aleza1 aleza1 komentáře u knih

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Dočteno...za mě příliš depresivní. Předchozí knihy byly opravdu čtené jedním dechem. Tato zase až tak ne. Vím, že ke knize se už nevrátím jako k jiným od autorky.

23.08.2021 3 z 5

Vetřelec - Covenant Vetřelec - Covenant Alan Dean Foster

Téměř naprosto identické s filmem, proto si lze hodně představit. Čtivé s několika scénami navíc. Moc se mi to líbilo.

03.05.2021 4 z 5

Vetřelec Vetřelec Alan Dean Foster

Klasické jako úžasný kultovní film, velmi oblíbený. Velice dobře se četla.

23.04.2021 4 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Začátek knihy byl trochu rozvláčný a i trochu nudnější, potom se však děj posunoval tak, jak je u autorky zvykem. Úžasné čtení, osudy několika generací zasazené do momentální politické situace. O něco víc se mi líbilo Heřmánkové údolí, ale dávám 4,5*.

05.04.2021 5 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Další úžasné čtení. I když začátek mi přišel o dost vlažnější než bývá zvykem, zbytek byl stejně tak dobrý, jak jsme u Cartera zvyklí. Doufám, že série bude dál pokračovat, protože Hunter je prostě droga!!!

15.03.2021 5 z 5

Děkuji, sestřičko... Děkuji, sestřičko... Hana Marie Körnerová (p)

Stejně pěkné a čtivé jako první díl.

25.02.2021 5 z 5

Prosím vás, sestřičko Prosím vás, sestřičko Hana Marie Körnerová (p)

Sympatické čtení, vše uvěřitelné... Zdravotnictví v 70. letech nebylo snadné... některé prvky se objevují i dnes. Pouštím se hned do pokračování.

21.02.2021 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Super krimi, sympatická dvojice detektivů, zajímavý příběh. Vůbec jsem se nenudila, určitě sáhnu po dalším díle.

15.02.2021 5 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Tak tento díl mě vůbec nenadchnul. Nemohla jsem se začíst a celkově děj nic moc. Tuto autorku i sérii mám moc ráda, ale předchozí díly byly o mnoho lepší. Za mě tentokrát horší hodnocení.

29.01.2021 3 z 5

Dokud se budeš smát Dokud se budeš smát Hana Marie Körnerová (p)

Úžasná kniha. Začala jsem ji číst jako odpočinkovou knihu a najednou ji nemohla vůbec odložit. Trochu mi připomíná styl psaní Monyove. Určitě si přečtu další.

30.12.2020 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Zpočátku jsem se nemohla začíst, ten začátek byl prostě zvláštní. Hlavní hrdinka...nic moc mi neříká, bylo to hodně o jejím osobním životě. Konec byl taky podivný. Za námět dávám 3,5*

26.12.2020 4 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Velice smutná a dojemná kniha popisující těžký život na venkově. Chybělo mi více se rozepsat o Johance a vysvětlení vztahu Johanky s Janou. Konec byl příliš rychlý. Za mě 4,5 hvězdičky. Ráda si přečtu další podobnou knihu.

02.12.2020 5 z 5

Závěje Závěje Tess Gerritsen

Kniha je úplně jiná než předchozí. Zajímavé, dechberouci, od začátku do konce.

22.11.2020 5 z 5

Suvenýr Suvenýr Tess Gerritsen

Zase další super krimi skvělé autorky. I když se mi předchozí díly líbily víc, za mě čtivé a fajn čtení.

14.11.2020 5 z 5

Manželky Manželky Táňa Keleová-Vasilková

První moje kniha autorky a určitě ne poslední. Je to oddechové čtení, nekomplikované, na dovolenou.

25.10.2020 4 z 5

Ženy ve Třetí říši Ženy ve Třetí říši Paul Roland

Velmi poučné čtení. Čekala jsem více informací o životě Evy Braunové a dalších žen těch "nejmocnějších".

02.10.2020 4 z 5

Děti holocaustu Děti holocaustu Allan Zullo

Kniha pro děti druhého stupně ZŠ jako součást povinné četby a teprve seznámení s holokaustem. Velmi svižné čtení.

17.09.2020 5 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Zase další super díl od autorky. Nenudila jsem se, děj má spád!

11.09.2020 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Super další česká autorka a kronikovy román. Některé pasáže byly trochu nudnější, ale jinak fajn románové čtení. Dávám 4,5 hvězdičky.

21.08.2020 4 z 5

Mefisto Mefisto Tess Gerritsen

Mám moc ráda knihy autorky. Tato byla trochu slabší, některé části mě moc nebavily, ale i tak velice ráda pokračuji v sérii a těším se na další díl.

28.07.2020 4 z 5