Kapitán Smrt

Při rekonstrukci starého hřbitova objevili dělníci v jedné z rakví lebku, do níž byl vražen velký hřeb. Bylo jasné, že nebožtík zemřel násilnou smrtí. Na místo hrůzného nálezu byli přivolání detektivové z oddělení vražd – začínající Richard Krauz a zkušený Eduard Burger. Kolotoč vyšetřování se roztočil. Detektivové záhy zjišťují, že nebožtíkem je bývalý kostelník z kostela svaté Barbory. Vyšetřování však provází absolutní nezájem všech – vyšších míst i církve samé. Proč? Krauz s Burgerem přesto pokračují v pátrání a nechtíce se dostávají na stopu záhady, jejíž krvavé nitky míří do dávné minulosti…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/39746/big_kapitan-smrt-gPI-39746.png 4.2655

Naše Mesto / Případy Richarda Krauze 6.

Detektivky, krimi, Literatura slovenská

Vydáno: , XYZ (ČR)

Červený kapitán, 2007

Kniha Kapitán Smrt

ArwenAragorn

80%
..."pracoval pod krycím menom Červený kapitán...obluda...viete, prečo mal také meno? Lebo keď končil výsluchy, mal ruky červené až po vykasané rukávy!"
_______________________________________________________________________________________________________________
Další výborná Dánovka, ale na můj vkus tam bylo příliš záhad, tajemství a vysvětlování ( i když zase dozvědět se něco nového třeba o templářích špatné nebylo). A bylo to dost drsné, přesto nechyběl typický humor. Napínavé a hodně akční.

Klára90

Za mě zatím nejslabší kniha od DD, co jsem zatím četla. Přišlo mi to celé tak nějak moc. Nicméně i tak 3*, protože to bylo napínavé a tajemné. Nicméně dánovky s klasickou detektivní zápletkou mi sedí více.

Marfiel

Další výborná knížka. Tentokrát mi připomíná příběh Indiana Jonese ale v česko-slovenských reáliích... Autor prostě umí, ať už si za látku ke svému příběhu vybere cokoliv. Palec nahoru za hlavní postavu Richarda Krause i skvěle propletenou dějovou linii vyšetřování s mysteria ferens. Možná jen to finále mohlo být o trochu kratší. Ale opět přečteno jedním dechem.

MatoPalkes

Krivka zabavnosti a čítanosti nemohla stúpať večne. Miestami som sa nudil a autorova šiesta kniha je pre mňa zatiaľ najslabšia. Stále však nadpriemerné dielo. Pokračujem ďalej.

medlovice

Kapitán Smrt ? Teda že by existovala dánovka, kterou neznám ? Ale znám, zjistila jsem doma , už jsem četla jako Rudý kapitán. ale bavilo mě to ještě víc . nejvíc vyprávění o vzniku templářů i s alkoholem posilněnou partou.
Oddělení detektivek v UH je takový koutek jen pro jednoho a když chci dánovku , musím se ohnout , možná , že se tím jeho knihám klaním. Jinak by si zasloužily přehlednou polici a lepší místo.

MUDr.Scorpion

Pro me jedna z nejlepsich knih od DD.

papeha

Napínavý příběh a v podobě audioknihy s hlasem Martina Stránského velmi příjemná záležitost.

Dandy1

Toto nedávám. Až budu mít chuť na záhady, poklady a spiknutí, sáhnu po Brownovi. Já chtěla po Dánovi to co vždycky. Vraždu, cestu k pachatelovi a srandičky z kanclu.