Aleen Aleen komentáře u knih

Washingtonský dekret Washingtonský dekret Jussi Adler-Olsen

Ačkoliv se knihám o politice defakto vyhýbám, tuhle jsem přečetla. No dobře, prostě jsem viděla Adler Olsena, tak jsem po něm skočila a až v průběhu čtení zjistila, že nečtu oddělení Q :-)!! A musím říci, že zklamaná nejsem. Asi je to tím, že autor je skvělý vypravěč, který slovem vládne velmi dobře. Takže pro mně to pěkně odsýpalo a prostě se mi to líbilo.

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Když už jsem si myslela, že mně nemůže moc překvapit, přijde autor s dílem, ve kterém vše, včetně svých vypravěčských schopností, posune zase o level. Jsem velkou fanynkou a zůstávám vděčná za tak vyjímečného vypravěče.

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Musím přiznat, že tahle kniha pro mně zůstává nejhustější od Jussiho. Brutality je tu víc, než v jiných dílech. Přesto, nebo možná právě proto, se mi četla velmi dobře a užila jsem si pěkné napínáníčko.

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Už jsem si zvykla, že detektivky od Adler Olsena jsou na vysoké úrovni ve své kategorii. Takže spád, napětí, jemná komika a vysoké vypravěčské schopnosti. Víc bych k tomu asi neřekla.

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Oddělení Q mám moc ráda. Hned od tohoto případu si mně ochočili a já jim zůstanu věrná. V žánru jde o takovou čistou linii, která nemá ambice se stát nějakou filozofickou sondou. Je to prostě čistá kriminálka, která popadne, nutí číst do noci, jak už napsali jiní přede mnou, a pak i trochu vzpomínat a litovat, že už to zkončilo.

Sestřička Sestřička Raymond Chandler

Drsná americká škola. Tohle je ta nejryzejší detektivka na světě. A která ženy by nemilovala Phila Marlowa? Kdo nečetl Chandlera, neměl by číst žádné detektivky! Zákaz! Dokud nedostanete základ poctivé kriminálky, nemůžete číst žádnou modernu...ani severskou (před deseti - patnácti lety to byli asiati, kdo letěl ... :-))!

Dáma v jezeře Dáma v jezeře Raymond Chandler

Otolína a žlutá kočka Otolína a žlutá kočka Chris Riddell

Ano, to jsem ještě nenapsala - Otolína řeší záhady, je to vlastě detektivka. Takže nádherná grafika, poutavý děj, skvělé zpracování. Dávám pět hvězd, protože jinak to prostě s touhle potvůrkou chytrou a naprosto originální nejde.

Otolína ve škole Otolína ve škole Chris Riddell

Občas, hlavně z důvodu svého zaměstnání, si ráda přečtu dětskou knihu, nebo knihu pro mládež. A tuhle jsem prostě vynechat nemohla...je plná nádherných obrázků, které jsou provázané s příběhem. Je to vyprávění a kreslení vtipné a milé a vůbec prostě bomba! Doporučuji nejen pro holčičky. Prostě si ji přečtěte, protože Otolína je děvče do nepohody a její společník jakbysmet.

Laurus Laurus Jevgenij Vodolazkin

Rozhodně nejde o snadné čtení...to nezastírám. Nicméně příběh je silný a dojemný. Nejde jen o historický román. Krásně popsaná středověká věrnost víře a církvi, v tomto případě pravoslavné. Ale nejen to, kniha má mnoho vrstev a má nám co říci, přestože jsme třeba ateisté. Rozhodně je třeba k ní přistupovat s otevřenou myslí a srdcem.

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Za mně...krásný příběh o velkém smutku a bolesti, která se pojí se ztrátou někoho velmi milovaného. Super. Bonus v podobě lásky, nových přátelství, navazování zpřetrhaných pout s rodinou. Moyeska si prostě umí velmi dobře poradit s emocemi, velkými i malými. To, co nás všechny v životě potkává nám vypráví s láskou a péčí, jako bychom patřili i my do její rodiny. Z jejích knih mám pocit, že píše přímo pro mně :-)

10.02.2017 4 z 5

Ohnivý muž Ohnivý muž Joe Hill (p)

Já prostě žeru Kinga! A po Vánoční říši žeru i jeho syna! Líbí se mi, že přiznává zlodějinu, které se dopouští nejen na svém otci, ale i na jiných autorech. Vůbec jsem si toho nebyla při čtení vedoma. Děj probíhal stejnomněrně, nenašla jsem slabší místa. Opravdicky jsem se bála!!! Jako blázen!! A fandila všem hlavním hrdinům. Horor jak má být. Pokud si Hill udrží tuto kvalitu, má našlápnuto na druhého Krále hororů.

