AlbionFoxyFox AlbionFoxyFox komentáře u knih

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Výborný nápad, bylo pro mě skvělé, že to, co bylo u jednoho sourozence jen náznakem, u druhého bylo vysvětleno. U některých situací jsem se smála nahlas, líbí se mi Hartlův jazyk i humor :)

11.04.2020 5 z 5

Vražedná lhůta Vražedná lhůta Andreas Gruber

Pro mě novinka, která mě nalákala obalem a názvem a okamžitě jsem si zamilovala hlavní postavy a humor, příběh mě chytil a den a půl nepustil. Přesně styl thrillerů, jaké mě prostě baví :)

08.04.2020 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Velmi čtivě a parádně napsané, ale nesmírně zamotané a celá detektivní práce je o tom, že se ousedé chodí postupně přiznávat, co vše neřekli a zatajili dříve. Kniha jako taková mě ale moc bavila.

17.12.2023 4 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Lze napsat knihu o holocaustu mile? Zjevně ano. Byť byla místy hodně zjednodušená, zanechala ve mně hluboký dojem. Na YouTube jsem si pustila Eddieho projev po přečtení knihy a měla jsem slzy v očích.

17.04.2023 5 z 5

Hlad / Žízeň Hlad / Žízeň Jozef Karika

Neskutečně napínavé, děsivé. Chvílemi jsem musela knihu odložit a některé scény rozdýchat. Možná jediná vada na kráse je pro mě místy nadbytek filosofování a metafyzična, bez toho bych se obešla.

07.02.2023 5 z 5

Most sebevrahů Most sebevrahů Taylor Adams

Neskutečně návykové čtení, byla to jízda, která nešla odložit. ALE místy byla kniha mírně překombinovaná a těžko uvěřitelná. I tak hodnotím 4 hvězdami, neboť čtenářský zážitek to byl parádní.

15.12.2022 4 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Příběh byl velmi silný, výborně se ukázalo, že nikdy není nic černobílé a že generalizovat a historii zjednodušovat není správné. Kniha se četla úplně sama, připomínala mi knihy paní Mornštajnové a místy mě velmi zasáhla. Život v té době musel být neskutečně těžký, byť válka již skončila a moc bych tuto knihu doporučila všem lidem, kteří si dnes stále na něco stěžují.

19.10.2022 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Parádní čtení :)

19.09.2022 5 z 5

Imitátor Imitátor Daniel Cole

Perfektní zápletka, propojení s uměním bylo originální, neskutečně jsem si užívala humor a vtipné situace, poměrně sympatické postavy i tempo příběhu. Závěr byl ale na můj vkus poměrně rychlý a takový nijaký, vadilo mi i to, že od poloviny knihy se vědělo, kdo je vrah a co chystá.

14.09.2022 4 z 5

Ferda Mravenec Ferda Mravenec Ondřej Sekora

Četla jsem 7měsíční dceři a krásně jsem si užila vzpomínky na dětství. Pěkné obrázky a ideální délka kapitol = ideální volba na večerní chvíle s knihou.

13.09.2022 5 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Příjemné čtení, velmi sympatické postavy, super zápletka, mírně dávkované napětí a prostě celkově detektivka hodna doporučení. Opět jsem se v autorovi nespletla :)

03.06.2022 5 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Perfektní případ, opět mě bavili hlavní hrdinové i jejich osobní život, jen u druhého případu mi rozuzlení připadalo hodně narychlo a spíše jako šťastná náhoda. Celkově však kniha byla velmi čtivá a odehrávala se v mém oblíbeném městě, takže musím dát plný počet :)

27.12.2021 5 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

Naprostá většina knihy skvělá - drsný případ, výborné pozadí, nesmírně sympatický hrdina. Byť byla kniha objemná, četla se sama. Trošku, ale ne tolik, abych dala jen 4 hvězdy, mi jednak vadily některé obraty v překladu (to není tedy chyba autora) a jednak až moc rychlý a takový hollywoodský konec.

24.08.2021 5 z 5

Ústav Ústav Stephen King

Mistrovi se zde skvěle podařilo vykreslit stísněnou atmosféru ústavu, vytvořit velmi sympatické hlavní hrdiny a stupňovat napětí. Úvod, o kterém jsem zpočátku přemýšlela, proč v knize je, pak skvěle zacvakl a byla to jízda :)

08.05.2021 5 z 5

Pianista Pianista Władysław Szpilman

Knihu nešlo odložit. Její strohý styl pro mě umocňoval dopad slov a nad příběhem budu dlouho přemýšlet.

28.02.2021 5 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Zpočátku jsem měla problém se začíst, protože jsem předchozí díly četla velmi dávno. Ale díky výborně čtivému stylu, skvělému humoru a různým časovým úsekům, které mě vždy baví, se to rychle zlepšilo a za den a půl přečteno. U návštěvy Wolfových rodičů a reakce na kocoura k Vánocům jsem se smála nahlas :)

30.12.2020 5 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Přečteno za 2 dny. Výborně stupňované napětí, sympatické postavy, jen mi v tomto díle vadil vztah Luca a Avy, který byl oproti prvnímu dílu horší. Jsem zvědavá, co bude dál.

26.12.2020 5 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Zápletka mě dostala, miluji Carlův humor a na konci jsem se nestačila divit. Skvělý příběh.

19.12.2020 5 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Kniha nešla odložit od napínavého začátku po překvapivý konec, ale nedoporučuji číst, když je člověk doma sám. Snad brzy vyjde další.

08.12.2020 5 z 5

Running Man Running Man Richard Bachman (p)

Poprvé jsem četla kdysi na gymplu, dnes podruhé v rámci plnění starší knižní výzvy. Číst, jak King viděl rok 2025 teď v roce 2020 bylo místy mrazivé - nosní filtry, vakcinace na chřipku, nahrazování knih povrchní televizní zábavou... Místy mi při téhle jízdě nebylo dobře, ale kniha jako taková je parádní.

25.11.2020