihy opět s úžasným dějem. Nebylo možné knihu odložit. Vůbec mi nevadí, že vrah je známý od poloviny knihy. Super zápletka a super čtení!

13.04.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Na knihu zde bylo napsáno již nesčetně komentářů a s většinou musím naprosto souhlasit. Úžasně napsaná kniha a volba téma a celkového osudu hlavní hrdinky... Začátek mi trochu připomínal Zlodějku knih, další dvě kapitoly byly jak zase jiná kniha, přesto související a naprosto fascinující. Paní Mornštajnová píše naprosto famózně! Nadarmo nemá kniha již skoro 98% !

30.01.2018 5 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Úžasné!!! Tato autorka a celá řada si opravdu zaslouží označení Bestseller!!!

04.01.2018 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Zajímavé, čtivé, neočekávaný pachatel. Nemůžu říct, že kniha byla bomba, ale pro milovníky psychothrillerů určitě stojí za přečtení.

01.12.2017 4 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Kniha se výborně čte, zápletka skvělá. Jediné co bych nemusela číst stále dokola....."Kim zvedla oči k nebi....", to však na celkovém hodnocení nic nemění. Těším se na Ďábelské hry.

15.10.2017 5 z 5