Aleen Aleen komentáře u knih

Vaříme trochu jinak Vaříme trochu jinak Žaneta Kremsa

Velmi dobře zpracovaná kniha. Určitě bych ji velmi doporučila lidem, kteří mají stravovací omezení, nebo žijí PALEO život. Pro mně vhodných jen pár návodů na základní produkty, ale pro cílovou skupinu bude inspirativní a užitečná!

16.02.2017 4 z 5

Přijď, lásko, k nám Přijď, lásko, k nám Danielle Steel

Protože nechci odsoudit žádného autora, ani žánr bez ozkoušení, pustila jsem se i do profláknuté Steelovky....Dostala jsem, co jsem čekala - naprosto očekávatelný příběh. Něco se děje, probíhá a je to celkem v pohodě. A co pak? Necháme někoho umřít, abysme měli co řešit a o čem vyprávět. Ale napsané to rozhodně není špatně, jen já nejsem cílová skupina :-)

15.02.2017 2 z 5

Jasno lepo podstín zhyna Jasno lepo podstín zhyna Sara Baume

Milá , otevřená zpověď autorky, která to s jazykem opravdu umí. Báječný překlad , díky kterému nás nic neruší, zaručí zážitek ze čtení. A ten tedy byl...tuto knihu by měl přečíst každý škarohlíd! Ve všem, co hlavní hrdina (postižený, dementní, zvláštní a ještě jiný, jak jej označil jeho otec i ostatní lidé, které v životě potkal) se svým podobně "postiženým" pejskem, prožívá, je ukryto něco milého a optimistického. Přes tragédie svých životů, které se před námi postupně vyjevují, nacházejí hrdinové krásy světa. Jak říká autorka: "Je to jiný příběh o lásce". Ne o milostné lásce, ale lásce k životu, ke světu a jinému tvoru, který s námi putuje. Vřele doporučuji!

15.02.2017 5 z 5

Opravdové jídlo - Real Food Projects: 30 dovedností, 46 receptů, pěkně od nuly Opravdové jídlo - Real Food Projects: 30 dovedností, 46 receptů, pěkně od nuly Kate Walsh

Podrobné, jasné a přehledné návody pro každého, kdo chce mít jídlo od základu. Praktická kniha pro všechny biomamky a ekoaktivisty, ale také pro obyčejné lidi, kteří si rádi pochutnají na jídle tak, jak má chutnat. Většinu už asi znáte, ale návody jsou fakt povedené a opakování je matka moudrosti....

12.02.2017 4 z 5

Děláme si všechno sami Děláme si všechno sami Liz Wright

Kniha je určena a priori lidem, kteří chtějí začít se soběstačností. Mně zajímalo srovnání. Mám zkušenost se životem tradičním způsobem - vypěstujeme a vychováme si jídlo a máloco vyhodíme. Tak naše rodina žije od vždy. Takže jsem chtěla vědět, co mi může kniha britských autorů dát. Určitě je zde spousta nápadů a tipů ze kterých můžeme čerpat i my, normální a obyčejní lidé, ale více si vezme ten, kdo chce skoncovat s panelákem a začít žít a hospodařit na venkově. Stále připomíná finanční náklady na rozjezd a často opakuje, že konkrétní návody na chov zvířat a pěstování rostlin máme čerpat od odborníků. Tím mně trošku zklamala. Ale celkový dojem velmi dobrý.

12.02.2017 4 z 5

Dívka, která spadla z nebe Dívka, která spadla z nebe Simon Mawer

Vůbec nechápu, proč jsem se Mawerovi tak dlouho a záměrně vyhýbala....fakt si, po přečtení Dívky, ťukám na hlavu. Ona mně totiž pohltila, hrdinka je čistá a neodvážně odvážná. Po dlouhé době krásný příběh z Války. Žádná fronta a samopaly. Každodenní setkávání s frustrací, kdy člověk už přestává věřit ve svět, spravedlnost, ve skutečný mír.

11.02.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Pokud bych neposlouchala načtené na CD, asi bych nedočetla. Naprosto nechápu, proč se jí prodalo takové množství. Snad jen proto, že tolik lidí má v současnosti problém s nějakou závislostí...to jak Rachel neustále řeší, kdy a jak moc byla nalitá...to že polovinu knihy neví, co se stalo a co byly halušky...no, dost mně to otravovalo. Původní záměr napsat detektivku se v tom úplně ztrácel. Když jsem se ohlédla a vymazala to alkoholové okecávání, zjistila jsem, že taková zápletka je ve velkém množství knih a detektivkových nekonečných seriálů. Od BESTSELERU bych čekala víc.

11.02.2017 1 z 5

Příhody Tappiho ze Šeptajícího lesa Příhody Tappiho ze Šeptajícího lesa Marcin Mortka

Krásná, milá, vtipná a nadějeplná kniha pro děti. Ilustrace super. Jména počeštělá všude, kde se dalo. Hlavní hrdinové - Tappi a jeho sobík - jsou okamžitě Vašimi hrdiny. Z profesionálního zájmu a na doporučení jsem přečetla a nelituji ani jediné minuty, kterou jsem jí věnovala.

