Alenka v říši divů / Alice in Wonderland

Zrcadlový anglicko-český text.
středně pokročilí

Všichni přátelé a milovníci Alenky, Plcha, Paželva a Houseňáka si mohou tentokrát vychutnat jejich příběhy nejen v krásném překladu Aloyse Skoumala, ale i v anglickém originále pana Charlese Dodgsona alias Lewise Carrolla.

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/41397/alenka-v-risi-divu-alice-in-wonderl-yrH-41397.jpg 4.298

Alice´s Adventures in Wonderland

Literatura světová, Učebnice a slovníky
Vydáno:, Computer Press (CPress)

Kniha Alenka v říši divů / Alice in Wonderland

bigbabe
16.02.2018

Alice můžeme mít zřejmě úspěch, nejen díky slovním hříčkám, které se nedají přeložit do jiného jazyka, ale také z důvodu jejího publika (anglické děti i dospělí).¨
Alenka na tom už tak dobře asi není i kvůli jinému českému smýšlení a myšlení.
V angličtině jsem se i zasmála, číst to pouze v češtině, tak bych asi kroutila hlavou, co to je za nonsense.

tessinfinity
12.12.2016

Why is a raven like a writing desk?

amaenium
16.06.2016

Příběh Alenky tak nějak člověk zná, objevuje se často.
Jako první jsem viděla film, který mi různé kousky, který jsem znala, dal do souvislosti a nyní jsem dočetla i knihu. Která mě ovšem zklamala. Postava malé Alenky mi přišla otravná, díky tomu, jak se pořád vyptávala a myslela, že ví všechno nejlíp. Vím, že se jedná o malou dívku, ale i tak se mi příběh díky ní těžko četl.

Arya26
03.06.2016

Alenku a všechny její adptace mám moc ráda, ale nikdy jsem ji nečetla. Tři roky mi ležela anglicko-česká verze v poličce a až teď jsem ji přečetla. Příběh se mi moc líbil, byl milý a řádně potrhlý. Nejvíc jsem si opravdu zamilovala Cheshire cat :) !!!

nygmasriddle
31.01.2016

Jak já Carrollovi závidím takovou fantazii! Krásný příběh i přes to, že mi je Alice celkem protivná :)

Turmee
21.01.2016

Alenku jsem vždycky zbožňovala a to i přesto, že jsem si ji pořádně přečetla až teď. Měla jsem verzi, ve které se dívenka jmenovala Alička, což měla být asi zdrobnělina Alice, ale pořád mi to v hlavě znělo jako palička, tak jsem si to radši překládala na Alenku. Na tu jsem přece jenom jaksi víc zvyklá.
Příběh mě bavil, místy je tak úžasně nesmyslný až to skoro dává smysl. A teď si to ještě přečíst v originále.

Miss Utahraptor
28.12.2014

Překvapivě dobré v originále, v češtině nadále příšerné. Alenku nadále nesnáším, Alice je na tom daleko lépe- chvílemi má mé sympatie i ona sama.

Lenna75
18.01.2014

Alenka v říši divů, kdo nezná, měl by se stydět. Dívenka objeví nový a zvláštní svět. Kde může existovat koláček, po kterém se zmenší a lahvička s něčím, co ji zvětší. Svět, v němž se meze fantazii nekladou. Kočka Šklíba, co se ráda šklebí. Králík ve vestě, co nosí hodinky. A zajíc Březňák, co rád pije čaj se stejně potrhlým Kloboučníkem. DOPORUČUJI!

Kate.S
04.02.2013

Čteno jako ebook. Alenku jsem přeloženou nečetla. Originál je prostě originál. Zajímavý příběh, který jsem jako malá milovala v Disneyovském animovaném podání.

Vera Silent
14.01.2013

Chudák Alenka - ať se snaží jak chce, stejně ji pořád komandují. Celá knížka se dá pochopit jako parodie na 1) svět dospělých, kde nemůžete udělat nic dobře a kde dospělí dělají kraviny, ale je to dítě, koho komandují, i když sami jsou jenom jako balíček karet, naprosto neškodní a neschopní, 2) britské království (šílená královna, golf s plameňáky a ježky, nekonečná čajová párty), 3) soudní systém (závěrečná scéna ze soudní síně), 4) vzdělání (Alenka poplete všechny znalosti a básně, co řekne) a 5) užívání drog (pojídání houbiček, pití podivných lektvárků, housenka, co je evidentně zhulená kdo-ví-čím). Takže jak vidíte, pro děti svět bez hranic (ovšem děsivý kocour Šklíba se svým úsměvem), pro dospělé zábavně zaobalená parodie, ve které si každý něco najde.

PMR
02.11.2011

V zrcadlovém vydání člověk hodně ocení kvalitu překladu a užije si obě strany zrcadla:
Na jedné straně anglická, více strohá, logičtější, ale i zábavnější forma, na druhé česká poetičtější.
Jinak pozor na Houseňáka - ten to má promyšlené :-)

dvojjazyčná vydání angličtina pohádky

Lewis Carroll