Kapitán Smrt

Kapitán Smrt https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/39746/bmid_kapitan-smrt-gPI-39746.png 4 752 192

Při rekonstrukci starého hřbitova objevili dělníci v jedné z rakví lebku, do níž byl vražen velký hřeb. Bylo jasné, že nebožtík zemřel násilnou smrtí. Na místo hrůzného nálezu byli přivolání detektivové z oddělení vražd – začínající Richard Krauz a zkušený Eduard Burger. Kolotoč vyšetřování se roztočil. Detektivové záhy zjišťují, že nebožtíkem je bývalý kostelník z kostela svaté Barbory. Vyšetřování však provází absolutní nezájem všech – vyšších míst i církve samé. Proč? Krauz s Burgerem přesto pokračují v pátrání a nechtíce se dostávají na stopu záhady, jejíž krvavé nitky míří do dávné minulosti…... celý text

Detektivky, krimi Literatura slovenská
Vydáno: , XYZ (ČR)

Červený kapitán , 2007

Ladys
17.05.2015 4 z 5

Můj druhý zásek na pažbě od D. Dána. A opět nezklamal.
Od první strany čtivá kniha. Ani mi nevadilo, že v krimi autor rozvedl historickou vsuvku o templářích. Alespoň měl člověk trochu představu CO a PROČ.
No. Mám za sebou ještě Bestii a rozhodně se chystám na další knihu od Dána. A to jsem si myslel, že s krimi jsem skončil.

wiix
16.03.2015 4 z 5

Ako detektívka toto dielo neprinieslo síce nič nové, ale zaujalo tak, že som to musela dočítať až do konca. Navyše na slovenské pomery je to viac než dobré, vtipné, zamotané a prepletené s historickými udalosťami a pomermi Slovenska a Čiech, takže oceňujem.

MahulenaK
23.07.2014 3 z 5

Hodně depresivní příběh, jsem ráda, že to neskončilo přílišným happyendem, vzhledem k povaze příběhu by to ani nebylo vhodné. Závislost na Dánovi mě ale dále neopouští :-)

BobbyB
27.01.2014 5 z 5

Krimi super! Exkurz do dávné historie mi zpočátku vadil (je k té perfektní krimi prostě zbytečně navíc), ale nakonec se to urovná a přišel jsem mu na chuť :-) Jako bonus tam jsou hlášky a fóry, které mě dostávaly nejednou do kolen. Díky autore!

Skjaninka
08.06.2013 3 z 5

Červený kapitán je kniha, nad ktorou som strávila necelé tri dni, ale za nejakú extra pecku ju nepovažujem. Je pravda, že detektívny príbeh, ktorý rieši vraždu zakamuflovanú v minulom režime je celkom pútavý, ale templárov si mohol naozaj odpustiť.
Na začiatku je upozornenie, že podobnosť s realitou je len náhodná, ale ja tomu neverím, pretože niečo také sa skutočne mohlo stať a mám silný pocit, že Dán v tejto knihe nepoužil len vlastnú fantáziu, ale aj fakta z minulosti.

Neri
02.04.2013 5 z 5

Skvělá kniha. Pro mne tedy dost síla, ale právě to na knize oceňuji, naprosto věrohodně vylíčené prostředí, je vidět, že autor ví, o čem píše. To knihu hodně vyzdvihuje nad běžný průměr všech detektivek. V tomto případě ještě skvělé pasáže z různých historických období a reálně popsané praktiky minulého režimu. Rozhodně se chystám na další knihy tohoto autora.

Mako123123
21.12.2012

Túto knihu som od Dána čítal ako prvú a hned som si "začínal" tohoto autora oblubovať (kedže som ho ftedy ešte moc neznal tak iba začínal) a možno aj koli tomu som pokračoval v čítaní dalších jeho kníh kedže toto je dosť dobrá knha z detektívneho prostredia ...

Macek58
11.06.2012

..jen tak dál pokračovat v těch čistě náhodných podobnostech ...

brabofka
07.03.2012 5 z 5

Každá v ČR vydaná kniha tohoto autora (celkem asi zatím jen 4) měla svůj osobitý příběh, nějakou zápletku. Ani o jedné nemůžu říct, že vím jak se bude děj vyvíjet a probíhat jako u některých sérií tomu tak je. Velice zajímavý příběh který si vine od středověku, přes Třetí říši a komunismus až do porevolučních let v ČSFR.

jesuswlasac
02.03.2012 2 z 5

nie som fanúšikom detektívok a táto kniha ma určite nenadchla. množstvo mojich priateľov mi ju doporučovalo, ale rozhodne som čakal viac.

Vendelína
30.09.2011 3 z 5

Čekala jsem víc. Překvapení a akce střídal celkem nudný děj a dlouhosáhlé vyprávění. Kdo nemusí trochu té historie, kniha ho moc nenadchne.

Godzila.007
10.04.2011 5 z 5

Kniha vyšla v r. 2010 i v češtině, a to pod názvem Kapitán Smrt. Knihu jsem četla, je velmi čtivá, napínavý děj, hodlám si proto přečíst další knihy tohoto autora.