Vetřelec - Covenant

Uznávaný autor Alan Dean Foster se vrací do vesmíru, s nímž se poprvé setkal při oficiálním románovém přepisu původního filmu o vetřelci. Vetřelec - Covenant je klíčový příběh, který tomuto filmu předcházel a vede k událostem, z nichž se odvíjí jedna z nejděsivějších ság všech dob. Posádka kolonizátorské vesmírné lodi Covenant cestou ke vzdálené planetě na druhém konci galaxie objeví, jak se zprvu domnívá, ztracený ráj. Ve skutečnosti však jde o temný svět plný nebezpečí. Když narazí na hrozbu, která se vzpírá veškeré představivosti, musí se pokusit o riskantní útěk....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342298/big_vetrelec-covenant-hNF-342298.jpg 3.970

Covenant 1.

Literatura světová, Horory, Sci-fi

Vydáno: , Baronet

Alien: Covenant, 2017

Kniha Vetřelec - Covenant

DarkAvenger

Super kniha o ještě víc super filmu. Jako dlouholetý fanda Vetřelců sem si knihu nemohla nechat ujít obzvlášť když byla za pár korun v Levných knihách. Příběh je trochu odlišný od filmu jelikož je napsaný podle první verze scénáře ale to mi vůbec nevadí. A postava Davida je moje oblíbená, ve filmu sw mi nejvíc líbila hudba, tady zase vyprávění příběhu.

aleza1

Téměř naprosto identické s filmem, proto si lze hodně představit. Čtivé s několika scénami navíc. Moc se mi to líbilo.

Predator666

Oproti filmové verzi je tu více informací, které určitě objasní více, než jsme věděli. Jinak věděl jsem ,do čeho jdu a jsem rád, že tato kniha, tento příběh vznikl.

Prospero
09.11.2020

Na tenhle film nikdy nezapomenu. Už jenom proto, že je to jediný film, na kterém jsem byl v IMAXU a ještě o půlnoci. Mám rád původní sérii už jenom proto, že mě jako malé děcko Alien vždycky fascinoval a byl mi zakazován, takže jsem ho chtěl vidět ještě víc. Popravdě ale musím říct, že mě více oslovila nová série počínající Prometheem právě proto, že se zabývá jeho tvůrci a jde do hloubky sociopatického Androida, který si kvůli pocitu osamělosti začal vyrábět kamarády, kteří lidem trhali hlavy.

Nakonec došlo i na otázku, kterou si lidstvo pokládá už od nepaměti. Kdo jsme? Proč jsme tady, kdo nás stvořil.. Jaký je smysl našeho života?...

... A co jsme se dozvěděli? Že lidé byli vytvořeni jenom jako biologické inkubátory pro extrémně agresivní svini, galaktickou biozbraň, která nemá slitování a kosí bez ohledu na rasu, pohlaví, nebo společenské postavení. Neukecáte ho, neochočíte ani před ním neutečete. Jakmile nemáte v ruce alespoň automatickou pušku a on vás zahlédne.. Máte před sebou asi tak deset vteřin života.

Potom Neomorph, který mě opravdu nadchnul, protože jsem nečekal, že může být ještě větší bestie, než původní Alien. Vypadal vážně nádherně. A ten příchod na Svět.. Lidi. :D To už bych se radši nechal sežrat smečkou psů, nebo se nechal naložit do sudu s kyselinou, než tohle. A nakonec ještě Jed Kurzel, který odvedl opravdu úžasnou práci, protože ten soundtrack je bezkonkurenční, pokud jde o tenhle žánr. Nikdy jsem neslyšel tak enigmatickou skladbu jako je třeba "The Medbay". Ani zdaleka jsem nečekal, že to bude tak dobré a v kině to byl zážitek stejně tak jako v knize.

Je to fenomenální.

Lobakk
29.04.2020

Od začátku jsem byl zvědavý do jaké míry kniha rozšíří a prohloubí děj filmu. A jako fanoušek vetřelce jsem spokojený. Charaktery postav jsou více rozvedeny a tak nějak příjemnější. Většina postav ve filmu mě buď nezaujala nebo mi přímo vadila (hlavně kapitán Oram). Tady jsem si je i oblíbil. Radost mi udělalo především vyprávění věnující se myšlenkovým pochodům androidů, které prostě do filmu nedostanete. Konečně jsem pochopil rozdíl mezi xenomorfem a protomorfem a několik dalších střípků příjemně doplnilo mezery vetřelčí evoluce. Pro fanouška určitě hodnotné čtení, které má tempo a nezakopává. Je o trošku odvážnější než film a dá se přečíst za jedno, dvě odpoledne.
SPOILER
Celou knihu jsem se těšil na závěrečnou scénu kdy Danielsová zjistí, že se David vydává za Waltera a ono nic.

Gematria
24.11.2019

Po opětovném shlédnutí filmu bezprostředně po přečtení této knížku mohu říci, že kniha je dle mého názoru mnohem zdařilejší. Pár drobností je oproti filmu jinak, spousta maličkostí dostává díky knize hlubší význam.

frantisek8863
11.10.2019

Jsem spokojen s pokračováním vetřelců, informacích o jejich vzniku a Davidovo "koníčku". Teď si v klidu můžu užít film.

davidurban1973
08.10.2019

Kdysi dávno jsem viděl film, a ten mě teda vůbec nenadchl, co si vzpomínám bylo to velké zklamání.
Nyní jsem se pustil do knihy a musím říct že to je naprosto perfektne napsané scifi ze světa vetřelců. Četl jsem to skoro jedním dechem, bylo to vynikající. Dobře popsána posádka, její chování, jejich motivace i myšlenky. Zajímavý pohled a vysvětlení původu vetřelců.
Teď jsem si hned potom pustil znovu film, a musím říct, že kniha, Ačkoliv je to vlastně přepis filmu, je oproti filmu stále naprostá pecka. Film jí nesahá ani po paty.