AlbionFoxyFox AlbionFoxyFox komentáře u knih

Najdi Rebeccu Najdi Rebeccu Eoin Dempsey

Ačkoli byl příběh velmi nereálný a stejně jako u Růže mi happyend ve stylu amerického filmu trošku neseděl, oceňuji velmi přístupný jazyk, krátké kapitoly, zajímavě pojaté časové úseky knihy a alespoň nějaká, byť velmi lehce naznačená historická fakta. V prostřední části knihy jsem cítila schindlerovského ducha a hodně se mi líbila hlavně úvodní část, kdy byl líčen život na ostrově.

31.08.2020 4 z 5

Schindlerův seznam Schindlerův seznam Thomas Michael Keneally

Pokud bych měla hodnotit samotný příběh, musela bych dát plný počet hvězd, ovšem kniha jako taková se mi zase tak dobře nečetla. Chvílemi jsem se ztrácela v záplavě jmen a v poměrně suchém líčení tak dramatických a emočně vypjatých situací. Na druhou stranu pro mě byla kniha výborným zdrojem dalších informací, které jsem si během čtení dohledala, a podnětů k hlubšímu studiu, protože k tomuto tématu snad nikdy nebudu cítit, že už to stačí a že mám dost.

26.08.2020 4 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Skvělá zápletka, vtipné momenty i děsivé okamžiky. Chvílemi možná až moc náhod a těsných úniků a podobných situací, ale překvapivě to na mě nepůsobilo brakovitě.

23.08.2020 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Překrásné, zajímavě napsané, dojemné.

19.08.2020 5 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Kniha se četla sama, skvělé prolínání dějových linek, nakonec to krásně cvakne, ale ten závěr mě tedy naštval :) Harry mě postupem času baví víc a víc, doufám, že se jednoho dnes vrátím k prvním dílům, které jsem tolik nemusela.

18.08.2020 5 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Četla jsem i Odložený život přímo od Dity Krausové a tato kniha jej výborně doplnila, protože se soustředila přímo na léta v Osvětimi. Bylo pro mě velmi zajímavé dozvědět se i o dalších osobnostech více podrobností románovou formou. Pro mě to byla další skvělá kniha o příšerných věcech, které však nesmí být zapomenuty.

11.08.2020 5 z 5

Dvojí mysl Dvojí mysl Martin Rousek

Dočetla jsem a fakt nemám slov. Vím, že nemám brát hodnocení knih jako úplně směrodatné, ale nechápu, jak může mít takový brak hodnocení nad 90%. Příběh naprosto nezajímavý, variace na starý dobrý Šestý smysl a béčkové horory v anonymním městě s nesympatickými postavami, ke konci se raději vyjadřovat ani nebudu. Nejhorší byla však hlavní postava, její myšlenkové pochody na facku, střídání slov jako je Fňuk a ksichtík, které najednou v dalším odstavci vystřídají místo aut projíždějící plechoví oři, do toho ještě nereálné strojené dialogy ve stylu seriálů na TV Nova a těžko představitelné situace, kdy v jednu chvíli hrdinka šílí hrůzou, ale po chvíli se sebere, udělá oslavný taneček a nakonec všichni kolem ní brečí smíchy u jejích trapných hlášek. Mrzí mě, že jsem si hned najednou koupila obě knihy autora a otevření té druhé teď asi na nějakou dobu odložím.

09.08.2020 1 z 5

Hory, peklo, ráj Hory, peklo, ráj Are Kalvø

Souhlasím s tím, že mnohé pasáže a myšlenky se v knize opakovaly, ale tak to asi v tomto žánru bývá. Bavila mě už samotná obálka knihy, líbily se mi fotky a u mnohých pasáží jsem se smála i nahlas. Přestože patřím k milovníkům přírody a turistiky, mnohé postřehy a názory vyloženě sedly a užila jsem si pohled na téma z druhé strany.

08.08.2020 4 z 5

Musíme si promluvit o Kevinovi Musíme si promluvit o Kevinovi Lionel Shriver

Začátek měl sice pomalý rozjezd a osobně mi vadily zdlouhavé úvody dopisů plné vznešených slovních obratů, ale postupně se kniha stala závislostí, závěr byl drsný, byť jsem jej očekávala. 5 hvězd dávám hlavně za to, jak promyšleně je kniha napsaná a jak brutální místy je.

