Kapitán Smrt

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Při rekonstrukci starého hřbitova objevili dělníci v jedné z rakví lebku, do níž byl vražen velký hřeb. Bylo jasné, že nebožtík zemřel násilnou smrtí. Na místo hrůzného nálezu byli přivolání detektivové z oddělení vražd – začínající Richard Krauz a zkušený Eduard Burger. Kolotoč vyšetřování se roztočil. Detektivové záhy zjišťují, že nebožtíkem je bývalý kostelník z kostela svaté Barbory. Vyšetřování však provází absolutní nezájem všech – vyšších míst i církve samé. Proč? Krauz s Burgerem přesto pokračují v pátrání a nechtíce se dostávají na stopu záhady, jejíž krvavé nitky míří do dávné minulosti…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/39746/kapitan-smrt-gPI-39746.png 4.2535
Série

Naše Mesto 6.

Žánr
Detektivky, krimi, Literatura slovenská
Vydáno, XYZ (ČR)
Orig. název

Červený kapitán, 2007

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (149)

Kniha Kapitán Smrt

Přidat komentář
Kortez
předevčírem

Audiokniha
Krimi přesně podle mého gusta, stejně jako většina dánovek. Brouzdání v minulém režimu tady bylo napínavé, nápadité a tajemné, nenudilo a jak ke krimi patří, brutalita tak akorát na úrovni uvěřitelnosti. Jedna z těch lepších. Doporučuji.

jan7760
13. dubna

Mna to bavilo, pretoze ma zaujima historia, prvykrat vstupuje na scenu Krauzov partak Chose. Uz mi nevadila ani cestina, asi som si uz zvykol, ale aj tak u Dana mi najviac sedi slovencina...


MarJey
20. března

Nechci být za kritika ale ten film byl lepší, na mě těch templářů bylo už moc, to víc pobavil Oldřich Kaiser.

nai.ivka
13. března

Pěkný příběh, tento asi nebude z šuplíku detektiva oddělení vražd, ale třeba i může být. Minimálně v tom, že staré struktury jsou tu pořád a hrají si svoje hry.
Objevila jsem slovo, které neznám.
Flochnúť
1. (na koho, na čo i bezpredm.) ukradomky, bokom al. škaredo, zamračene pozrieť
2. (komu i bezpredm.) nevrlo odvravieť, odvrknúť
Líbí se mi, že se v autorových detektivkách objevuje také nedávná historie, narážky na politiky, kauzy a doufám, že se něco dozvím i o dění na Slovensku po našem rozdělení.

mataj
10. března

Další výborný příběh od DD. Tentokrát se řeší vražda kostelníka (náhodně objevena) po 7 letech, která souvisí s praktikami STB. Kraus se do případu opravdu vloží a zjišťuje, že kořeny sahají hodně hluboko do minulosti. Velmi zajímavý díl, kde nechybí akce, tajemství ale i humor.

Janaves
07. března

Pěkná detektivka, zkusím další.

Mudry
05. března

Musím přiznat , že po přečtení komentářů , jsem se trochu obávala, zda mě tento díl zaujme stejně jako ostatní "dánovky". Pravdou je, že to bylo zase trochu jiné , ale to je právě to, co mě na autorových knihách baví. Píše prostě bez předem známé osnovy.

Česneksmedem
07.12.2020

Můj poslední letošní DD. Naprosto souhlasím s tím, že politika je sviňsto, začínající a končící u peněz. Naopak nesouhlasím s tím, že druhá polovina je slabá, špatná... Velice dobře jsem se opět bavil, a to prakticky u všech jeho knih. Už se těším, až se v příštím roce opět setkáme. Snad ještě dodatek. Většina nás kluků velice rádi zkoumáme makroekonomické ukazatele:):):).

1 ...