Zamotaný příběh

Soubor deseti krátkých humorných povídek vycházel v letech 1880–1885 jako seriál v časopise. Lewis Carroll skryl do každého příběhu nejméně jeden hlavolam z aritmetiky, algebry či geometrie, a jeho tehdejší čtenáři mu posílali více či méně seriózní řešení. Došlé odpovědi Carrollovi posloužily nejen pro výklad daného matematického úkolu, ale také jako příležitost k dalším hříčkám a hrátkám, jež tvoří druhou část knihy. Zamotaný příběh má veškerý šarm a důvtip Carrollových proslulých děl a podle mnohých čtenářů je dokonce nejzdařilejším autorovým pokusem o kombinaci humoru a matematiky....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/38331/zamotany-pribeh-1t8-38331.jpg 3.819
Literatura světová, Povídky
Vydáno:, Dokořán

A Tangled tale (1982)

Kniha Zamotaný příběh

ziriant
20.06.2016

Jako zajímavost ano. Ale jako literatura?

Kozel
07.11.2015

Se slovními úlohami jsem zápasil už ve školní lavici, Carroll to však povýšil na vyšší úroveň a formou milých vyprávění předkládá "zádrhely", jejichž řešení i výsledek je pro mě v současnosti ještě větší záhadou=o) Možná jindy; víc jsem ocenil Carrollův břitký humor a přísný rozsudek nad odpověďmi, které mu k jednotlivým úlohám docházely. U této části jsem se vskutku bavil jak narážkami, tak soudy i samotnými přezdívkami pisatelů.

kristeen
28.02.2012

Při četbě každé kapitoly musí člověk ocenit Carrollův vtip a inteligenci, které dohromady působí jako veselé čtení na ranní cesty do práce. Nicméně pro ty, kteří se nenarodili pro slovní úlohy typu: když vlak vyjede z bodu A a auto z bodu B, je tahle knížka trochu pro zlost.