07.08.2020 5 z 5

Rakvář Rakvář Sharon J. Bolton

Velmi zajímavé a originální vraždy, líbilo se mi, že se kniha odehrávala v 60. letech, bohužel ve chvíli, kdy se do toho začala plést magie, přestalo mě čtení bavit a konec byl pro mě úplně mimo.

03.08.2020 3 z 5

Hlasy Hlasy Ursula Poznanski

Kniha měla spád, byť mi trošku vadilo, že odhalení a závěr byl moc rychlý na to, že po většinu knihy se s vyšetřováním moc nepohne. Hodně prostoru zde měl osobní život hlavní dvojice, což pro mě bylo příjemné, protože jsem si hrdiny oblíbila.

01.08.2020 4 z 5

Hornické vdovy Hornické vdovy Kamila Hladká

Během dopoledne jsem knihu doslova vdechla :) Možná je to i tím, že momentálně bydlím v Českém Těšíně a před nedávnem jsem četla i Šikmý kostel, ale kniha, především tím, jak byla zpracovaná, mě nesmírně oslovila. Lépe se mi četly a byly pro mě zajímavější první příběhy. Skvělé byly i fotografie v každé kapitole. Výborná kniha, která stojí za přečtení.

28.07.2020 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Tak, během 4 týdnů jsem jako každé léto ságu přečetla, jako každé léto došlo v závěru na slzy a jako každé léto se mi opět nechce čekat celý rok na to, až opět sáhnu po 1. dílu. Prostě láska na celý život.

28.07.2020 5 z 5

Díl, díky kterému všechno do sebe zapadne, a který nelze odložit.

24.07.2020 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Byť jsem dala 5 hvězd, protože u HP série nemohu jinak, toto je můj nejméně oblíbený díl. Líbí se mi množství postav - nových i vybarvení se těch starých, popis jednotlivých předmětů a zkoušek, úžasně zachycená atmosféra totality, ale vadí mi v tomto díle Harryho nálady, Brumbál téměř v pozadí a závěrečný boj se Smrdijedy.

21.07.2020 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

(SPOILER) Zlomový díl, který má úžasný začátek a je škoda, že druhá polovina od druhého úkolu je ta kratší. Byť, jak už je tady řečeno, mi chvílemi vadí některé nedomyšlené nebo příliš jednoduše vyřešené věci - Moody, žaberník na poslední chvíli, to, že Harry vlastně soutěží projde jen díky ostatním apod. - bohatě to vynahrazují jiné, ať už velmi vtipné (Ronův společenský hábit, Hagridova výuka), nebo velmi silné momenty (hlavně když z Voldemortovy hůlky vystoupí Harryho rodiče nebo když Cedric poprosí, abyho vzal Harry s sebou), u kterých skoro přes slzy nemohu číst. Tímto dílem vždy začínám vidět krásnou paralelu s historickými událostmi a jako učitelka dějepisu občas používám přirovnání právě z Harryho Pottera o čistokrevných kouzelnících a mudlech, když se s dětmi bavíme o první polovině 20. století.

17.07.2020 5 z 5

Kromě běžných věcí, které na Harryho knihách miluji, se mi na tomto díle hodně líbí to, že je zde více líčen běžný život v Bradavicích - hodiny, zkoušky, více zápasů ve famfrpálu. Konec je pro mě stále po tolika čteních napínavý a většinou mám tuhle knihu přečtenou během dne.

13.07.2020 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Pro mě asi můj nejoblíbenější díl série, škoda, že je tak krátký. U některých momentů se člověk i po letech opakovaného čtení stále směje, jindy mě umí kniha dojmout a to je přesně to, co na čtení miluji.

11.07.2020 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Knihu jsem dostala k Vánocům před téměř 20 lety, od té doby si každé léto dopřeji celou ságu znovu a znovu dokola a jediné, co mi vadí, je, že nejsou knihy alespoň 5x delší.

09.07.2020 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Zaznamenané události jsem znala pouze jako fakta a takto v podobě příběhu mě zasáhly ještě více. Zpočátku jsem si musela zvyknout na zvláštně psanou přímou řeč a střídání vypravěčů, ale po chvíli to pro mě bylo přirozené a kniha patří k tomu nejlepšímu, co jsem z daného žánru četla.

03.07.2020 5 z 5