Kapitán Smrt

Při rekonstrukci starého hřbitova objevili dělníci v jedné z rakví lebku, do níž byl vražen velký hřeb. Bylo jasné, že nebožtík zemřel násilnou smrtí. Na místo hrůzného nálezu byli přivolání detektivové z oddělení vražd – začínající Richard Krauz a zkušený Eduard Burger. Kolotoč vyšetřování se roztočil. Detektivové záhy zjišťují, že nebožtíkem je bývalý kostelník z kostela svaté Barbory. Vyšetřování však provází absolutní nezájem všech – vyšších míst i církve samé. Proč? Krauz s Burgerem přesto pokračují v pátrání a nechtíce se dostávají na stopu záhady, jejíž krvavé nitky míří do dávné minulosti…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/39746/kapitan-smrt-gPI-39746.png 4.2535

Naše Mesto 6.

Detektivky, krimi, Literatura slovenská
Vydáno, XYZ (ČR)

Červený kapitán, 2007

Kniha Kapitán Smrt

Kortez
předevčírem

Audiokniha
Krimi přesně podle mého gusta, stejně jako většina dánovek. Brouzdání v minulém režimu tady bylo napínavé, nápadité a tajemné, nenudilo a jak ke krimi patří, brutalita tak akorát na úrovni uvěřitelnosti. Jedna z těch lepších. Doporučuji.

jan7760

Mna to bavilo, pretoze ma zaujima historia, prvykrat vstupuje na scenu Krauzov partak Chose. Uz mi nevadila ani cestina, asi som si uz zvykol, ale aj tak u Dana mi najviac sedi slovencina...

MarJey

Nechci být za kritika ale ten film byl lepší, na mě těch templářů bylo už moc, to víc pobavil Oldřich Kaiser.

nai.ivka

Pěkný příběh, tento asi nebude z šuplíku detektiva oddělení vražd, ale třeba i může být. Minimálně v tom, že staré struktury jsou tu pořád a hrají si svoje hry.
Objevila jsem slovo, které neznám.
Flochnúť
1. (na koho, na čo i bezpredm.) ukradomky, bokom al. škaredo, zamračene pozrieť
2. (komu i bezpredm.) nevrlo odvravieť, odvrknúť
Líbí se mi, že se v autorových detektivkách objevuje také nedávná historie, narážky na politiky, kauzy a doufám, že se něco dozvím i o dění na Slovensku po našem rozdělení.

mataj

Další výborný příběh od DD. Tentokrát se řeší vražda kostelníka (náhodně objevena) po 7 letech, která souvisí s praktikami STB. Kraus se do případu opravdu vloží a zjišťuje, že kořeny sahají hodně hluboko do minulosti. Velmi zajímavý díl, kde nechybí akce, tajemství ale i humor.

Janaves

Pěkná detektivka, zkusím další.

Mudry

Musím přiznat , že po přečtení komentářů , jsem se trochu obávala, zda mě tento díl zaujme stejně jako ostatní "dánovky". Pravdou je, že to bylo zase trochu jiné , ale to je právě to, co mě na autorových knihách baví. Píše prostě bez předem známé osnovy.

Česneksmedem
07.12.2020

Můj poslední letošní DD. Naprosto souhlasím s tím, že politika je sviňsto, začínající a končící u peněz. Naopak nesouhlasím s tím, že druhá polovina je slabá, špatná... Velice dobře jsem se opět bavil, a to prakticky u všech jeho knih. Už se těším, až se v příštím roce opět setkáme. Snad ještě dodatek. Většina nás kluků velice rádi zkoumáme makroekonomické ukazatele:):):).