Aleen Aleen komentáře u knih

Příběh vystavěný na stejných principech jako Stařík, ale to přece nevadí. Nesbo taky píše pořád stejně, Agatha taky a další a další autoři. Proto saháme po stejných autorech, protože nám vyhovuje jejich styl a Jonasson si udržuje kvalitu vyprávění na stejné úrovni. Prostě máte záruku, že se pobavíte. Proto tento autor píše a proto si vybírá takové postavičky, které mají velké předpoklady nás pobavit. Nombeko nevyjímaje. Jestli mohu doporučit, poslechněte si také na CD. Načetl Martin Stránský (hlas doktora House) a sám mi přiznal, že jej to velmi bavilo - očíčka mu přitom fakt zářily.

21.02.2017 4 z 5

Beru nadsázku, obrazotvornost a beru všechny výmysli, protože příběh je zamotaný, ale logický. A ze všeho nejvíc je prostě velmi humorný. Sranda jako blázen! A to beru úplně nejvíc. Zaslouží si svou popularitu. U tohohle počteníčka si odpočinete!

21.02.2017 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

No dobře, asi hodně pomohlo, že jsem poslouchala na CD po cestě z dovolené. Aňa četla svoje myšlenky, takže bylo jasné, co čím chce říci. Čekala jsem velmi málo, protože ji považuji za celkem povrchní a překvapilo mně, že není tak, jak jsem myslela...Připomněla mi některé důležité věci, na které pod tíhou každodenních starostí, zapomínáme. To hodnotím vysoko.

21.02.2017 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Nedočetla jsem....já jsem nedočetla knihu. Od začátku jsem nevěřila jedinému slovu. Pokud jde o erotickou stránku, tohle jsem ve čtrnácti četla v mámině červené knihovně!!! Probůh takové bláboly se staly na dlouhá léta bestselerem. Na základě zájmu o lidskou psychiku a fungování souvislostí ve společnosti, chápu proč a je mi z toho děsně smutno!

21.02.2017 odpad!

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Valerie Zawadská namluvila knihu na CD a tím zpečetila moji lásku k Britt-Marie, k této obsedantní okouzlující ženě. Naprosto doporučuji. Příběh nemá slabých míst, je vtipný a dojemný.

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Velmi průměrná, přesto slušná detektivka s hrdinkou, která neurazí, ale nenadchne.

Poslední Laponec Poslední Laponec Olivier Truc

Kdybych nebyla teplomilná, asi bych dala víc hvězd. Vzhledem k tomu, že detektivka to byla poměrně slabá a že mi celou dobu poslouchání byla zima, nemohu hodnotit více. Samozřejmě že byly zajímavé informace o Laponcích, to bylo jediné zajímavé, co mně u poslouchání drželo. Kdybych ji neposlouchala, ale četla, myslím, že bych ji nedala. Trochu hodně kdyby na jednu knihu, co?

21.02.2017 3 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Třetí díl trilogie se mi líbil víc, než druhý. Více mně pohltil a ke konci jsem byla zažraná, jak mol do kožichu. Jsem nicméně ráda, že je série u konce. Pokračovat v tomto příběhu by se mi nechtělo a asi bych se do něj nepouštěla. Jacobovi jsem velice fandila, i všem Podivným. Fotografie jako u předešlých dílů skvěle doplňovaly příběh.

21.02.2017

Bůh maličkostí Bůh maličkostí Arundhati Roy

Velice barvitě vyprávěný příběh. Do slova a do písmene - tolik barev jsem v knize snad ještě nepotkala. Jiný kontinent, jiná kultura, jiní lidé se stejnými city a emocemi, jako máme my. Silný příběh, který mně oslovil, maličko narušovalo jen přecházení v čase. Jako by autoři měli pocit, že pokud budou psát posloupně, nebude příběh dostatečně intelektuální, bude to vše moc logické...Za to ta hvězda dolů.
Jo a mně Domina také neděkuje. Naprosto souhlasím, že se jí muselo dotknout kouzlo jazyka, který ona umí jen zanášet vulgaritami. Můj komentář k ní byl také vymazán...:-), což je dobře, byl příliš trefný...PS: Ona je totiž velmi vyjímečná "dáma", žádná nána :-)

Ocelový polibek Ocelový polibek Jeffery Deaver

Jeffery je moje jednička. Kam se hrabou všichni skandinávci! To myslím zcela vážně. Protože takhle komplikovaný a přitom promyšlený a propracovaný, logicky vystavěný případ, Vám žádný seveřan prostě nevystaví. Tahle kniha byla naprosto super, případ komplikovaný, padouch strašlivý, vyšetřovatelé nejchytřejší na celém světě a prostě celé to bylo uchvacující a strhující.

Babičky: Mrtvý kuchař Babičky: Mrtvý kuchař Minna Lindgren

Kdybych neposlouchala jako audio, asi bych ohodnotila hůř. Je trošku otravné srovnávat, ale v tomto případě musím...Brambory na vloupačku byly vtipné...Babičky ne, Brambory měly spád....Babičky jen velmi maličko, Brambory mně chytli....Babičky fakt NE!

