Aleen Aleen komentáře u knih

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Tak jóóó....!!! Bylo to skvělý. Harry dokázal přestat chlastat a záleží mu na lidech kolem a ne jen na tom, kdy a kde si zlije kebuli! Fakt skvělý! Teprve nyní vynikla jeho schopnost geniálně řešit zapeklité složitosti. Případ, u kterého je hlavní vyšetřovatelkou Katrine, mimochodem skvělá baba, je hodně drsný a samozřejmě, nebezpečí číhá i kolem lidí blízkých hlavním postavám. Za mně si detektivka zaslouží plný počet hvězdiček a doporučuji všem Nesbomilům i odpůrcům severské krimi - u mně se svým jedenáctým dílem řada HH rehabilitovala.

05.05.2017 5 z 5

Připoutej se, nebo umře jednorožec! Připoutej se, nebo umře jednorožec! Johannes Hayers

Podtitul "100 ne zcela legálních výchovných triků" naprosto sedí. Triky, samozřejmě legální jsou, ale jsou také vtipné a někdy totálně nápadité. Jedná se o případy z praxe, kdy zoufalý rodič udělá zoufalou věc. Autoři, kteří knihu sestavili, se někdy zamýšlejí, zda je morální dítěti lhát, nebo si z něho DOKONCE dělat legraci. Já, spolu s nimi, říkám: Jednoznačně ANO! Jediné, čeho je mi opravdu líto, je fakt, že moje děti jsou tak velké, že na ně nemohu použít metodu vypínání wifi, aby nemohli být dlouho na internetu, ale úkoly do školy, které si šly psát, dělat mohly. Nemohu sebou ani praštit o zem, dělat vzteklé obloučky, aby se za mě mohly stydět, jako já za ně. A nemůžu už ani namalovat nic veselého na jejich obličeje poté, co se snaží vyspat po návratu z pozorování o účincích alkoholu na svůj organismus. Vyrostli aniž bych mohla cokoliv z toho použít. Škoda...třeba by měly větší respekt k mému smyslu pro humor. Minimálně.

30.04.2017 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

WOW! Poslouchala jsem v autě a kolikrát jsem ani nechtěla jít do práce (což asi není až tak úplně neobvyklé), ale co je zajímavější, někdy jsem seděla po návratu domů v garáži a čekala na konec kapitoly - v půl desátý v noci! Tolik k tomu jak moc se mi příběh líbil a jak moc mně vtáhl. Moje oblíbené téma perzekuce černochů v Americe na začátku 20. století, vyprávěné malou holkou, takže obohacené starostmi a radostmi dětství. WOW! a ještě jednou WOW!

12.04.2017 5 z 5

Když se žena rozvede Když se žena rozvede Irena Fuchsová

Ano, s nadhledem, většinou i s humorem, napsané povídky. Vzhledem k místu, kam byly určené (ženské časopisy), nejsou příliš náročné. Ale...ženě v těžkém období mohou dodat naději. Já jsem děsně pozitivní člověk, mně stačilo málo :-)

12.04.2017 5 z 5

Když se žena topí Když se žena topí Irena Fuchsová

Ráda jsem si ji přečetla. V té době mně hodně zajímaly příběhy žen s rodinnými trampotami, nebo přímo problémy. Přesto musím říci, že jde o oddechové čtení, spíše pro ženy.

12.04.2017 4 z 5

Když se žena svléká Když se žena svléká Irena Fuchsová

No dobře, přiznávám se - znám se s Irenkou osobně a proto ji musím hodnotit tak, jak hodnotím. Vím, že povídky píše podle vyprávění lidí, které potká cestou ve vlaku, nebo v lázních, nebo kdekoliv jinde.... Pokud hodnotím podle kritérií žánru, není to vůbec špatné čtení. Rychlá oddechovka, třeba na cestování. Žádné zbytečné vulgarity, i když téma by k tomu mohlo svádět. Doporučuji.