11.02.2017 5 z 5

Nejtemnější část lesa Nejtemnější část lesa Holly Black

Ve svém oddělení si zaslouží přední místo. Příběh je vhodný jak pro dívky, tak pro chlapce, protože ho vyprávějí oba sourozenci. Zároveň jej mohou číst čtenáři třeba již od dvananácti let, neboť erotika končí na polibcích. Příběh má spád a je kouzelný a to ne úplně pohádkově, místy připomíná spíš horor. Doporučuji samozřejmně i dospělým čtenářům.

Děsivé radosti Děsivé radosti Ondřej Neff

Ano, už pro úžasné výtvarné zpracování stojí za pořízení. Jsem nadšená. Příběhy jsou česká klasika sci-fi a jak už napsali jiní přede mnou, nejsou všechny úplně silné, ale ta kresba vynahrazuje, co příběh nedal. Proto si ode mně Radosti zasloužily pět hvězd.

Izolovaný Izolovaný Sebastian Fitzek

Jako bez legrace...nejlepší detektivka roku 2016! Vždycky když jsem si myslela, že už to nemůže být horší - BUCH - a bylo to ještě mnohem hroznější. Nemohla jsem se odtrhnout. Každému napětí chtivému čtenáři jednoznačně doporučuji.

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Bylo mi doporučeno tuhle knížku přečíst s tím, že hlavní hrdinka je super psychopatka. Na to já slyším! A když jsem ji četla, moc jsem si přála, aby to byla skutečnost. Aby tahle dívka Úterý existovala nejen v Londýně, ale i v Praze, Mostě, Ústí.......kniha měla spád. Nejen hlavní motiv, ale i provázanost se životem vyšetřovatele se mi velice líbili. Četla jsem ji po jiné dívce a to té "slavné" opilé cestovatelce. Musím přiznat, že tohle bylo o dvě, tři podlaží jinde....

Temná věž 1: Zrození pistolníka Temná věž 1: Zrození pistolníka Peter David

Příběh super, výtvarné zpracování mi nevyhovovalo. Asi to na mně bylo málo komerční, ale já mám prostě ráda jiný styl kresby i kolorování. Proto tři hvězdy.

10.02.2017 3 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

K téhle knize mohu napsat jen jedno. Když jsem ji četla, ze spaní jsem křičela na manžela: "Miláčku, všichni zemřeme". To bylo v první cca třetině. Pak už jsem nekřičela vůbec. Asi jsem zemřela.

Cela číslo 17 Cela číslo 17 Dominik Dán

Málem bych zapoměla, že kromě předkládání faktů a umění vyprávět napínavý příběh, je Dominik Dán také velmi vtipný autor. Jeho postavy jsou plastické a skutečné. Můžete si je oblíbit, nebo Vám můžou lézt na nervy, nebo je můžete nesnášet...fakticky to funguje. Poutavý příběh - doporučuji.

Bestie Bestie Dominik Dán

Nejlepší československý autor detektivek! Umí pracovat s informacemi, které ve své praxi získal, velmi poutavě. Kolik takových detektivů znáte?

Kapitán Smrt Kapitán Smrt Dominik Dán

Objevila jsem slovenského Jefferiho Deavra! Jsem nadšená. Je to geniální vypravěč, který zná všechno z první ruky, přímo z terénu, protože sám je, nebo byl policistou, respektive i příslušníkem VB. Příběh zajímavý, hrdina lidský a morální a schopnost vyprávět má pan Dán vynikající.

10.02.2017 5 z 5

Moc se mi líbilo, že to vlastně byla poezie psaná formou prózy. Je to prostě jiná forma. Mám doma přesně tohle vydání, které je plné nádherné grafiky, doplňující příběhy Alenky. Vidím ten potenciál, který využil Burton ve svých filmech.

10.02.2017 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Za prvé se musím přiznat, že jsem knihu poslouchala v autě na CD...to je přidaná hodnota. Třeba bych nedala tolik hvězďoušek, kdybych ji četla, ale to už se nedozvím. Petra Špalková je báječná, není to první kniha, kterou jsem od ní slyšela. Mně se děj líbil, hlavní hrdinové mi bili sympatičtí a napínavé to bylo jako blázen. Trošku jsem se bála těch dětí. Oni když jsou v detektivce oběťmi děti, špatně se to snáší, alespoň my ženy to špatně snášíme. Ale velice citlivý přístup autora mně obav zbavil. Spokojenost veliká!

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Asi ode mně nikdo neuslyší nic negativního k tomuto oblíbenému seveřanovi. Protože mně se prostě všechny jeho příběhy líbí. Vždy, stejně jako i Marco, mají spád, musíte u nich alespoň trošku přemýšlet a musíte fandit hlavní postavě. Tahle kniha je trošku jiná právě v tom, že hlavní hrdina je trošku posunutý - není to na 100% Carl, ale trochu i Marco. Jiné díly byly možná maličko silnější, ale já byla spokojená.

10.02.2017 4 z 5