AkiB AkiB komentáře u knih

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Musím říct, že mě až překvapilo, jak moc mě kniha vtáhla do děje a bavila mě. Říkala jsem si, hm, pokračování, bude to přitažené za vlasy, ale nakonec to bylo fajn. Už zpočátku jsem si říkala, pane bože, Will má mít dceru, to bude fantasmagorie…
Bylo pro mě překvapením, že první díl – Než jsem tě poznala – pro mě nebyl tak výborný, jak jsem si myslela. Přikládám to tomu, že jsem jako první viděla film, který byl, co si budeme povídat, natočený fantasticky se skvělým obsazením. Proto mi při čtení některých částí, které byly i ve filmu, začala hrát v hlavě písnička z filmu. Takže i z toho důvodu jsem si druhý díl užila víc.
Musím říct, že když jsem šla při čtení opravdu hodně na dřeň s přemýšlením a rozebíráním části v knize, bylo to pro mě někdy až bolestné uvědomění si smrtelnosti nám blízkých lidí.
Změnilo by to něco, kdyby o tom věděl? Jak jsi mě tu mohl nechat?
Tyhle a více otázek šrotují v hlavě asi každému, kdo zažil úmrtí v rodině (a nejen v rodině). Co by na to asi říkal, kdyby tady byl. Jaký by na to měl názor. Tohle kdyby věděl a viděl. Koukáš se na mě seshora a jsi spokojený s tím, co vidíš? Kdybys o tom věděl, rozhodl by ses stejně jako tehdy?
Mně se to prostě líbilo, Jojo umí.

10.04.2020 5 z 5

Kniha je spíše takový průměr, a to nejsem ke knihám moc kritická. Je napsána jednoduše, naštěstí rychle ubíhá. V knize je obsaženo poměrně dost zbytečných až řekla bych vycpávkových vět, aby tam něco bylo. Celkově je ten děj divný, neuvěřitelný. A kolik všichni vykouřili cigaret je taky úsměvné (samozřejmě vím, že někteří z nás jsou schopní vykouřit velké množství cigaret, ale nepotřebuji to v tak krátké knize číst stokrát - i když to tak bylo psáno asi schválně, aby se zaplnil prostor a aby tam bylo prostě něco napsáno).
Téma knihy má neskutečný potenciál, který v tomto případě bohužel nebyl využit.
Je i druhý díl, ale nemám moc chuť si ho přečíst.

08.03.2020 2 z 5

Holka ze sekáče Holka ze sekáče Tereza Kratochvílová

Terez sleduju na instagramu, takže jsem věděla, o jaký příběh se bude jednat a o čem celá tato kniha bude. Nejsem si úplně jistá, jestli by se mi líbila stejně jako se mi líbí teď, kdybych ji neznala právě z instagramu.
Kniha není napsaná spisovně, ale obecnou češtinou, což mi ale nějak zvlášť nevadilo. Líbilo se mi, že kniha byla prokládána fotkami z dětství i z průběhu celého života. Obdivuji ji, že šla takhle s kůží na trh a rozhodla se o svém příběhu říct světu. Myslím si, že téma adopce je často opomíjené, i když je důležité. A díky Terce a její skupině Adopci zdar se toto téma stává opět o něco známější.
Knížka se mi četla dobře a rychle, měla jsem ji přečtenou během dvou dní. Četla jsem ji po kouskách, abych mohla o určité přečtené části chvíli přemýšlet. Našla jsem tam pár dobrých myšlenek.
Častokrát mě překvapilo, jak dokázala její biologická máma reagovat v některých situacích, co dokázala říct nebo napsat. A taky bych ráda vypíchla popsané zážitky z Terapie hrou. Musím říct, že tohle mě opravdu hodně zaujalo, a opět jsem si uvědomila, jak moc je psychika mocná.
Jsem ráda, že jsem mohla autorku díky knize o něco lépe poznat.

01.02.2020 4 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Knížku jsem si vybrala k maturitě a nelituji. Měla jsem ji přečtenou během 2 a půl hodin. Skvěle vtáhne do děje a ještě dlouho nad ní budete přemýšlet. A ten konec je skvostný!