21.02.2017 3 z 5

Kurandera Kurandera Hernán Huarache Mamani

Myslím si, že slabší začátek byl záměr...také si myslím, že v jiné kultuře je i malinko jiný pohled na lásku a oddanost žen a mužů, než v naší "civilizovanější" Evropě. Nechci to dál rozebírat. Jsem celkem emancipovaná žena, ale jako u všeho, je třeba udržovat si zdravý rozum a žít v souladu s přírodou, se svým tělem a se svou duší. Tohle je podle mně poselství této knihy. Chápu, že pokud ji najdete zařazenou mezi ženskými romány a ne v oddělení duchovního rozvoje, může to mást :-)

The Best of Apetit The Best of Apetit kolektiv autorů

Asi je to tím, že časopis Apetit je moje srdcovka - odebírám jej již léta a často podle něj vařím, ale pro mně naprosto skvěle připravená kuchařka. Nebude překvapením členění kapitol, to je naprosto běžné (polévky, předkrmy....). Pro ty, kteří neznají časopis bude překvapením, a to milým, že recepty skvěle fungují. Velmi dobře se podle nich připravují jídla a grafická stránka knihy je také naprosto bezchybná.

21.02.2017 5 z 5

Mega hustej nářez Mega hustej nářez František Kotleta (p)

Jako jiní přede mnou, i já jsem všechny tři díly zhtla po sobě. Tolik násilí, krve, sprostých slov, sexu, šovinismu...prostě super jízda z pekla, protože v pekle jsme už v předchozích dílech i v tomhle byli...já ŽERU Kotletu!!! Bylo to super akční, sexy, vtipné a dokoce i celkem logické a to jsou věci, které se obvykle do jedné knihy nedávají najednou. Jsem naprosto nadšená!

16.02.2017 5 z 5

Fakt hustej nářez Fakt hustej nářez František Kotleta (p)

Od přečtení téhle knihy velmi často používám výraz "Fááákt hustý". Nevím jaké superlativy bych použila...ale vím, že bych moc chtěla něžně otevřít dveře svým Desert Eaglem - našla jsem si na Googlu, jak vypadá! a je velmi elegantní :-), vím, že bych chtěla být téměř nesmrtelná a chtěla bych se zregenerovat pořádnou dávkou sexu! a zůstat krásná, mladá a silná!!! a taky bych chtěla mít takové hlášky jako Kotleta, všichni kolem mně by umírali - smíchy!!!

Něžná fata morgána Něžná fata morgána Dominik Dán

Připadám si už trapně...na pana Dána pěju pořád jen chválu! Ale jinak to prostě nejde...Ten člověk si na nic nehraje, věci nazývá pravými jmény, která se nesměla říkat za minulého režimu a která se nesmějí říkat ani dnes. Ono se totiž mnoho nezměnilo :-(
Líbí se mi vyprávění profíka o jeho profesi, o světě, ve kterém se skutečně dějí ošklivé věci. Tento "díl" moc pěkně odsýpal, dělo se toho mnoho a naprosto to pohltilo mou pozornost. Velice dobře podané řemeslo.

Červená lucerna Červená lucerna Graham Masterton

Tak už je to jisté...Masterton je můj naprosto hodně moc oblíbený autor. Budu od něj číst už všechno, co vyjde!
Červená lucerna - knihy z prostředí prostituce, nebo obchodu s bílým masem jsem četla v minulosti již mnohokrát. Je zajímavé dozvědět se jak jde život v různých zemích. Tento příběh měl spád, byl zajímavý a brutální, jak už jsem si u tohoto autora zvykla. Katie je profesionálka a přes osobní problémy si vede ve své profesi výborně..............................
Já vůbec nechápu, jak se detektivky od Grahama můžou někomu nelíbit...!!!

Rozbití andělé Rozbití andělé Graham Masterton

Opět pěkně drsné. Vtáhla mně a nepustila. Osobnost hlavní hrninky je mi maximálně příjemná a těšila jsem se na každé otevření knihy. Církevní téma asi pobouřilo v domovině autora mnoho lidí...nejsou tak ateističtí jako Češi :-) Pěji jen chválu!

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

Četla jsem na doporučení a jsem za něj vděčná. Jedna z nejdrsnějších detektivek, které jsem četla, ne-li nejdrsnější. Líbí se mi, když muž píše knihy se ženami v hlavní roli...Katie je podle mého gusta. Díky tomu, že se autor nepitvá nijak hluboce v jejích citečkách a její soukromý život bere tak trošičku okrajově, neruší vyšetřování superbrutálních vražd. Nebyla to poslední kniha od Mastertona, kterou jsem přečetla a zatím s tím nemíním přestat.

Dobrá sezóna na jaře Dobrá sezóna na jaře Michaela Riedlová

Dvě hvězdy za snahu. Mohla bych zde vyjmenovat minimálně 4 knihy (třeba všechny 4 díly Herbáře), které jsou na obdobné téma a mají při porovnání kvalita/cena vyšší úroveň. Recepty nejsou příliš originální, návody na zkrášlení domova takové "DOMADO". Nic moc profesionálního, ačkoliv jedna z autorek profesionálka v oboru je. Abych pravdu řekla, nevzala jsem si z ní vůbec nic. A to se neděje moc často...

16.02.2017 2 z 5