Šibeniční vrch

Šibeniční vrch https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/196300/bmid_sibenicni-vrch-Led-196300.jpg 3 121 40

Sedmnáctiletá Sarah Zoltanneová se proti své vůli ocitá v městečku Crest Pine, kam se její matka přestěhovala za svým partnerem. Konzervativní starousedlíci nevítají nové sousedy s otevřenou náručí a Sarah se v místní střední škole cítí jako vyvrhel. V předvečer svátku Všech svatých se pořádají tradiční studentské oslavy a Sarah, v naději, že konečně získá kamarády, ochotně souhlasí s rolí věštkyně budoucnosti. Její přesvědčivý výkon má obrovský úspěch a Sarah zdráhavě souhlasí, že bude ve hře pokračovat. Nevinná zábava se však změní v noční můru. Spolužáci podezírají Sarah z čarodějnictví a chtějí ji vystrašit. Nakonec ale podlehnou davové hysterii a chystají se napodobit zfanatizovaný dav, který koncem 17. století oběsil v nedalekém Salemu devatenáct údajných přisluhovačů ďábla…... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Baronet

Gallows Hill , 1997

Weylin
16.03.2024 3 z 5

Upřímně řečeno, nevím, co si o této knize myslet. Začnu tím, že se mi četla téměř sama. Jak již někdo zmínil v komentářích, byla to jednoduchá jednohubka na jeden večer. Líbil se mi příběh, zejména atmosféra toho malého, uzavřeného městečka, které uznává jen to své, a všichni, kdo vyčuhují z řady, jsou na obtíž. Vstoupit na nové místo, zvláště v tomto věku, jaký má Sarah, je opravdu složité, což vím z vlastních zkušeností. Postupem času, kdy se příběh začal rozvíjet a na scénu přišel Charlie, jsem si knihu užívala ještě víc. Jeho pohled na věci ve smyslu reinkarnace a karmy dodal příběhu hloubku, která mu doteď chyběla. Avšak... má spoustu nedostatků a i kdybych ji četla v mladším věku, nejspíš bych nebyla taky moc nadšená. Přestože jako krátká oddechovka na zabití několika chvil večer je to dobrá kniha.

evineckY
11.06.2023 5 z 5

Tato kniha je naprostá pecka pro mladé. Je o studentech, tak by mněla být zařazená.
Je složité, když mladého člověka vytrhnou ze známého prostředí a okolí mu dává za vinu viny svých rodičů.
Zvlášť v malé komunitě. Děti umí být hodně zlé a nejvíce ty šikanované.
Autorka parádně zakomponovala do příběhu fantasy prvky, čarodějnictví a Salem.
Ale hlavně předvedla, co dokáže taková davová sugesce.
Určitě doporučuji mladším ročníkům, ale nejen jim.

uzivatel83509
15.02.2023 4 z 5

Kniha se četla dobře, ke konci byla napínavá... takový horor pro náctileté, ale i mě se líbila..

Ovecka_Saki
17.11.2022 2 z 5

Možná, kdybych to četla na základce, tak by mě to upoutalo víc. Aspoň se to četlo rychle.

Bakana
02.07.2022 2 z 5

Duchařina se šťastným koncem pro děti. Přečíst se to dá, ale rozhodně to není něco, bez čeho bych se nemohla obejít.

Poeta.kno
07.09.2018 3 z 5

Jednoduchý příběh, kde pointu můžete odhalit dopředu. Nicméně námět se mi líbil a knihu jsem přečetl během pár volných chvil. Co dodat, karma je holt karma.

Dousabel
02.02.2018 4 z 5

Knížka má slabá místa, sem tam i trošku trapně naivní, ale nic to nemění na tom, že mě velice bavila. Dobře se to četlo, bát se u toho moc nedá, ale napínavé to přece jenom je. A vztek na ty parchanty to ve mně vyvolalo opravdu veliký :D

BelphegorSara
30.11.2017 4 z 5

Kniha mě moc baví.. Nečekala jsem od ní hodně, ale překvapila :)

Kaleigh
25.10.2017 4 z 5

Taková sonda do mikrosvěta jednoho malého městečka. Co všechno dokáží drby a pověrčivost. Doporučuji přečíst. Velmi čtivá jednohubka.

Charley
29.05.2017 3 z 5

Nevím, co konkrétně bych tomu vytkla, ale prostě to nebyl můj šálek kávy. Bohužel.

Archa
17.02.2017 2 z 5

Tak začátek dobrý, sice trochu pro puberťáky, ale bylo to trochu zajímavý. Hlavně kniha je krátká tak si každý řekne, že když už začal, tak to dočte. Ale ten konec... ten konec to už byla trochu hloupost a nedalo se to. Pro mlaďochy dobrý a zaujme.

Beky
09.02.2017 4 z 5

Příjemné, lehké, oddechové čtení. Líbil se mi námět, krásně bylo vyobrazeno chování mládeže, se kterým se klidně můžeme setkat i dnes u nás ... Obdivuji hrdinku, že se s tím dokázala porvat - s nespravedlností, vypočítavostí a závistí druhých.

Lucek
18.01.2017 3 z 5

Moc ploché, přitom námět výborný - šlo z toho vytěžit daleko víc...
Jak by řekl Bobo (z Léta s kovbojem): "Maminka by z toho udělala výbornou pomazánku!"

Vampirosa
13.11.2016 4 z 5

Čekala jsem, že tajemná koule na věštění sehraje poněkud výraznější roli a nebude "pouhou" jiskrou, která zažehne vlnu šílenství. Myslela jsem, že bude předpovídat hororové scénáře, až to i čtenáři bude nahánět husí kůži. Ale příběh se vlastně točí kolem podivných obyvatel jednoho městečka. Avšak zklamaná jsem nebyla. Knížka se mi četla hezky a se Sarah jsem soucítila. I já bych Tada a jeho vypečenou dcerunku celým svým srdcem nenáviděla. No mrzí mě, že autorka už neodhalila, jak život záhadné slečny Zoltanneové šel dál.

Peta1607
08.11.2016 5 z 5

Skvělá oddychová kniha, děj byl celkem dost předvídatelný, ale kniha splnila svůj úkol.

papajapa
02.11.2016 4 z 5

Neni nad davovou hysterii :(
Ale vazne. Pri cteni pro me bylo strasne frustrujici jak na kazdy argument Sarah meli Kyra a Erik vymysleny argument. Jinak se kniha cetla dobre

AkiB
22.07.2016 3 z 5

Velmi zvláštní, ale četla se dobře. Udivovalo mě městečko Crest Pine, jak v něm byli lidé jednotvární, šli jednou cestou a neměli rádi rozdíly a nové neprozkoumané věci. Myslím, že má knížka dobrý obsah.

RaSu
14.07.2016 3 z 5

Celkem jednoduché čtení, ale četlo se to rychle. Myslím, že kniha osloví spíše mladší čtenáře. Alespoň má člověk možnost si ověřit americké priority. Možná, že zkusím i Temnou chodbou.

oolinkaa
01.07.2016 3 z 5

tak toto mě fakt baví ;) ale konec mohl být lépe propracovanější..měla jsem přečtené za půl den..;)

Punkies
22.06.2016 2 z 5

Přečíst se to dalo, ale byl to celkem nesmysl... tuhle knihu už do ruky nevemu.

čarodějnice Salem horory

Lois Duncan