Temná věž 1: Zrození pistolníka

Skvělá komiksová adaptace brilantní fantasy série kultovního hororového tvůrce – máme vůbec říkat ještě něco víc? Možná jen to, že komiksová série není jen převyprávěním knih. Vracíme se v nich ještě před děj série, do doby mládí pistolníka Rolanda. Do doby jeho prvních přestřelek, lásek a zrad. Na kvalitě adaptace, inspirované střípky z knih, se podepsalo i to, že ji měl na starost zkušený vypravěč Peter David... a snovou kresbu dodal úžasný Jae Lee!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/294561/temna-vez-zrozeni-pistolnika-fLS-294561.jpg 4.3158

Temná věž (komiks) 1.

Komiksy, Sci-fi, Fantasy
Vydáno · Crew

The Dark Tower: The Gunslinger Born · 2007

Kniha Temná věž 1: Zrození pistolníka

Tomas@S

Výtvarné zpracování je fakt špička, tváře postav jsou až fotograficky přesné. Na konci knihy je i postup výroby jedné větší malby, docela zajímavý pohled do zákulisí. Samotná kniha mne bavila víc než ty následující díly, četl jsem je v pořadí 2-3-1 což není úplně nejšťastnější pořadí :-) Takže až teď jsem se seznámil se začátkem celého příběhu a bylo mi jasnější o co tam pak vlastně jde. Samotný svět Temné věže mne zas tak moc neuchvátil, ta westernová atmosféra zasazená do jakéhosi post-apokalyptického věku mi nic moc neříká. Ale dobře, dalo se na to přistoupit a celkem prostý příběh určitě přebila hlavně výtvarná stránka. Zvažoval jsem i zkusit přečíst literární předlohu, ale dost mne odradily recenze, asi není moc o co stát. Takže tím se pro mne zřejmě tento svět uzavírá.

Iljaajli

Pohledné a dechberoucí zpracování kulis, v jejichž rozměrech se trošku v koutě tísní samotný příběh a neduživé, jednorozměrné postavy nemají sílu vyprávět.

Pája20

AU WAU a zase WAU. Od Stephena Kinga jsem nikdy nic nečetl. Spíš oněm jen slýchávam noo škoda.. Ikdyz je to komiks a promě je to zcela nový svět tak je úžasný jak krezby tak příběh.. Ikdyz jsme si prohlížel krezby tak ne příběh úplně pohltil.. A nezbývá mi nic jiného než se vrhnout na další díl. A ktomu si budu muset někdy přečíst i nějakou knížku od Kinga jsem velice zvědavý....

João M
26.12.2018

Krásně vizuálně zpracovány části z čaroděje a sklo

TomTomis
01.11.2018

Kingem jsem takřka odkojen. Neříkám, že jsem četl vše, ale ... tohle ztvárnění je opravdu o něčem jiném. Kapku atmosféry knihy to mělo. Ale to je asi tak vše. Graficky se mi komiks líbil. Obsahem mi to přišlo nějak málo. Ale možná je to taky tím, že teprve komiks jako takový zkoumám a začínám s ním ...

Vincenzoci
07.10.2018

Docela zklamání, čekal jsem od toho něco víc. Nečetl jsem to na jeden zátah, což samo o sobě není dobrý signál. Zajímavý příběh, kresby dobré, ale nějak mi to prostě nesedlo.

bukiet
25.09.2018

Temná věž pro ty, kdož mají rádi obrázky. Příběh série Temná věž je vyprávěn chronologicky, takže tady je zobrazen děj čtvrté knihy. Trochu zjednodušeně, logicky, ale vše podstatné zde najdete, díky dobrému scénáři Petera Davida. Tato komiksová série patří do kánonu cyklu Temné věže.

Covenant
09.03.2018

Líbí se mi tu jeden komentář, kde se píše, že komiks byl zdlouhavý. Když si vzpomenu na Čaroděje a sklo, jak jsem byl sice dobře vtáhnutý do děje, ale otrávený jeho délkou, musím se nad tímto výrokem pousmát. Zde mi to přijde tak zkratkovité, že je to dělané jen pro nás, co máme celou ságu za sebou, abychom si to znovu vychutnali v jiném formátu. Myslím si, že kdybych četl nejprve komiks, asi by mi dost věcí unikalo a příběh by byl pak o ně ochuzen. Ale nemůžu hodnotit. V každém případě, jsem se uklidnil, že komiks dopadl dobře a ne jako ten nešťastný film. Líbilo se mi i ztvárnění, ale ne tolik. Nelíbí se mi v komiksech ta "hladkost a čistota". Zůstat jen u těch krásných skic, jaké jsou na konci v galerii...no, ale to je jen malá vyčištěná skvrnka v tomto podařeném díle.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Walter Padick postkatastrofická westerny americká literatura

Autoři knihy

Stephen King