Alenka v kraji divů… a za zrcadlem

od:


KoupitKoupit eknihu

Obsahuje Alenka v kraji divů, Za zrcadlem a s čím se tam Alenka setkala. Alenka v říši divů je dílo anglického matematika a logika Lewise Carrolla, který ji údajně napsal pro malou holčičku Alici Liddellovou. Dílu se dostalo vědecké interpretace a bylo označeno za mimořádné. Sama hlavní postava, neustále ohromená Alenka v bezděčných reakcích na imaginativní svět plný podivuhodných věcí a událostí, Carrollův um logicky svázat absurdum světa v celé šíři a líčená přirozenost i znalost dětského chování, zaručili dílu světové uznání a přerod v klasiku....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/98_/9864/alenka-v-kraji-divu-a-za-zrcadlem-9864.jpg 3.9723
Orig. název:

Alice's Adventures in Wonderland - Through the Looking-Glass (1865)

Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Levné knihy
více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (4)

Podle původních Carrollových ilustrací byla Alenka levačka stejně jako autor. V pokračování Za zrcadlem je Alenka pravačka, protože v zrcadlovém světě je vše obráceno. (chaera)


Alenka v říši divů byla vedle Bible a Shakespeara nejčastější knihou, kterou si brali angličtí vojáci na frontu 1. světové války. (chaera)


V roce 1931 byla kniha zakázána v některých částech Číny, kvůli mluvícím zvířatům. Úřady se báli, že by se děti mohli začít chovat ke zvířatům stejně jako k lidem. (AnetW94)


Kniha byla inspirací pro mnoho animátorů. Kniha se stala inspirací také pro japonského režiséra Shigeo Koshiho v roce 1983. Stala se také předlohou pro film Tima Burtona s Miou Wasikowskou a Johnnym Deppem. (AnetW94)