06.08.2017 4 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Z této knihy mám smíšené pocity. První jsem viděla film a hodně mě zaujal, a okamžitě jsem si chtěla pořídit i knihu. Upřímně, vůbec nebyla taková, jakou jsem si ji představovala. Některé pasáže mi přišly zdlouhavé (Campbell a Julia) , život Fitzgeraldových málo popsaný. Mrzelo mě, že tam místo vůbec nedostala Kate, jen na konci. Přeci i o ní byla ta kniha. Každopádně námět samozřejmě super, ale asi jsem čekala víc.
Jinak konec mě samozřejmě dostal, byl nečekaný, i slzičky byly :-)

22.01.2017 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Knížka není špatná, ale Ana mi už docela lezla na nervy. A ta její vnitřní bohyně :-D Každopádně mám v plánu si přečíst i další dva díly + i knihu Grey, tak jsem zvědavá.

17.09.2016 3 z 5

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

Super knížka, ke které se určitě vrátím. Film také dobrý, ale slabší.

17.08.2016 5 z 5

Zpátky z Afriky Zpátky z Afriky Corinne Hofmann

Kniha byla opět bezvadná, bavilo mě číst, s čím vším se musela vypořádat po svém návratu a po vydání Bílé masajky. A popis výstupu na Kilimandžáro byl poutavý, tvrdý, ale krásný. Člověk má chuť se zvednout a něco udělat, jen tak, protože prostě chce něčeho dosáhnout.

14.08.2016 5 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Docela dobře se četla, bylo skvělé pozorovat, jak se postavy postupem času mění díky svému okolí. Nářečí mi ani moc nevadilo. Nejlepší je stejně konec, ono přiznání :-)

13.08.2016 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Absolutně jsem netušila, jak tato kniha dopadne, proto jsem ji měla přečtenou brzy, protože jsem se to prostě musela dozvědět. Konec je smutný, ale ruku na srdce, asi by se tak rozhodlo hodně lidí a je to naprosto pochopitelné. Myslím, že to po čase pochopila i Lou. Skvělá kniha, doporučuji přečíst. Skvělé téma i zpracování postav.

04.08.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Bombová knížka! Byla jsem zvědavá, jaká asi bude, a rozhodně jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Líbil se mi i styl psaní, že to bylo jakoby z pohledu tří osob. Doporučuji!

31.07.2016 5 z 5

Čarodějky zachraňují hříbě Čarodějky zachraňují hříbě Carola Von Kessel

Série knih mého dětství :-)

27.07.2016 4 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Pecková knížka! Jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Rozhodně mě ale mrzí, že v tom Christiane lítá dál, a že jí museli odebrat jejího syna.

27.07.2016 5 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Knihu jsem přečetla, poněvadž jsem musela. Čtení to je asi pěkné, ale nic pro mě. Ale dočetla jsem to :-)

26.07.2016 2 z 5

Jak to bylo poprvé Jak to bylo poprvé Lenka Lanczová

Bezva knížka :-) Nejvíc mě dostal Princ od J. Mlčochové :-D

25.07.2016 4 z 5

Konečná stanice láska Konečná stanice láska Bára Tomanová

Tahle kniha mě absolutně nebavila, ale donutila jsem se k tomu ji dočíst. No, tak nějak předvídatelný konec.

24.07.2016 2 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Bezva tečka za sérií Harryho Pottera. Nejlepší je stejně Příběh tří bratří :-)

22.07.2016 4 z 5

Šibeniční vrch Šibeniční vrch Lois Duncan

Velmi zvláštní, ale četla se dobře. Udivovalo mě městečko Crest Pine, jak v něm byli lidé jednotvární, šli jednou cestou a neměli rádi rozdíly a nové neprozkoumané věci. Myslím, že má knížka dobrý obsah.

22.07.2016 3 z 5

Plyšová veš Plyšová veš Hana Hlavínová

Kniha je trochu psycho, každopádně pobavila, a to je hlavní :-D

21.07.2016 4 z 5

Panenka Panenka Joy Fielding

Joy má naprosto skvělé knížky, které vždy překvapí. Nejde u ní uhádnout konec. Za mě super ^^

20.07.2016 5 z 5