Holka ze sekáče

Holka ze sekáče https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421633/bmid_holka-ze-sekace-0YD-421633.jpg 4 93 93

Nejsem žádná holka, která prodává oblečení v second handu. Jsem holka, kterou vlastní mamka nechala napospas v porodnici. Rozhodla jsem se vyprávět svůj příběh o tom, jaký to je být adoptovaným dítětem, teenagerem bez biologických rodičů a dospělým, co se s tím vším musí nějak vyrovnat. Píšu o hledání vlastní identity a kořenů. O tom, že věci nejsou černobílý. Odkrývám prekérní situace, s nimiž se adoptovaní během života setkávají. Jsem sice holka z druhý ruky, ale taky originál a strůjce vlastního života.... celý text

barbora3888
23.02.2020 5 z 5

Terku sleduji už strašně moc dlouho na instagramu, takže hned jak jsem zjistila, že bude vydávat knihu jsem počítala dny, kdy už si ji konečně budu moct přečíst. Předčila mé očekávání a já jsem se v mnoha situacích, které Terka popisovala, našla. Tato kniha mi předala opravdu hodně a zasloužila si speciální místo v mé knihovně.♥

AkiB
01.02.2020 4 z 5

Terez sleduju na instagramu, takže jsem věděla, o jaký příběh se bude jednat a o čem celá tato kniha bude. Nejsem si úplně jistá, jestli by se mi líbila stejně jako se mi líbí teď, kdybych ji neznala právě z instagramu.
Kniha není napsaná spisovně, ale obecnou češtinou, což mi ale nějak zvlášť nevadilo. Líbilo se mi, že kniha byla prokládána fotkami z dětství i z průběhu celého života. Obdivuji ji, že šla takhle s kůží na trh a rozhodla se o svém příběhu říct světu. Myslím si, že téma adopce je často opomíjené, i když je důležité. A díky Terce a její skupině Adopci zdar se toto téma stává opět o něco známější.
Knížka se mi četla dobře a rychle, měla jsem ji přečtenou během dvou dní. Četla jsem ji po kouskách, abych mohla o určité přečtené části chvíli přemýšlet. Našla jsem tam pár dobrých myšlenek.
Častokrát mě překvapilo, jak dokázala její biologická máma reagovat v některých situacích, co dokázala říct nebo napsat. A taky bych ráda vypíchla popsané zážitky z Terapie hrou. Musím říct, že tohle mě opravdu hodně zaujalo, a opět jsem si uvědomila, jak moc je psychika mocná.
Jsem ráda, že jsem mohla autorku díky knize o něco lépe poznat.

Janii.kralova
11.01.2020 5 z 5

Knihu jsem přečetla během dvou dnů , nejde se od ní odtrhnout i jsem si poplakala , krásné čtení.

Klara259
11.01.2020

Knížku jsem přečetla za dva večery.Je to přesně taková ,která vám nedá spát a chcete se dozvědět co nejvíc.Terka je pro mnohé a me velkou inspiraci a knížka se opravdu moc povedla ❤️

Kristyna.menger
11.01.2020

Knížka je neuvěřitelně čtivá a úplně mně pohltila. Číst takový příběh očima dítěte je úplně jiná zkušenost s tímhle tématem. Určitě doporučuju.

denisa5014
11.01.2020 5 z 5

Nejkrásnější knížka ???? Terezka je pro mě velkou inspirací

julit4526
11.01.2020

Krasne a chytlave napsana knizka. Odhaluje hodne ze soukromi, nahlizi do duse holky, ktera hleda sama sebe a pusobi velmi otevrene a uprimne. Precetla jsem za den, opravdu doporucuji. Na konci jsem dokonce brecela ❤️

Ronee
13.12.2019 5 z 5

Knihu som hľadala v kníhkupectvách, ale na Slovensko dodazila len asi do troch miest na severe a nižšie sa nedostala ???? Nevadí, stále tu mame možnosť eshopingovat. A navyše čítať hned e knihu! A to som spravila, lebo už som bola veľmi navnadena a nadšená, že konečne kniha, ktora ma zaujíma. Sledujem Terezkrat na instagrame asi od 2016 a na youtube som ju objavila, ked som klikla na jej príbeh, kde rozprávala, co sa jej stalo v Egypte. Prišlo mi to vtipné, ten sposob akym hovorila.
Preto som bola taka zvedava na knihu. Prečítala som ju za pár hodín a veľmi ma dojala.

vduzi
10.12.2019 5 z 5

Holka ze sekáče je neskutečně čtivá knížka. Jakmile začnete, nepustíte ji z ruky. I když vám není téma adopce blízké, nenechte se odradit! Terka ve svém příběhu popisuje problematiku dospívání, vztahovou závislost a kolikrát vás její slova rozesmějí a hned vzápětí rozpláčou. Samotný příběh zaujme jak mladé, tak i starší čtenářky, které se pro změnu mohou vcítit do role Terezčiny adoptivní maminky. Ta popisuje životní období své dcery ze své perspektivy a je zajímavé pozorovat, jak moc jsou jejich myšlenky vzájemně provázány. Knížku doporučuji všemi deseti. Zanechá ve vás silný dojem.

Magda29
10.12.2019 5 z 5

Super kniha, můžu jedině doporučit.

michaela269
10.12.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Přečetla jsem jí jedním nádechem.

kacenka4782
10.12.2019

Knížka je velice krásně napsaná, jsem moc ráda že jsem si ji objednala a mohu jen doporučit ;)

Luthien7589
10.12.2019 5 z 5

Krásný osobní příběh. Terezčin pocin je krásně napsaný. Nemá slabá místa. Pokud bych měla vypíchnout jednu věc, tak mě těžce dojaly komentáře její maminky. Píšu maminky, ač to může být zavádějící. Knížka je totiž o adopci,hledání kořenů, hledání sebe sama. Žena, která Terezku vychovala, starala se o ní a dala jí veškerou svou lásku. To je pro mě maminka. Moc doporučuji přečíst.

Paninkognito99

Doporučuju:)

Kantynka
04.12.2019 5 z 5

neskutečně silná knížka! konec mě dojal.
Terka má můj velký obdiv, že to dokázala všechno takto sepsat se svojí maminkou, knížka je neskutečně zajímavá, čtivá a za dva dny jsem ji přečetla a nemohla odložit, dokud jsem nevěděla, jak to dopadne a jak to vlastně všechno bylo.
knížka určitě stojí za přečtení a můžu jedině doporučit!

FejKýý
23.11.2019 4 z 5

Mám z téhle knihy zvláštní pocity, Terka si fakt žila (a nevím třeba i žije) dost těžký život. Bylo mi jí líto. :/ Kniha byla čtivá dost ale občas jsem se ztrácela v tom, něco mi nesedělo, třeba příběh s dědečkem a pár ještě nějakých věcí ale už nevím teď jaké. Občas se věci opakovali ale to zase chápu. Každopádně Terko, drž se! :)

LiLinka
07.11.2019 5 z 5

Silný příběh života, který rozhodně doporučuji přečíst. Je to velmi hezky napsané, dobře se čte a zajímavý je pohled jak ze strany adoptované Terezy, tak její maminky. Příjemným zpestřením jsou fotky, které příběh doplňují.

rodina rodinné vztahy adopce pátrání v minulosti adoptované děti autobiografie

2019  75%Holka ze sekáče
2022  100%My jsme svět