Nejtemnější část lesa

V lese leží na zemi skleněná rakev a v ní spí chlapec, který má na hlavě rohy a jehož uši jsou špičaté jako nůž... Hazel žije se svým bratrem Benem ve městě Fairford, kde vedle sebe žijí lidé a kouzelná stvoření přezdívaná Lesní lid. Sjíždějí se sem turisté, aby na vlastní oči spatřili divy pohádkové říše, zejména pak rohatého chlapce. Jenže návštěvníci nevidí nebezpečí, které se zde skrývá. Hazel a Ben si od pradávna vyprávějí smyšlené příběhy o chlapci ve skleněné rakvi. V jejich vyprávěních je on princem a oni chrabrými rytíři. Namlouvají si, že princ je jiný než ostatní Lesní lidé, kteří uzavírají s lidmi kruté dohody a číhají na turisty ve stínech stromů. Hazel ví, že není možné, že by se rohatý chlapec probudil. Jenže přesně to se jednoho dne stane…. Celý svět se obrací vzhůru nohama a Hazel musí přijmout roli rytíře, na kterého si kdysi hrála. Je vtažena do víru nové lásky, musí se vyrovnat se zradou a rozhodnout se, na čí straně stojí. Dokáže v této roli obstát? V podobě románu Nejtemnější část lesa se Holly Black, autorka mnoha bestsellerů, vrací k okouzlujícím pohádkovým příběhům, díky kterým se na počátku své kariéry proslavila....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/251514/nejtemnejsi-cast-lesa-C3N-251514.jpg 4115

The Darkest Part of the Forest (2015)

Sci-fi, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Omega

Marry123
včera

Holly Black umí vytvořit krásný pohádkový svět, stejně jako u Krutého prince tomu je i v téhle knížce, to se jí musí nechat. Nevím přesně co, ale něco mi tam přesto chybělo. Žádná postava mi nepřirostla k srdci natolik abych se do ní vžila a to je možná to co mi právě chybělo k tomu abych si děj naplno užila. Každopádně i tak to stálo za to (hlavně teda druhá polovina knihy), a určitě mě to neodradí od toho, abych si se pustila do nějakého dalšího autorčina díla ( a že se na další dvě chystám). :)

katchamccall
11. listopadu

V lese leží stvůra zlá,chytí tě a už tě má. Zatáhne tě do listí,budeš její kořistí. Pošle tě na onen svět,nevrátíš se nikdy........ ;)

terry4776

Pohádka pro puberťáky. Na to, že už mi táhne na třicet, se ale přiznám, že jsem ji přečetla rychle a s úsměvem na rtech.
Hlavní hrdinku jsem si nejprve znepřátelila - jako skoro každou pěknou holku, která má (skoro) všechno, co chce. Ale poté jsem se do ní vžila a omluvila se za svůj první negativní pohled na ni.
Někdy by si člověk prostě přál žít v Fairfoldu a potkat s Lidmi větru, i když možná jen jednou.

Tewi

Je to takový milý pohádkový příběh spíše pro teenagery než pro děti. Ale proč nej je to čtivé originální a má to takovou magickou atmosféru. 4 hvězdy dávám jen proto, že autorka mohla příběh ještě něčím vyšperkovat. Ke gramatickým chybám se radši nevyjadřuji. Rozhodně sem si jimi ale nenechala zkazit dojem z příběhu.

Nikey

Musím říct, že jsem čtení během prvních kapitol málem vzdala. Zpočátku mi byli hlavní postavy vcelku nesympatické, ale když se děj konečně rozjel, nakonec to nebylo tak zlé. Od poloviny knihy jsem už byla velmi zaujatá a i když byl konec lehce předvídatelný, nijak mě nezklamal. Vcelku oddechové čtení pro čtenáře okolo patnácti let.

RemiBlack

2018/36
Na knížku jsem padla jen náhodou, ale byla to náhoda opravdu úžasná. Když vás neodradí prvních pár stran, tak už se nebudete moct odtrhnout až do konce. Výborná atmosféra, skvělé postavy. Všechny čtyři hlavní postavy měly svoje výhody i nedostatky, působily lidsky (i když to lidi zrovna nebyli, hehe), uvěřitelně a moc sympaticky, ty si prostě musíte zamilovat. Každý byl něčím úžasný a jedinečný.
Nápad s Lesním lidem se mi moc líbil a i Fairford mě tou atmosférou a odlišností něčím přitahoval.
Knížka je to napínavá a není tu nouze o akci (a najde se i krev a smrt), ale zároveň je i oddechová a sladká. A pokud jde o romantickou linku, tak ani té nemůžu nic vytknout. Většinou působila přirozeně, tak nějak upřímně - stejně jako celá kniha, až pohádkově.
Rozhodně doporučuju a prosím, dejte jí šanci. Možná se vám nebude líbit a třeba ji ani nedočtete... ale určitě vám zbude aspoň vzpomínka na něco kouzelného. :)

Dubin3k

Nedocetl jsem. U knihy by měla být cedule s velkým nápisem vhodné pro 15 leté holky.

