AlbionFoxyFox Online AlbionFoxyFox komentáře u knih

Dort pro Fiškuse Dort pro Fiškuse Sven Nordqvist

Nádherné ilustrace a vtipný příběh, 2letá dcera zatím neocenila i velmi pestrý jazyk, ale to přijde. Těšíme se na další díl.

19.04.2024 5 z 5

Zlomené duše Zlomené duše Patricia Gibney

Mám tuhle sérii ráda, v posledních dílech jsem i přijala Lottie, ale tento zklamal. Mnoho postav, nechápala jsem motiv a zápletku celkově, tým nefungoval, vyšetřování nemělo hlavu a patu.

13.04.2024 3 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Nemůžu nic vytknout, děj měl spád, čtení mě bavilo a těším se na další porci :)

01.04.2024 5 z 5

Co kdyby? Co kdyby? Randall Munroe

Bavilo mě hodně, párkrát jsem se smála nahlas, tento druh humoru mi sedí. Některé pasáže jsem už ale nepobrala, asi mám fantazii omezenou na naši planetu :)

27.03.2024 4 z 5

Shuggie Bain Shuggie Bain Douglas Stuart

Ke knize jsem se dostala díky čtenářskému klubu a nelituji. Při čtení mi však bylo úzko a až fyzicky zle z Agnes. Závěr mírně zklamal, byl oproti zbytku knihy nijaký.

22.03.2024 5 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Hodně mě bavil modus operandi vraha, škoda, že nedostal více prostoru na úkor zbytečně překombinované hlavní zápletky.

15.03.2024 4 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Tohle pro mě bylo dokonalé veledílo. Miluji různé časové roviny a navíc zde ještě podtrhnuty různými formami textu a nakonec to vše zaklapne a čtenář udělá jen Wow!. Jde vidět, že témata druhé světové války se začínají na poli litaratury vyčerpávat a začíná se vyrovnávat s tím "radostným" obdobím komunismu.

04.03.2024 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Byť to bylo místy už hodně překombinované a ztrácela jsem se ve změti jmen, falešných identit a podobně, kniha byla neskutečně čtivá, měla spád a oživením byly návraty do dětství. Ty pro mě, jakožto matku malé cácory, byly hodně bolestivé.

22.02.2024 5 z 5

Barva nachu Barva nachu Alice Walker

Na začátku jsem knihu hltala, byla krutá, nespisovný jazyk jí dodával na reálnosti. Postupně mé nadšení opadalo a závěrečné rozhovory na mě už takový dopad neměly. Každopádně jsem moc ráda, že jsem se ke knize díky Čtenářskému klubu dostala.

19.02.2024 4 z 5

Lutyňské tango (a jiné válečné příběhy z Těšínska) Lutyňské tango (a jiné válečné příběhy z Těšínska) Otylia Toboła

Číst knihu o obcích a místech, které tak důvěrně znám, narazit při tom na tolik známých příjmení a názvů... Úžasný zážitek a neskutečná mravenčí práce. Děkuji!

16.02.2024 5 z 5

Pláňata Pláňata Petra Dvořáková

Vzpomínky na devadesátky a příběh, ze kterého mi bylo moc úzko.

02.02.2024 4 z 5

Zdivočelá země Zdivočelá země Jiří Stránský

Téma jako takové parádní, hodně se mi líbí líčení poměrů v pohraničí těsně po válce, těžká práce a samozřejmě koně. Ale kniha byla nesmírně zdlouhavá, základní motiv se pořád opakoval a hodně mi vadilo, jak byla kombinována přímá řeč s nepřímou a vnitřními monology. Jsem trochu zklamaná.

28.01.2024 3 z 5

Podezření Podezření Brianna Labuskes

Docela mě mile překvapilo, že navzdory průměrném hodnocení se kniha četla velmi dobře. Možná byla místy nedotažená, ale na prvotinu rozhodně potěšila.

22.01.2024 4 z 5

TMBK 2022 TMBK 2022 Dominik Landsman

Lehce úsměvná oddechovka, připomenutí roku 2022 za 1 odpoledne. Vadily mi překlepy a uspořádání textu.

19.01.2024 3 z 5

Billy Summers Billy Summers Stephen King

Někteří vytýkají vleklé pasáže, ale King umí i ty vleklé pasáže napsat prostě bravurně. Knihu jsem nemohla odložit, poslední kapitola mi zlomila srdce, odkaz na Overlook mě potěšil. Před 20 lety mě King přivedl ke čtení a já ho miluji dodnes a milovat vždy budu :)

18.01.2024 5 z 5

O kočkách a kocourech O kočkách a kocourech * antologie

Bavily mě možná 2 povídky celé sbírky.

11.01.2024 1 z 5

Neviditelné kořeny Neviditelné kořeny Hynek Čapka

To bylo prostě dokonalé čtení, zbytek už tady je napsán mnohokrát.

06.01.2024 5 z 5

Velké dějiny zemí Koruny české. Svazek I., Do roku 1197 Velké dějiny zemí Koruny české. Svazek I., Do roku 1197 Naďa Profantová

Kapitoly o pravěku jsou zpracovány perfektně a přístupně, posledních 150 stran jsem se ale ztrácela ve změti jmen a souvislostí. Skvělý je obrazový doprovod textu.

30.12.2023 5 z 5

Normalizované životy Normalizované životy Adam Drda

Lze napsat jediné: Lidé, čtěte!

29.12.2023 5 z 5

Až najdu klíč Až najdu klíč Alex Ahndoril (p)

Velke zklamání, nesympatická povrchně líčená dvojice vyšetřovatelů, z nichž Sid byl zbytečný, neuvěřitelně se chovající postavy, neustálé líčení jídla a naprosto zbytečné pasáže. Pod tímto pseudonymem dvojici autorů asi vyhledávat nebudu...

21.12.2023 2 z 5