Když se žena svléká

Když se žena svléká https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19686/kdyz-se-zena-svleka-19686.jpg 4 34 9

Povídková kniha o problémech, které během svého soužití mají a řeší manželské páry nejrůznějšího věku. Vypravěčkami dvaadvaceti osudů jsou převážně ženy. Popisují v nich vážně i s humorem všechno, co s muži zažily (dobré i zlé) a co jsou ochotny pro ně i proti nim podniknout. Hlavními náměty příběhů jsou láska, nevěra nebo žárlivost. Povídky jsou sice o ženách, ale určeny jsou oběma pohlavím.... celý text

Povídky , Literatura česká

Vydáno: , Erika

Damato
10.03.2020 3 z 5

Pokud si chcete odpočnut od "světa a starostí", tak vřele doporučuji, přečetla jsem knihu za jednu noc a hezky jsem si zrelaxovala, zasmála i zanadávala. Jak už název naznačuje - nečekejte hlubokomyslnou literaturu, která ve vás ponechá nějaký povznášející kulturní zážitek, či povznášející pocit , ale jako knížka na dovolenou, nebo v létě k vodě - to je rozhodně to pravé .

Layyen
04.01.2020 4 z 5

dost slušná oddychovka, pobaví, člověk si při četbě odpočine :)

martin7848
18.11.2018 4 z 5

Docela dobře jsem se u čtení bavil. Některé příběhy mi přinesly na tvář úsměv, jiné donutili k přemýšlení. Jedná se o anekdoty, které píše sám život převyprávěné do formy povídek... Některé skýtají skryté pravdy a jiné jedovatá popíchnutí. Za mě určitě doporučuji.

jaroiva
18.08.2018 5 z 5

Krátké a vtipné povídky, spíš bych řekla možná dlouhé vtipy. Pobavily, a až na jednu povídku (Dobrá trefa), která mě spíš rozladila, bych všechny hodnotila jako dobré.
Podvůdek byl spíš víc milý než vtipný. I Petr a Marta.
Nemohu jinak, než dát 5* a doporučuji.
EDIT:
u jiné její knížky je psáno "anekdotické povídky" - to je naprosto přesné označení!

marwinmh
10.11.2017 3 z 5

Některé povídky se mi líbily natolik, že jsem se během jejich čtení příjemně bavila, jiné nezaujaly vůbec, ale holt máme každý jiný smysl pro humor :-)

Aleen
12.04.2017 4 z 5

No dobře, přiznávám se - znám se s Irenkou osobně a proto ji musím hodnotit tak, jak hodnotím. Vím, že povídky píše podle vyprávění lidí, které potká cestou ve vlaku, nebo v lázních, nebo kdekoliv jinde.... Pokud hodnotím podle kritérií žánru, není to vůbec špatné čtení. Rychlá oddechovka, třeba na cestování. Žádné zbytečné vulgarity, i když téma by k tomu mohlo svádět. Doporučuji.

sabca
12.02.2016 4 z 5

Zase. Povídky moc nečtu a byla jsem k tomu donucena čtenářskou výzvou. Ale zrovna Irenu Fuchsovou mám ráda. Doporučuji

čohynka
13.04.2013 5 z 5

Další super knížka plná skvělých povídek...

bookcase
03.04.2012 5 z 5

Opět skvělé povídky, které se čtou samy. Můžu jen doporučit.

humor

Irena Fuchsová
česká, 1950
2002  75%Když muž miluje muže
2002  78%Když se žena svléká
2005  66%Když chce žena zhubnout
2004  71%Když je žena v lázních
2007  63%Když ženy mají své dny

Kniha Když se žena svléká je v