Wolf012

Velmi milé překvapení, jednoduchý příběh, který se zbytečně netáhnul. Konec celkem předvídatelný. Pěkný oddech

DracoMalfoy

Knize jako takové bych dala i 4,5*, kdyby ovšem nebyla přeložená Omegou. Protože, sakra, tolik chyb jsem ještě nikdy nezažila. Překlad poničil originalitu a zajímavost příběhu. Škoda.

danyinsidebooks

3,5*
Docela mě zklamala.

arram

Fantasy kniha, která je taková milá a dobře se čte. Postavy jsou sympatické, děj ubíhá a občas se čtenář dočká i dobrých zvratů. Moc jsem od této knihy nečekal a byl jsem příjemně překvapen.

hurikan123

super fantasy kniha která se jen tak nevidí, Holly mě nikdy nezklame. Jen ti gayové mi tam moc nesedí...

ahojda

Super kniha prectena jednim dechem

kajunka333

Příběh mě nadchnul, rozhodně doporučuji. Zajímavé a pohádkové, trochu návrat do dětství. Místy až absurdní, ale mile. Úžasný nápad spojení víl s moderním světem. A město, kde o nadpřirozenu lidi ví, ale přesto to jaksi maskují, když je třeba, to byla bomba.
Ale zaráželo mě množství chyb, které se tam objevovaly: chybějící písmenka nebo mezery, chyby ve shodě, špatně uvozovky, slovosled... To mě jako čtenářku rušilo a párkrát málem přinutilo knihu zahodit (ale ovládla jsem se). Vážně ale nechápu, co dělala jazyková korektura (jsou tam zmínění páni s doktorátem!), že jim uniklo něco, co mě, středoškolačce, trhalo oči na první dobrou.

Remus Hroozley

Začátek se dost vlekl, ale asi od poloviny do konce bomba. Strašně se mi líbil konec a celkově zápletka. Navíc krásné propojení našeho světa a bájného skřítčího, elfího a dalších bytostí. Oceňuju, jak autorka vytvořila městečko, kde lidé o všech těch věcech vlastně ví, takže to není klasika jako vždy, když hrdinka objeví svět o kterém nikdo neví. Doporučuju!

Sliver

No nic moc.

Veronicess

Táto kniha bola krásne čarovná :) Zaujímavý príbeh, jedinečné a okúzľujúce postavy a záhadný magický svet vytvorili neobyčajnú atmosféru. Hlavnú úlohu tu hralo hrdinstvo a odvaha, aj keď romantická časť bola tiež fajn (požadujem viac Bena a Severina, hneď!). Jediné z čoho som smutná je, že u nás nemáme lesné párty kde sa dá tancovať na sklenej truhle s krásnym spiacim princom vo vnútri.

Anasa

Dlouho jsem držela prst na hvězdičkách a váhala jsem, škoda, že nemohu dát čtyři a půl. Před lety jsem se svými dětmi četla Kroniku rodu Spiderwicků, tak jsem zase sáhla po oddychovce pro nižší věkové kategorie. Chytla mne, třebaže mně na rozdíl od mnoha jiných čtenářů sourozenecká dvojice, zvláště Hazel, nebyla až tak sympatická. Ale to je zase dobře - černobílé postavy patří jen do pohádek. Příběh mi přišel jasný, drobnosti, na které nepřišly hlavní postavy, např. první nález Lesomoru, ani mne netrápily.
Co mne trápilo, byla úroveň překladu a korektury. Záměna postav byla v knize ne jednou, ale dvakrát, podivné vazby, například opakující se "varovat o čem" i pravopisné chyby. Přála bych si, aby se překladatel a korektor chytili za nos, špatná práce.

gothicdolly
04.10.2017

Jako první knížku od Holly jsme četla Daň peklu, přestože ji mám ráda tak Nejtemnější část lesa je o chlup lepší. Žádné zdlouhavé uvádění do děje nebo čekání než se něco semele. Všechny postavy mi byly od začátku sympatické a moc jsme si je zamilovala. Byla jsme ráda, že jsem se opět vrátila od magického světa Holly plného víl, elfů, vzkazů v oříšcích.... Bylo to napínavé čtení, takže místo mého předsevzetí přečtu jednu kapitolu a dost jsem jich přečetla třeba pět :D
Přestože je knížka zařazená do kategorie Young adult, může si ji přečíst kdokoliv, jen to nezaměňte s pohádkou. Jediné co knize musím vytknout což není ale chyba autorky, jsou gramatické chyby nebo překlepy v překladu. Né že bych na tom nějak lpěla, ale je tam chyba i v tom že je zaměněná na jedné straně postava.Jinak vše dokonalé a jen doporučuji. Doufám, že se dočkám další krásné práce plné magie, víl a krásných elfů od této autorky :)