12.04.2017 4 z 5

Bridget Jonesová: Láskou šílená Bridget Jonesová: Láskou šílená Helen Fielding

Největší chybou je, že v Čechách vyšla nejdříve tato kniha a pak až Dítě B.J.. Protože období, kdy Bridget čeká dítě, pak druhé a kdy je začínající maminkou, mi asi hodně chybělo...No nic. V této knize vystupuje jako, místy až trapná, rozhodně ne vtipná, ubožačka, která bez netu nedá ani ránu, která snad nemá již vůbec na nic vlastní názor a u níž děti nejsou na prvním místě, což je v jejím věku a postavení trošku málo uvěřitelné. Nelíbilo se mi na tom téměř nic. Ještě, že jsem poslouchala na CD, jinak bych nejspíš odložila.

11.04.2017 2 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Můj názor je takový, že toto je nejvíce "ženský román" od Jojo. Ostatní knihy, jasně, že jen podle mého názoru, mají přesah. Toto je taková klasika, která nezklame, protože má hlavu, patu a také něco mezi tím, ale neuchvátí. Neprožila jsem u ní, jak tu mnozí rádi a často používají, WOW efekt. Ale opravdu se mi líbila - takový oraz.

11.04.2017 4 z 5

Muž s vůní kávy, žena se špetkou skořice Muž s vůní kávy, žena se špetkou skořice Lenka Požárová

Kousíček hlavy a paty jsem našla. Co jsem už nikdy, po přečtení její knihy, nenašla, je kousíček úcty k autorce. Má sice odvahu vstrčit do úst kdejaké věci, které se alespoň tváří jako jídlo, ale i puberťačka by se snad dokázala rozhodovat rozumněji, zodpovědněji, projevila by více empatie a nebyla tak tupě sebestředná, než tato skoro zralá žena. Nebo to prostě tak blbě napsala, že z toho vychází jako tupka...v tom případě by měla zůstat u vaření, maximálně u psaní kuchařek, to jí šlo.

03.04.2017 2 z 5

Jezero Jezero Bianca Bellová

Nečtu české autory...to je ostuda, co? Ale nějak jsem dostala chuť, když jsem zahlédla nominace na "Magnésku". Prostě jsem si řekla, že když je to novela, mohla bych to přežít - to naše české inťouškovství, to přehrabování se v bolístkách. A jsem překvapená! Čtivě napsané, přehledné, citlivé a přesto nepatlavé. Nemám v knihách ráda patlání se v citečkách (doma - to je něco jiného, manžel by mohl vyprávět...). Nadchlo mně prostředí, hlavní postava i ostatní postavy, včetně záporáků, prostě jsem jim to všem věřila. Děkuji paní Bellové za povzbuzení, snad si občas přečtu i něco českého...
PS: Trošilinku jsem to s těmi českými autory zamotala...nečtu české autory běžné beletrie. Nepočítám fantasy, sci-fi a historii. Tak zase tak strašná asi nebudu.

02.04.2017 4 z 5

Svět podle Lu - Průvodce krásou každé bohyně bez ohledu na váhu a věk Svět podle Lu - Průvodce krásou každé bohyně bez ohledu na váhu a věk Lucie Dolejší

Asi je chyba, že nejsem žroutka "Jútuberů" a také nemám přehled v "celebritách"...Užila bych si knížku víc, kdyby mi bylo 15 a neměla bych tolik let na zdokonalování svého zevnějšku i vnitřku... nyní jsem se dozvěděla jen to, že mám být sebevědomá. A také mnoho věcí, které jsem už četla, nebo slyšela, nebo viděla na spoustě jiných míst. Jsou to notoricky známá fakta. Zpracování je pěkné, rozdělena do přehledných kapitol nabízí poučení a zábavu, ale ne mně. A ano, autorka působí mile.

02.04.2017 3 z 5

Nula stupňů volnosti Nula stupňů volnosti Jeffery Deaver

Nečtu bondovky...ale tohle je Deaver!!!!!!!!! Takže jsem musela....a hóóódně jsem si to užila. To, co znám z případů Agenta 007 z telky a to, co znám z knih Jefferiho se tak nějak elegantně, supermoderně a chytlavě spojilo do dobrého příběhu. Vřele doporučuji!!

15.03.2017

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Velmi karmická kniha. To je největší poselství, které mi předala - vše se Ti vrátí, ať už v tomto, nebo jiných životech. Poslouchala jsem jako audio, kde každého vypravěče načetl jiný herec, nebo herečka. Bylo to moc fajn. Sice dost komplikované, dlouhé a rozhodně ne odpočinkové, ale fajn.

