Holka ze sekáče

Nejsem žádná holka, která prodává oblečení v second handu. Jsem holka, kterou vlastní mamka nechala napospas v porodnici. Rozhodla jsem se vyprávět svůj příběh o tom, jaký to je být adoptovaným dítětem, teenagerem bez biologických rodičů a dospělým, co se s tím vším musí nějak vyrovnat. Píšu o hledání vlastní identity a kořenů. O tom, že věci nejsou černobílý. Odkrývám prekérní situace, s nimiž se adoptovaní během života setkávají. Jsem sice holka z druhý ruky, ale taky originál a strůjce vlastního života....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421633/big_holka-ze-sekace-0YD-421633.jpg 3.881

Kniha Holka ze sekáče

Karoley

Příběh o adoptované dívce Terezce, o jejím dospívání, o hledání vlastní identity a kořenů. Kniha přečtená za dva večery, byla jsem moc zvědavá, jak celé to hledání její biologické rodiny dopadne. Moc mě potěšily doprovodné fotografie a také kapitoly, které napsala Terezky adoptivní maminka. Silný příběh s poselstvím.

martinka.cz1
21.11.2021

Autobiografie je čtivá a myslím, že je moc fajn, že autorka otevřela toto téma.

Mrs.Depp
26.09.2021

(+ SPOILER) Knížka, kterou jsem si dlouho chtěla přečíst a která ve mě opět otevřela moje bolavé místo. Další kousek, který zapadá do příběhu, který musím už více než tři a půl roku žít a dennodenně se trápit. Příběh, který bych pro sebe a svého milovaného manžela, který od tří let vyrůstal bez mámy a zaslouží si poznat jaké to je, mít úplnou rodinu, nikdy dobrovolně nevybrala. Příběh díky kterému můžeme ale i my udělat spoustu dobrého. Příběh, který mi pomohl pochopit, jak moc jsem vděčná za všechno co v životě mám a že jednou může zmizet všechno to trápení a ten šílený vnitřní stres, který je pořád se mnou a který nikdo nevidí.
Terezku znám z Instagramu a vždycky na mě působila jako neskutečně vyrovnaný člověk a její vyrovnanost jsem obdivovala. Bylo pro mě tedy velkým překvapením, že to není tak úplně pravda nebo aspoň nebyla. Moc se mi líbí jak na sobě pracuje a celý ten její alternativní svět, který je mi velkou inspirací. Ráda si k ní občas zajdu pro tip na nějakou skvělou knížku.
Mám moc ráda skutečné příběhy lidí, kteří nám mají co předat, Terezka je velmi inspirující tím, že vždy jde novým zážitkům naproti: Bali, Sardinie, práce v modelingu, v kanceláři a pak herectví, napsání knížky, hledání svého původu. Jsem moc ráda, že patří k těm dětem, které ví, že být adoptovaná je v jejím případě to nejlepší, co se jí mohlo stát a že z ní i přes náročné dospívání můžou mít rodiče jen samou radost.

Zorka
16.07.2021

Pokud měla tato kniha přinést Tereze klid a smíření se s její situací, tak svůj cíl doufám splnila. Nejsem si jistá, zda všechny potíže, s nimiž se autorka potýkala/potýká, souvisí s její adopcí, nicméně přeji jí, aby zveřejnění jejího příběhu znamenalo stopku výkyvům jejích nálad a následný vyrovnaný život.

Ditules
03.05.2021

Autobiografie dívky, která byla adoptována. Moc se mi líbilo použití vzpomínek dívky i její adoptivní maminky, která přinesla pohled a pocity rodiče.

Melaanie
22.03.2021

Knížka je fajn. Napsaná je velmi čtivě a od první stránky vás to vtáhne do knihy. Pro mě to bylo oddechovka, ve které jsem se dozvěděla o životě autorky. Téma adopce je určitě hodně zajímavé a umím si představit, že to nebylo jednoduché se se svým životním příběhem podělit i se světem.

ThrisaManx
22.01.2021

V první řadě musím vyslovit obdiv autorce za to, že něco tak příliš osobního dokázala vypustit do světa. Muselo to jistě stát spoustu odvahy.
Kniha byla fajn. Především byla skutečně velice čtivá. Četlo se to snadno a rychle. Už od malička jsem v sobě cítila jakousi touhu po tom adoptovat si dítě. Poskytnout domov někomu, kdo o něj přišel. A tak pro mě byla kniha velice zajímavá, jelikož jsem mohla nahlédnout do života někomu, kdo sám adoptovany je. Navíc bylo super, že se do psaní zapojila také adoptivní maminka Terezy. Škoda, že nedostala větší prostor popsat své pocity a prožívání.
Občas jsem nechápala, co má kniha vlastně přinést. Pokud jde o to popsat život adoptovaného dítěte/člověka, pak jsem moc nevěděla, k čemu mi má být informace o tom, jaký plat brala Tereza v práci a co její šéfová dělá po nocích. Sem tam mě napadly myšlenky, že jeji životní příběh není až tak zajímavý a výjimečný, aby o něm musela být napsaná kniha. Ale já mám ráda lidské příběhy, a tak mě kniha bavila a líbila se mi.

Nicole_picole
22.01.2021

Příběh, který člověku nic nedá. Podobný stovkám jiným, s tím zásadním rozdílem, že je Terez adoptovaná. Po přečtení knihy jsem ji přestala na sociálních sítích sledovat neboť mi přijde poněkud nevyzrálá a labilní.