Připoutej se, nebo umře jednorožec!

Připoutej se, nebo umře jednorožec! https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/305060/mid_pripoutej-se-nebo-umre-jednorozec-f5f-305060.jpg 4 9 6

100 ne zcela legálních výchovných triků. Odlehčený a zábavný rádce obsahuje celkem sto tipů určených zoufalým rodičům, kteří mají pocit, že už při výchově vyzkoušeli naprosto všechno – ale marně. Autoři shromáždili nejlepší výchovné triky docela normálních rodičů. I když – je Angelika normální, když se vloupe do vlastního bytu, aby svého syna konečně naučila zamykat dveře? Je Marie normální, když nutí svou dceru zapnout si bezpečnostní pás vyhrožováním, že jinak umře jednorožec? Ovšem ať už jsou citovaní rodiče normální nebo ne, ať jsou jejich výchovné triky legální nebo ne, důležité je, že fungovaly.... celý text

Žánr:
Psychologie a pedagogika , Rodina

Vydáno: , Portál
Originální název:

Schnall dich an, sonst stirbt ein Einhorn!


více info...

Přidat komentář

Vera Silent
08.02.2022 4 z 5

Není to špatné a docela dobře se to čte, i když u některých triků mi hned bylo jasné, že se to dřív nebo později obrátí proti rodičům. Co mě bavilo, byly třeba i křestní jména dětí a rodičů a pak také jakýsi portrét toho, co mě jako rodiče ještě asi může potkat. Kdo ví, třeba se ještě nějaký ten trik bude hodit...

roso.mak
26.09.2018 4 z 5

Poměrně vtipná kniha plná černých historek s návodem na možné řešení. Dobré přečíst před vstupem do stavu rodičovského.


ferda16
05.12.2017 4 z 5

Knížka je originální, plná hezkých a vtipných nápadů. Neříkám, že bych mohla zkusit všechny triky, ale jako sbírka nápadů se mi už občas osvědčila nebo jsem si myšlenku trochu upravila k obrazu svému. Každopádně hezká oddychovka, u které se pousmějete a třeba vás i inspiruje...:-)

Svastas
01.10.2017 2 z 5

Nedokážu si představit, že bych některý z "triků" chtěla použít ve výchově, ale možná nejsem dostatečně zoufalá (zatím). Některé kapitoly jsou vtipné trochu, některé ještě méně. Knížka je psaná celkem kostrbatě a ani překlad se moc nepovedl. Nečte se to úplně hezky a zase tak vtipné mi to taky nepřišlo. Půjčila jsem to z knihovny jako oddychovku, dočetla jsem asi to čtvrtiny a končím. Čekala jsem od toho víc.

Aleen
30.04.2017 5 z 5

Podtitul "100 ne zcela legálních výchovných triků" naprosto sedí. Triky, samozřejmě legální jsou, ale jsou také vtipné a někdy totálně nápadité. Jedná se o případy z praxe, kdy zoufalý rodič udělá zoufalou věc. Autoři, kteří knihu sestavili, se někdy zamýšlejí, zda je morální dítěti lhát, nebo si z něho DOKONCE dělat legraci. Já, spolu s nimi, říkám: Jednoznačně ANO! Jediné, čeho je mi opravdu líto, je fakt, že moje děti jsou tak velké, že na ně nemohu použít metodu vypínání wifi, aby nemohli být dlouho na internetu, ale úkoly do školy, které si šly psát, dělat mohly. Nemohu sebou ani praštit o zem, dělat vzteklé obloučky, aby se za mě mohly stydět, jako já za ně. A nemůžu už ani namalovat nic veselého na jejich obličeje poté, co se snaží vyspat po návratu z pozorování o účincích alkoholu na svůj organismus. Vyrostli aniž bych mohla cokoliv z toho použít. Škoda...třeba by měly větší respekt k mému smyslu pro humor. Minimálně.

hana1070
08.03.2017 3 z 5

Zajímá Vás, o čem může být kniha s názvem Připoutej se, nebo umře jednorožec? Věřte, nebo nevěřte, ale je to kniha triků, kterými je možné obelstít zlobivé a nespolupracující dítě. Sepsali je zoufalí rodiče, kterým tyhle, no přiznejme si to, většinou podlé, nápady minimálně jednou vyšly. V je popsaných celkem 100 minipříběhů, které jsou pak následovány trikem, který zabral. Nejčastěji se řeší situace kolem osobní hygieny, zlozvyků, neochotě udržovat si pořádek ve svém pokoji či neschopnosti odpoutat se od internetu a dalších technologií. Jednotlivé příspěvky jsou někdy více jindy spíš méně vtipné, autory knihy jsou totiž dva otcové, z nich jeden z nich píše pro rozhlas a televizi, druhý je bývalý sloupkař a aktuálně mediální poradce. Tito dva sebrali dohromady „veselé příhody“ svých známých a kamarádů, a ejhle, vznikla z toho zábavná příručka. Její humor je tedy občas dost křečovitý a úroveň poměrně kolísá, ale to už je zřejmě úděl příruček tohoto typu.

Kdo by tuhle knihu rozhodně neměl číst? Rozhodně ne rodiče, kteří věří v moderní výchovně-vzdělávací trendy, ve kterých se dětem nelže a jedná se s nimi jako s partnery (ala montessori, nevýchova atd.) – tyto rodiče by totiž mohlo z téhle příručky klepnout.

Autoři knihy

Kniha Připoutej se, nebo umře jednorožec! je v

Přečtených11x
Čtenářské výzvě3x
Doporučených1x
Knihotéce4x
Chystám se číst10x
Chci si koupit3x