15.03.2017 4 z 5

Catsass Catsass Claude Combacau

Mnooo....už jsem měla v rukách o několik pater lepší grafické knihy o "kočičkách". Možná v časopise s těmi všemi úkoly to mohlo být fajn, ale pro sebe jsem nenašla nic, co by mně čímkoliv obohatilo. Prostě byly před touhle potvůrkou mnohem vymazlenější chlupaté mršky, o kterých si ráda počtu znovu, tuhle již do ruky nevezmu...

08.03.2017 2 z 5

Výkupné pro krále Výkupné pro krále Graham Masterton

Tyhle detektivní příběhy s prvky hororu mně berou. Mastertona jsem přihodila ke svým oblíbencům hned po "Kostech". Pro mně....strhující čtení, bezva odreagování od běžného života, velká zábava (ne ve smyslu že když někoho zabijí, nebo mučí, můžu se strhat smíchy, ale že mně to baví...pořád to zní divně, ale snad víte, co tím myslím :-) ...). Fakt je, že tento autor má celkem dost originální náměty. Takže ho všem doporučuji, ale vezmněte to od první knihy série!

07.03.2017 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Jsem už stará... :-( Když jsem byla na střední byl 1984 zakázaný...Kdyby nebyl, měla bych ho v povinné, nebo doporučené literatuře (na ty 4 roky jsme měli přibližně 250 knih). Takhle jsem se jí "vyhýbala" až doteď. Nemrzí mně to. V mém životě to funguje tak, že potkávám správné lidi a správné knihy ve správný čas. Myslím, že ještě před nedávnem bych se při jejím čtení složila. Jsem přesvědčená, že díky moderním technologiím a postupnému hloupnutí lidstva, je kniha s každým rokem pravdivější. Nechci opakovat, co bylo řečeno, proto jen souhlasím se všemi!

07.03.2017 5 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Přestože jsem sérii s Harrym "ožralým depresistou" Holem vzdala, nevzdala jsem to s NesbØem...a to jsem ale udělala moc dobře! Syn se mi totiž tolik líbil, že novinku, která se již blíží na knižní trh, si nejspíš přečtu! Přestože jsem knihu poslouchala na CD při cestách do a z práce (15 minut ráno, 15 minut večer...!), podařilo se mi udržet jak pozornost, tak nit příběhu. Moc povedená detektivka s mým oblíbeným tématem Mstitele. Velice doporučuji.

07.03.2017 5 z 5

Coolinářka - Testováno na rodině Coolinářka - Testováno na rodině Svatava Vašková

Jasné, přehledné a moc pěkné na pohled. Food styling na velmi slušné úrovni, kterou bych, popravdě, hledala spíše u vydavatelství Smart Press. Jedná se o recepty na pokrmy, které jsou z dostupných ingrediencí, na nic si nehrají a budou chutnat celé rodině. Pokud ale chcete chia a jiná semínka, sáhněte jinam :-)

05.03.2017 5 z 5

Městečko Pines Městečko Pines Blake Crouch

Opět přiznání - dostala jsem doporučeno, našla v oddělení napětí a začala číst...detektivku!!! Fakt!!! A najednou...jsem v úplně jiném světě, čase, vše se úplně obrátilo a to několikrát. Nejdříve jsem byla zmatená. Pak mně to naprosto vtáhlo a já zhltla tento "sci-fi horor" s velkým potěšením. Prosím Vás, přečtěte si to....je to nečekané, obzvláště pro nás, kteří jsme neviděli ani jeden ze zmiňovaných seriálů, nebo filmů.

03.03.2017 5 z 5

Obchodník se smrtí Obchodník se smrtí Hugh Laurie

Vidím, že opravdu málo čtenářů ocenilo, jak autor navázal na tradici drsné americké školy. Detektivky, kde je hlavním hrdinou drsný, ale v jádru dobrý, soukromý detektiv, kterému se po většinu času nic moc nedaří, ale v závěru zaboduje, mně hodně baví a dnes už je téměř nikdo nepíše. Břitký humor je automatickou součástí. Já se bavila a oceňuji kvalitu s ohledem na to, že autor není zběhlý literát.

02.03.2017 5 z 5