Kapitán Smrt

Kapitán Smrt https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/39746/bmid_kapitan-smrt-gPI-39746.png 4 752 192

Při rekonstrukci starého hřbitova objevili dělníci v jedné z rakví lebku, do níž byl vražen velký hřeb. Bylo jasné, že nebožtík zemřel násilnou smrtí. Na místo hrůzného nálezu byli přivolání detektivové z oddělení vražd – začínající Richard Krauz a zkušený Eduard Burger. Kolotoč vyšetřování se roztočil. Detektivové záhy zjišťují, že nebožtíkem je bývalý kostelník z kostela svaté Barbory. Vyšetřování však provází absolutní nezájem všech – vyšších míst i církve samé. Proč? Krauz s Burgerem přesto pokračují v pátrání a nechtíce se dostávají na stopu záhady, jejíž krvavé nitky míří do dávné minulosti…... celý text

Detektivky, krimi Literatura slovenská
Vydáno: , XYZ (ČR)

Červený kapitán , 2007

85098211
26.04.2018 5 z 5

(audiokniha)
Knihu jsem si vybrala do Čtenářské výzvy na základě doporučení kamaráda, o kterém vím, že Dominik Dán je jeho oblíbený spisovatel. Pro poslech jsem samozřejmě zvolila slovenskou verzi - protože originál je v tomto případě prostě nutností :-). Příběh si mne získal hned od začátku a zůstal po celou dobu napínavý. Nemám vůbec žádné výhrady, naopak - já jsem byla nadšená ;-). A pravděpodobně si ještě nějakou další autorovu knihu přečtu.

sarka45
11.04.2018 2 z 5

Vybrala jsem kvůli výzvě a hodnocení zde na databázi, ale toto není vůbec můj šálek kávy. Poslouchala jsem jako audioknihu a jediné, co se mi na ní líbilo, byla nádherná slovenština, kterou jsem si opět oživila. Jinak mi to připadalo dost přitažené za vlasy. Žádný z hrdinů mi nepřipadal sympatický, všichni byli strašně "vtipní", stříleli ze služebních zbraní a nikdo z nadřízených si ani nevšiml, že jim chybí náboje. V knize bylo podle mne spoustu "vaty" nevztahující se k příběhu. Nesedí mi jazykový styl autora ani samotný příběh. Doposlouchala jsem jen z dostatku disciplíny. K tomuto autorovi se určitě nevrátím.

JelloBiafra
30.03.2018

Zabudnite na filmovú adaptáciu. Tá má totiž od tejto knižnej predlohy ďaleko a vzala si z nej len torzo príbehu. Krauz tentoraz pátra na vlastnú päsť a snaží sa rozlúštiť záhadu smrti kostolníka Karola Kloknera, ktorý zrejme vedel jedno tajomstvo pochádzajúce zo stredovekých templárských časov. Rozbieha teda svoje súkromné vyšetrovanie a púšťa sa do nebezpečnej hry, pretože svine nespia a snažia sa zamiesť svoje nedávne zločiny pod koberec. Musím priznať že táto kniha je úplne iná než prechádzajúce a aj nasledujúce Dánove knihy. Je tu cítiť silné mysteriózno kombinované s prvkami dobrodružného románu a ako celok to veľmi obstojne funguje. Bez výhrady jeden z najlepších románov Dominika Dána, ktoré som zatiaľ čítal.

chamyl
19.03.2018 4 z 5

Slovenská Šifra mistra Leonarda.
Ale nenudil jsem se. Dominik Dán se ujal neotřelého tématu a čtivě ho zasadil do zajímavých historicko-společenských kulis. Příběh hezky ubíhá a vypravěčův styl nenásilně láká k dalším autorovým knihám.

ivoiro
16.03.2018 5 z 5

Sérii čtu na přeskáčku, ale kniha od knihy se mi líbí víc a víc. Už se těším, až seženu další knihu této série.

Makropulos
08.03.2018 3 z 5

Skoro nečtu detektivky, velmi nerada čtu o STB a templářů už poslední dobou bylo taky dost. Ale přesto mě moje první setkání s Dominikem Dánem mile překvapilo. Velmi dobře se to čte, má to spád, jazyk a vtípky policajtů mi nevadily, jen občas některé situace mi přišly trochu přitažené za vlasy a některá fakta trochu přizpůsobená, ale jinak mohu říct, že jsem docela s uspokojením splnila další bod Výzvy. A jsem ráda, že jsem četla slovenský originál.

Skripi
24.02.2018 3 z 5

Autora nemám veľmi rád kvôli obdobiu, v ktorom sa odohrávajú deje v jeho knihách ale táto bola príjemné prekvapenie.

Schamila
20.02.2018 5 z 5

Tak to byla moc dobrá jízda - první kniha od tohoto spisovatele, děsné krimi, děsná historie a představa, že tato složka je stále v akci - strašné!!! Zbav nás od všeho zlého. Tímto jsem si splnila ČV - slovenský spisovatel a bonus navíc - čteno v originále - tak jsem si po několika desítkách let připomněla krásnou slovenštinu. Knihu moc doporučuji - hodně zajímavé!!!

