Temná věž 2: Dlouhá cesta domů

Roland, se svými přáteli, putuje domů... a s sebou má mrtvé tělo své milenky a tajemnou kouli zvanou Merlinův grapefruit. Jsou pronásledováni, ohrožováni přírodou i vnitřními rozbroji... a do toho Rolanda posedne tajemné zlo skryté v artefaktu a vyšle ho do snového Konce světa, kde na něj čekají ještě mnohem větší nebezpečí než ve skutečném světě. Druhý díl proslulé komiksové série inspirované fantasy řadou hororového mistra Stephena Kinga!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/320694/temna-vez-2-dlouha-cesta-domu-uSW-320694.jpg 4.289

Temná věž (komiks) (2.)

Komiksy, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Crew

The Dark Tower, Volume 2: The Long Road Home (2008)

Kniha Temná věž 2: Dlouhá cesta domů

Pája20

Krásné pokračování příběhu Rolanda z rodu Eldu a jeho ka-tet. Úžasný příběh plný svárů, přátelství, a zajemnych odhaleních.
SPOJLER.! Opravdu ne překvapila informace že Karminový král který je tu největšim zaporakem je pokrevně příbuzný s Rolandem který je tu hlavní hrdina. A ještě je to syn pradávného krále z rodu Eldu no WAU... Nemůžu se dočkat dalšího dílu :)

TomTomis
01.11.2018

Tak druhý díl jsem zvládl velmi rychle. Obrazově pěkné, ale... Možná od komiksu čekám něco víc. Nejen nějaké ohromování akčními scénami, ale i něco víc. Pokud v knihovně narazím na další díly, možná si přečtu, ale spěchat s tím nebudu. Spíše bych si za čas raději přečetl opět knižní podobu Temné věže.

bukiet
20.10.2018

Druhý příběh z komiksové řady Temná věž pokračuje tam, kde skončil díl první a Rolandovo vyprávění ve čtvrté knize, na cestě z Hambry domů do Gileadu. Roland sám ovšem cestuje ještě dál, prostřednictvím "grapefruitu" se setkává s nejmocnějším nepřítelem ze všech, s Karmínovým králem.

Tomas@S
18.05.2018

Naskocil jsem az do druheho a tretiho dilu serie, musel jsem vydedukovat z predsadky o co tam tak asi vlastne jde a co nektera slova znamenaji. Ale on ten dej neni nijak komplikovany, moc se tam toho nestane. Je to spise takova napul fantazie ve zvlastnim svete inspirovanem divokym zapadem. Co je na komiksu hlavne zajimave je vytvarne zpracovani. Casto to jsou uplne obrazy pres celou dvoustranu, je to opravdu impozantni. Od pokracovani deje ve tretim dile pak moc neocekavam, ale asi to neni ani dulezite pokud to bude stejne krasne vytvarne vyvedene.

Hanish.s
10.02.2018

Cesta byla asi dlouhá i na mě, nedočetla jsem... :D Jednička byla perfektní, toto mě utahalo.

michal3736
16.09.2017

Co se týče knihy Čaroděj a sklo, tak ta podle mého názoru mě ze všech dílů série bavila nejméně. Asi to bylo tím, že mi to narušilo spád celého příběhu. Ale komiks mě baví více než celá kniha a všechny jednotlivé díly jsou velice deprisivní což k Rolandovu dětství patří. Kresba úžasná.

LordSnape
01.07.2017

Tak teda nevím... Myslel jsem původně u prvního dílu, že komiks půjde cestou trochu jinou. Jako že to bude prequel k sérii, kterou já prostě dočtenou nemám. Ale tady se spíše jedná o jakousi mezivýplň o tom, co nebylo popsáno v knize Čaroděj a sklo i když to zapadá do stejného času. A pokud jste ji nečetli, nemá smysl číst ani tenhle komiks. Robin Furth má očividně celé univerzum Temné věže v malíku, ale já se tedy místy rozhodně ztrácel. Hodně mě bavila jak kresba, tak i příběh Rolanda, který se dostane dovnitř Maerlinova grapefruitu, kde je to opravdu hrůzu nahánějící. A zase se tam filosofuje.... Není to špatný komiks, ale spíše pro lidi, co Dark Tower žerou i s navijákem.

martinstefko
07.06.2017

Scenáristicky za mě prostě kniha "Temná věž 2: Dlouhá cesta domů" nefunguje tak dobře jako kniha "Temná věž 1: Zrození pistolníka", vše zachraňuje kresba, která za mě vykresluje Pistolníkův svět úchvatně děsivě. Více: http://www.comics-blog.cz/2016/12/1330-temna-vez-2-dlouha-cesta-domu-60.html