Lorej
03.09.2017

Příběh jsem si sice představovala jiný, ale i tak jsem se do něj zamilovala. Všechny postavy mi byly sympatické, vykreslení Lidi větru bylo působivé a zápletka velmi zajímavá. Chvílemi jsem měla dokonce pocit, že čtu detektivku. Čtení bych doporučila mladým, starým, dívkám i klukům.

zuzi509
24.08.2017

Na tuhle knihu jsem narazila úplně náhodou. Neměla jsem co číst tak jsem si ji vzala.
První reakce: To bude nějaká dětská blbina. Ale pak jsem si přečetla upoutávku podívala se na hodnocení a změnila jsem názor. No tohle rozhodně nebyla dětská blbina:) Za prvé: u téhle knihy jsem se zasmála jak ještě nikdy. Za druhé: Byla tak strašně šílená a neobvyklá že jsem se do ní zamilovala. Za třetí: Nebyla úplně dlouhá tak jsem jí přečetla velice rychle. Jediné co mě zklamalo a proto čtyři hvězdičky byla předposlední kapitola myslím že konec by se dal napsat jednodušeji na mě to bylo vše strašně zmatené.

NinaStikova
31.07.2017

Navzdory originální zápletce, netradičních hrdinech a uchopení světa lesního lidu jsem knize ochotná dát pouze čtyři hvězdičky.
Nálada knihy především z počátku je tak lákavá. Představa městečka s rohatým hochem ve skleněné rakvi zní prostě překrásně romaticky a přitom melancholie toho obrazu vůbec není přehnaná.
Četbu mi ale kazilo nepochopení (z mé strany) některých činů hlavních postav, občasné nucené listování zpět v příběhu, aby mi neuniklo, o čem je řeč (pokud se někde na začátku zmíní jméno a znovu se začne používat ve druhé polovině, vážně si nepamatuji, kde se vzalo), a opětování Benovy (dětské a platonické, proboha) lásky mi přišlo vážně padlé na hlavu.
Jazykově knihu shledávám povedenou, i když jsem se občas trochu ztrácela v popisech postav a míst. Možná to bylo i tím, že jsem knihu četla v angličtině.

Dym
02.05.2017

Docela v pohodě, celkem zajímavý děj i zápletka. Četlo se to dobře a i když mě děj moc nezaujal, musela jsem knížku dočíst až do konce.

Kudrlinla
17.02.2017

Naprosto dokonalá kniha. Sice nebyla tak poutavá jako Daň peklu, ale to knize vůbec neubírá na zajímavosti. Alespoň nebyla tak "hororově pohádková". Miluji autorčin temný pohled na víly a jiné pohádkové bytosti. Konečně nejsou tak sladké jako například víla Zvonilka :)

Aleen
10.02.2017

Ve svém oddělení si zaslouží přední místo. Příběh je vhodný jak pro dívky, tak pro chlapce, protože ho vyprávějí oba sourozenci. Zároveň jej mohou číst čtenáři třeba již od dvananácti let, neboť erotika končí na polibcích. Příběh má spád a je kouzelný a to ne úplně pohádkově, místy připomíná spíš horor. Doporučuji samozřejmně i dospělým čtenářům.

Shinju
04.11.2016

Určitě doporučuji, knížka je úžasná. :)

betys6914
03.06.2016

Holly Black pracuje s jejími oblíbenými a ověřenými motivy a opět je to pecka! Jen škoda, že je to tak krátké.

Anjesis
25.05.2016

Po rozpačitě se tvářícím začátku skvělý děj, který Vás vtáhne a nepustí, dokud nejste na poslední stránce. Úžasné zpracování jak sofistikovaného světa magických bytostí, tak i složitostí a dilemat světa mladých lidí, že člověku nezbývá, než tleskat.

SeverusSnape
19.05.2016

Pěkná a zajímavá kniha plná nadpřirozených bytostí

Dragell
14.05.2016

Z počátku jsem myslela, že chování hlavní hrdinky nepřekousnu, ale pak jsem se do knihy začetla a byla naprosto pohlcena. Kdo by si jako malý nepřál být uprostřed nějaké té pohádky, mít kolem sebe pohádkové bytosti? Já jsem vlastně takové pohádkové dítě stále, takže jsem si dobrodružný příběh s lesem plným víl a dalších stvoření opravdu užívala.
Jediné, co mi jej opravdu kazilo, byly chyby.