Alenka v kraji divů… a za zrcadlem

kniha od:


Koupit

Obsahuje Alenka v kraji divů, Za zrcadlem a s čím se tam Alenka setkala. Alenka v říši divů je dílo anglického matematika a logika Lewise Carrolla, který ji údajně napsal pro malou holčičku Alici Liddellovou. Dílu se dostalo vědecké interpretace a bylo označeno za mimořádné. Sama hlavní postava, neustále ohromená Alenka v bezděčných reakcích na imaginativní svět plný podivuhodných věcí a událostí, Carrollův um logicky svázat absurdum světa v celé šíři a líčená přirozenost i znalost dětského chování, zaručili dílu světové uznání a přerod v klasiku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/9864/big_alenka-v-kraji-divu-a-za-zrcadlem-HT5-9864.png 3.91167
Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Levné knihy
Originální název:

Alice's Adventures in Wonderland - Through the Looking-Glass, 1865


více info...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (6)

Rozhlasová dramatizace knihy: https://dvojka.rozhlas.cz/lewis-carroll-alenka-v-kraji-divu-nahravka-z-roku-1966-s-ivankou-devatou-v-roli-7498124 (Teckovana)


Ilustrácie Dušana Kállaya získali Grand Prix na Bienále ilustrácii Bratislava 1983 (ripo)


Na Medzinárodnej výstave knižného umenia v Lipsku roku 1982 odmenili túto knihu (s ilustráciami Dušana Kállaya) striebornou medailou. (ripo)


V roce 1931 zakázal generál Ho Chien v Číně knihu "Alenka v říši divů", protože zvířata by neměla používat lidský jazyk... (ddkk)


Podle původních Carrollových ilustrací byla Alenka levačka stejně jako autor. V pokračování Za zrcadlem je Alenka pravačka, protože v zrcadlovém světě je vše obráceno. (chaera)


Alenka v říši divů byla vedle Bible a Shakespeara nejčastější knihou, kterou si brali angličtí vojáci na frontu 1. světové války. (chaera)