Vetřelec

Kniha Vetřelec

DarkAvenger

Filmového Vetřelce miluji od mala a tak ani knižní přepis mě nezklamal. Oproti filmu jsou tu scény navíc. Doporučuji všem fandům sci-fi a Vetřelců.

aleza1

Klasické jako úžasný kultovní film, velmi oblíbený. Velice dobře se četla.

TOMHORN
01.10.2020

V podstatě to samé co film, až na jednu epizodku před koncem. Ale četlo se to dobře.

HafanekBehanek
15.05.2020

Není nad klasiku!

bangee
03.02.2020

Na to, že filmové přepisy nemusím, tohle je bomba! Parádní atmosféra od začátku až do konce.

vencamf
16.05.2019

Kniha mě jen utvrdila v tom, jak geniální film Alien je. Máte chuť si to dát na jeden zátah a pak hned nastartovat televizi a přehrávač :-)

Ronnie68
16.03.2019

Skvělá kniha ... úplně jsem se do děje dokázala vcítit ... bavilo mě to.

mulderka
20.02.2019

Tohle se zkušenému filmovému "přepisovateli" A.D. Fosterovi prostě nepovedlo. Rozvlečený, nesmyslně ukecaný úvod o ničem, charakteristiky postav ve mně příliš sympatií nevzbudily, dokonce jsem jim ani moc nefandila, jak byli všichni neslaní a nemastní. A ten "bonus" na závěr, který v původním sestřihu filmu nebyl - bez toho bych se taky obešla. Bác, a tajemství je v čudu.
Chvála všem bohům, že jsem napřed viděla ten úžasný, ikonický film. Ještě po X-tém zhlédnutí, i když dobře vím, co bude v jistém okamžiku následovat, stejně sebou pokaždé škubnu, až málem sletím z gauče ;-) Knížka mi akorát prošuměla před očima a žádnou větší emocionální reakci nespustila.
Suma sumárum, na existenci téhle knížky se budu snažit zapomenout a nadále si hodlám zvyšovat adrenalin pouze u obrazovky.
Proč přes všechny výhrady celé tři hvězdy? Protože mám velmi silný pocit, že za ten ubohý dojem, který ve mně přepis Vetřelce zanechal, může minimálně z poloviny mizerná úroveň překladu. A v tom je ADF skutečně nevinně. Jinak by to bylo za dvě.