10.02.2017 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Pro mně osobně je toto lepší varianta severských detektivek. Musím přiznat, že Nesboovu sérii jsem nedočetla i "díky" nesmyslnému pořadí vydání dílů, ale Bjorkovi takové nebezpečí nehrozí. Stejně jako u Andělů jsem knihu poslouchala načtenou na CD, což bývá přidaná hodnota. Hodnotím kladně čisté detektivky, které si na nic jiného nehrají. Taková Sova je a mně naprosto uspokojila.

A proto skáču A proto skáču Naoki Higašida

Krásná kniha, která určitě osloví i člověka, který nemá austisty ve své blízkosti. Je o snaze dorozumnět se, o lásce k životu, překonávání velkých překážek a o touze po všem, co život přináší. Jsem nadšená!

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Po dlouhé době čistá detektivka, která splní, co slibuje na plakátech. Chytne, vtáhne, nepustí. Četlo se to samo a nehrálo si to na žádné psychologické dílo. Jedna z prvních věcí pana Bryndzy se velice povedla. Není mnoho autorů, kteří by se takhle profesionálně uvedli na trh. Hlavní postava měla být otravná a také byla. Myslím si, že díky tomu bude schopná vývoje v dalších případech, na které se já osobně velmi těším.

07.02.2017 5 z 5

Černooké Zuzany Černooké Zuzany Julia Heaberlin

No, nezlobte se na mně, ale postavit celou knihu na botanické záměně není moc dobré. Černooká Zuzanka je jiná květina, než Rudbékie - Třapatka. Překladatelka sice v knize vysvětluje, proč k tomu došlo, ale mně se to moc nelíbí.
Škoda...že jsem narazila opět na knihu, která nemůže dodržovat časovou posloupnost. Je to snad nějaký trend? Nemůžeme číst knihy, které se odehrávají od minulosti do současnosti? Mně to prostě ruší...Kniha graduje pěkně, příběh také pěkný, moc pěkná je příprava. O tom hovoří sama autorka v doslovu. Dala si záležet na současných trendech forenzních výzkumů atd., atd.. Nicméně celkový dojem je rozpačitý. Četla jsem již lepší detektivky, ale vlastně i horší. Proto tři hvězdičky.

05.02.2017 3 z 5

Stará řemesla Stará řemesla Jaroslav Kocourek

Tak s touhle knihou si dal někdo opravdu dost práce a myslím, že to muselo být hodně lidí. Krásné fotografie, staré litografie a tisky s tématikou různých řemesel, která v dnešní době ani neznáme a některé se stávají zapomenutými právě v této době. Určitě stojí alespoň za prolistování, až půjdete příště do knihovny.

03.02.2017 4 z 5

Smrt v rodině Smrt v rodině Karl Ove Knausgård

Hmmm...tak jak začít....mohla bych co nejvíc ze široka...napsat, jakou barvu má moje lampa a jak se její světlo rozlívá po stropě...a pak bych ještě mohla napsat, kdo tu se mnou všechno je a taky, kdo tu byl za poslední tři dny, jako to udělal autor se svým příběhem. Vlastně to nemá co dělat s tím, co chci říci, tak jako u něj-koho zajímají cestující na letišti, když naprosto žádným způsobem neovlivňují děj? Po přečtení upoutávky jsem se na knihu vrhla s naprostým nadšením a těšila se na silný příběh. Třeba by jej někdo dokázal využít k napsání zajímavého čtiva, ale Knausgard to neudělal! A já znám někoho, kdo to udělal báječně: Bukowski!

03.02.2017 1 z 5

Jelito Jelito Charles Bukowski

Úžasná sonda do duše člověka, který byl od mládí po všech stránkách znevýhodněn, mně nadchla. Bylo jasně vidět, kdy, proč a jak se z Charlieho stal ten prasák, kterým pak vždy byl. Jeho fyzická podoba, sociální postavení a rodinná situace...ufff. Jaktože se z něj nestal masový vrah, nebo slintající ubožák v nějaké zablešené léčebně? Jen on dokázal takový materiál podat TAK syrovou formou.

03.02.2017

Hustej nářez Hustej nářez František Kotleta (p)

Kdo hledal intelektuální povyražení, měl sáhnout jinam....Já se řezala od první do poslední chvíle. Přečetla jsem všechny díly hned po sobě, což běžně nedělám, autory střídám. Tohle ale prostě nešlo!!! Chtěla jsem víc a pořád. Poprvé jsem si přála být upír!!! Bezzemek je můj pán...nikdy jsem se tolik nesmála, když byl někdo zastřelen, jako u této knihy. Kotleta je libový čtení.

03.02.2017 5 z 5