Vetřelec - Covenant

Uznávaný autor Alan Dean Foster se vrací do vesmíru, s nímž se poprvé setkal při oficiálním románovém přepisu původního filmu o vetřelci. Vetřelec - Covenant je klíčový příběh, který tomuto filmu předcházel a vede k událostem, z nichž se odvíjí jedna z nejděsivějších ság všech dob. Posádka kolonizátorské vesmírné lodi Covenant cestou ke vzdálené planetě na druhém konci galaxie objeví, jak se zprvu domnívá, ztracený ráj. Ve skutečnosti však jde o temný svět plný nebezpečí. Když narazí na hrozbu, která se vzpírá veškeré představivosti, musí se pokusit o riskantní útěk....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342298/big_vetrelec-covenant-hNF-342298.jpg 3.974

Covenant 1.

Literatura světová, Horory, Sci-fi

Vydáno: , Baronet

Alien: Covenant, 2017

Kniha Vetřelec - Covenant

DarkAvenger
19.07.2021

Super kniha o ještě víc super filmu. Jako dlouholetý fanda Vetřelců sem si knihu nemohla nechat ujít obzvlášť když byla za pár korun v Levných knihách. Příběh je trochu odlišný od filmu jelikož je napsaný podle první verze scénáře ale to mi vůbec nevadí. A postava Davida je moje oblíbená, ve filmu sw mi nejvíc líbila hudba, tady zase vyprávění příběhu.

aleza1
03.05.2021

Téměř naprosto identické s filmem, proto si lze hodně představit. Čtivé s několika scénami navíc. Moc se mi to líbilo.

Predator666
10.02.2021

Oproti filmové verzi je tu více informací, které určitě objasní více, než jsme věděli. Jinak věděl jsem ,do čeho jdu a jsem rád, že tato kniha, tento příběh vznikl.

Lobakk
29.04.2020

Od začátku jsem byl zvědavý do jaké míry kniha rozšíří a prohloubí děj filmu. A jako fanoušek vetřelce jsem spokojený. Charaktery postav jsou více rozvedeny a tak nějak příjemnější. Většina postav ve filmu mě buď nezaujala nebo mi přímo vadila (hlavně kapitán Oram). Tady jsem si je i oblíbil. Radost mi udělalo především vyprávění věnující se myšlenkovým pochodům androidů, které prostě do filmu nedostanete. Konečně jsem pochopil rozdíl mezi xenomorfem a protomorfem a několik dalších střípků příjemně doplnilo mezery vetřelčí evoluce. Pro fanouška určitě hodnotné čtení, které má tempo a nezakopává. Je o trošku odvážnější než film a dá se přečíst za jedno, dvě odpoledne.
SPOILER
Celou knihu jsem se těšil na závěrečnou scénu kdy Danielsová zjistí, že se David vydává za Waltera a ono nic.

Gematria
24.11.2019

Po opětovném shlédnutí filmu bezprostředně po přečtení této knížku mohu říci, že kniha je dle mého názoru mnohem zdařilejší. Pár drobností je oproti filmu jinak, spousta maličkostí dostává díky knize hlubší význam.

frantisek8863
11.10.2019

Jsem spokojen s pokračováním vetřelců, informacích o jejich vzniku a Davidovo "koníčku". Teď si v klidu můžu užít film.

davidurban1973
08.10.2019

Kdysi dávno jsem viděl film, a ten mě teda vůbec nenadchl, co si vzpomínám bylo to velké zklamání.
Nyní jsem se pustil do knihy a musím říct že to je naprosto perfektne napsané scifi ze světa vetřelců. Četl jsem to skoro jedním dechem, bylo to vynikající. Dobře popsána posádka, její chování, jejich motivace i myšlenky. Zajímavý pohled a vysvětlení původu vetřelců.
Teď jsem si hned potom pustil znovu film, a musím říct, že kniha, Ačkoliv je to vlastně přepis filmu, je oproti filmu stále naprostá pecka. Film jí nesahá ani po paty.

Ronnie68
20.03.2019

Tahle kniha mě bavila číst ... za mě top už od začátku ...