Atanone
13.02.2018 5 z 5

(audiokniha)
Na Dána jsem se chystala a využila ČV. Zajímalo mě téma knihy,totalita,kterou většina lidí ještě pamatuje,je téma ošidné,takže jsem byla zvědavá.
Knihu jsem poslouchala v češtině,což mi nakonec přišlo jako škoda,protože styl je chlapsky jadrný a v originále bych si ho vychutnala daleko líp.
Musím říct,že to byla jízda..místy neuvěřitelná,ale i tak úžasná. Nechci spojlerovat,takže pouze smekám a těším se na další knihy tohoto autora.

AlenaF
28.01.2018 5 z 5

Dvojici detektivů Krauz + Burger mám ráda. Ke knize jsem se vrátila po uvedení filmu Rudý kapitán. Film se mi líbil, i když kniha je kniha. Doporučuji.

HCh
22.01.2018 5 z 5

Včera jsem se koukal na film a docela se mi líbil. I když se mi film líbil, na databázi filmů je hodnocení spíš rozporuplné. Pak jsem zjistil, že autorem je Dominik Dán a že kniha byla načtena ve dvou verzích jednou od Martina Stránského a podruhé od slovenského herce Jozefa Vajdy. Pro poslech jsem zvolil druhou variantu a nelituji. Námět detektivky je hodně zajímavý, děj podle mě nemá hluchá místa. Protože toto je moje první setkání s tímto autorem a líbí se mi jeho styl, určitě si ještě nějakou Dánovku přečtu/poslechnu.

Wiedzmin
22.01.2018 5 z 5

Moje první Dánovka. Je to už rok, co sem ji naposled držel v ruce, ale pamatuji si ji, jak kdybych ji četl včera. Atmosférické, chytré, svižné a napínavé čtení.

Chesterton
02.01.2018 5 z 5

Detektivky Dominika Dána mám ráda pro jejich autentickou atmosféru včetně drsného policejního humoru a komunistické "retrospektivy" :) Mám raději poklidné anglické detektivky, ale pro autorovy zkušenosti s policií si nenechám žádnou "dánovku" asi ujít:))

Vlk.kh
29.12.2017 5 z 5

První Dánovka, co jsem četl. Když se děj rozjel naplno a začalo docházet k postupnému rozuzlení tajemství kolem případu, dostal jsem trochu strach, aby autor nepřetáhl strnunu a nesklouzl k nějakému paskvilu. Zkrátka, jestli si pan spisovatel neukousl moc velké sousto se zápletkou, jakou začal rozjíždět. Ale musím konstatovat, že se mu to povedlo na jedničku.

Anasa
23.12.2017 4 z 5

Zase jsem měla audioknihu a dost dlouho jsem si říkala, že skončím, protože knihy o mučení a týrání nečtu, protože mne všemohoucnost a a praktiky StB rozčilují. Ale všechno jsem to skousla, nic jsem nevynechala. Na to byl příběh moc dobře napsaný, nedovolil mi skončit. Zkusím od Dána něco dalšího, snad jsem konečně našla autora, který píše takovou tu klasickou detektivku

bertrand
09.12.2017 4 z 5

Tak jsem viděl film a že si otevřu knížku, abych viděl jestli je stejně blbá. Sklaplo mi po pár stránkách.
Do filmu ji zhmotnil někdo, kdo nikdy neseděl s kámošama v zaplivané čtvrté cé, komu sprostý slovo nesedí v hubě, kdo viděl víc filmů jak živejch obyčejnejch lidí a kdo si bůhvíproč myslí, že Michal Suchánek může hrát mužnýho agenta StB - podle toho to taky vypadá.
A knížku napsal někdo, kdo je toho prvního pravej opak a podle toho to taky vypadá!
Body snižuju jenom za podivnou zápletku s templářema, která se hodí snad do Indiana Jonese, ale tady byla jako pěst na oko... ale jinak - lahoda pane jahoda....škoda, že nemám k mání slovenskej originál, ale jen českou kopii....

faba
14.11.2017 4 z 5

Knihu jsem si přečetl po zhlédnutí filmu. Bohužel jsem to četl v češtině, což ubralo na autentičnosti a taky mě překlad ZKLAMAL. Horší překlad jsem v životě nečetl!!! Už nikdy více. Překladatel asi používal Google translator. Počeštěné slovenské výrazy, no hrůza. Není nad to si knihy tohoto autora číst v originále. Což jsem poté učinil... Tak že, česká verze za ***, originál *****.

St.Evelin
31.10.2017 5 z 5

Tohoto autora jsem objevila čistě náhodou díky letošní Četnářské výzvě a jsem za to moc ráda. Už jsou na cestě ke mě další knihy!
Z příbehu mi běhal mráz po zádech, ta minulost nám ještě stále dýchá na záda!
Perfektní detektivka!

TomK
15.10.2017 5 z 5

Díky této knize jsem zařadil pana Dána do mé knihovny. Na styl vyprávění a psaní jsem si po pár stránkách zvykl velice rychle a ani vtipné dialogy, kterých je opravdu mnoho, mne nedokázaly odradit (dokonce mne přišli vtipné a nejednou mne donutily se zasmát) . Jsem rád, že i naši sousedi mají autora skvělých detektivek :)

Lenka8418
04.10.2017 4 z 5

Skvělá kniha, napínavá od začátku do konce, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Paráda, doporučuji !!!!!!!!