Alenka v kraji divů… a za zrcadlem

kniha od:


Koupit

Obsahuje Alenka v kraji divů, Za zrcadlem a s čím se tam Alenka setkala. Alenka v říši divů je dílo anglického matematika a logika Lewise Carrolla, který ji údajně napsal pro malou holčičku Alici Liddellovou. Dílu se dostalo vědecké interpretace a bylo označeno za mimořádné. Sama hlavní postava, neustále ohromená Alenka v bezděčných reakcích na imaginativní svět plný podivuhodných věcí a událostí, Carrollův um logicky svázat absurdum světa v celé šíři a líčená přirozenost i znalost dětského chování, zaručili dílu světové uznání a přerod v klasiku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/9864/big_alenka-v-kraji-divu-a-za-zrcadlem-HT5-9864.png 3.91159
Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Levné knihy
Originální název:

Alice's Adventures in Wonderland - Through the Looking-Glass, 1865


více info...
Nahrávám...

Komentáře (209)

Kniha Alenka v kraji divů… a za zrcadlem

sika444
16. března

A l e n k a v k r a j i d i v ů - chvíli to trvá, než se člověk dostane do modu surreálného světa, do něhož se padá králičí děrou. Ohromný jazykový humor, bizarní nápady, ohromný vnitřní komentář Alenčin, postavy karikující lidskou hloupost - a to vše v 60. letech 19. století ve viktoriánské Anglii. Nevím, nevím, zda bych to strávil jako dítě. Naštěstí jsem si to nechal na věk po šedesátce.
A z a z r c a d l e m - nejhezčí je Tlachapoud. A pak - vlastně nevím. Velká imaginace, cosi se vynořuje z podvědomí. Jenže - co to je? Švankmajer se inspiroval první knihou - a asi věděl proč.

tonysojka
05. března

Alenku jsem v minulosti několikrát nedočetl, asi proto, že jsem se v tom fantastickém, snovém a hravém světě snažil najít nějaký význam nebo logiku.
Připadá mi,jakoby byl opakem přesného a logického světa matematiky, který Lewis vyučoval,a domnívám se, že byl stvořen jako protiklad, kde není jisté a logické vůbec nic.
Tak jako ve snu,kde je možné úplně vše.
S Alenkou v říši divů a za zrcadlem jsem strávil zábavné, nesmyslné a fantastické chvíle.


iveta3689
07. ledna

Dokážu si představit, co se ostatním na této knize líbí. Já jsem asi naladěna na jinou vlnu. Přišlo mi to jako mišmaš bez spojitostí, nebavilo mě to. Jsem ráda, že jsem si ji přečetla, vracet se k ní nebudu. Slabší průměr 2,5/5*.

Luigi1
06. ledna

Tato skvělá poezie mě opět chytila.

RonnieSmithx
31.12.2022

Tahle knížka je potrhlé mistrovské dílo, které se dá popsat jinak, než fascinující cesta beze smyslu skrz říši snů s nádechem halucinogenů, ale i tak u této verze zůstaneme, protože tak jsem knihu právě teď popsala já. Je sporné, jestli za vytvořením tohoto díla stojí drogy, mentální porucha, příliš velká fantazie nebo všechno dohromady, takže se teď tímto nebudu zaobírat, ale dovětek o autorovi na konci mého vydání knihy mě docela popudil. Nevím, přijde mi docela zvrácené, že tam píšou o jeho zálibě v kamarádství s malými holčičkami a jejich fotografování a nepodávají to tím tónem, kterým by to mělo být napsáno – že je to alarmující. Tak či onak, je všem jasné, že Lewis Carroll pedofilem byl, a díky/kvůli jeho obsesi s malou Alice teď máme v rukou pohádku, která nadchne každé dítě. Je to příběh plný barev, bizarních bytostí a nepochopitelných událostí, který je radost číst, když nepřemýšlíme nad tím, proč vlastně tohle dílo vzniklo.

laura
27.12.2022

Málo platné, tady jsme všichni potrhlí...

Nádherná obálka a ilustrace nového vydání z roku 2022 byl důvod, proč jsem se konečně rozhodla napravit svůj knižní rest a přečíst si tuhle knihu... Ten druhý je retelling této knihy Bez srdce, který mi před časem srdce ukradl - a já jsem chtěla poznat svět, odkud pochází Srdcová královna...

"Tak a teď jsme se navzájem spatřili," řekl Jednorožec. "Když ty uvěříš ve mně, já uvěřím v tebe."

A o tom to je. Věřit. Snít. Milovat nesmysly. Přestat růst. Nikdy nezestárnout.

Pokud čekáte smysluplný příběh, nenajdete ho. Autor stvořil svět plný absurdit, snový, bláznivý, postrádající smysl, kde nic nezačíná a nic nekončí, zabydlený spoustou bizarních postaviček.

...je těžké domlouvání s někým, kdo mele pořád stejnou...

Je to fantaskní, originální, plné skrytých životních mouder i ironie. Je to úlet, který vás buď znechutí nebo nadchne. Já jsem se začala bavit až v druhé polovině, a teprve potom mi došla genialita autora. Fičel na něčem? Možná. A možná, že vůbec ne.

Co na tom, kde mám tělo? Duch se tím nedá vyrušit.

Vlasy padají jen proto, že visí dolů - nahoru nic nepadá...

Spousta slovních hříček, skrytý humor, čistota a krása dětské duše. Dokud dokážeme snít, tedy jsme nezemřeli...

Jestli se mi to líbilo? Zatím jsem se nerozhodla. Ale ten svět je krásně ujetý - a to se mi líbí. A já jsem nikdy nevěřila na lásku na první pohled ;) Ta vzniká až tou každodenní všedností, všemi těmi nedokonalými vlastnostmi, kterým začínáme propadat, nenápadně, kousek po kousku, až jsme zcela lapeni...

...v nemožnosti se věřit nedá

Myslíte?

MadamC
05.11.2022

Tak tohle je moje nová srdcovka! Naprosto boží svět plný imaginace, hádanek a bytostí, která jsou při nejmenším podezřelá a dost často nepříjemná a neomalená, ale nakonec se vždy umírní.
Více se mi líbil kraj divů, ale za zrcadlem to bylo zase nápaditější.
Rozhodně doporučuji pro všechny, kteří nejsou přízemní a mají hlavu spíše v oblacích, než na zemi. Já byla ve svém živlu.

lukaskmn1
22.10.2022

Rozhodně jedna z nejzajímavějších knih, které jsem kdy četl. Četl jsem anglicky v originále a i když jsem se musel místy vracet, jelikož jsem se začínal ztrácet, tak je to opravdu výborná kniha. Rozhodně obdivuji představivost Lewise Carrolla, ať už v díle Alice's Adventures in Wonderland nebo Through the Looking-Glass. Skvělým doplňkem díla pak jsou ilustrované obrázky přímo od autora a básničky plné geniálních slovních hříček. Rozhodně doporučuji pro každého, rozhodně bych na to nepohlížel pouze jako literaturu pro děti. (Film jsem neviděl a nijak jej vidět ani neplánuji.)

1 ...