Ajinka126 Ajinka126 komentáře u knih

Obohatila mě zatím jen jedna dohoda. I to je obrovský úspěch. Je to skutečně vše tak, jak je tu psáno. Jen to není psané formou ála "škola hrou". Bere se to možná trohu vážně a to pak nemá takový dopad na čtenáře.

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Jak to může mít slabé hodnocení ptám se vás? Je to literární skvost. To se nedá popřít. Na poli thrillerů to jistě přepisuje učební osnovy. Bavila mě ta touha zjistit, co je ve skutečnosti pravda. Bavil mě ten časový odstup obou vyprávění. Líbilo se mi, jak je to celé propojené a jak to na sebe navazuje. A vyvrcholení to celé jen podtrhne. JO!

Osvícení Osvícení Stephen King

Osvícení jsem poprvní četla jako školačka na přelomu základní / střední školy. Kingův projem mi v té době přišel zbytečně zdlouhavý. Nechápala jsem, proč má potřebu popisat cestu autem na několika stranách. Pokud se tímto nenecháte odradit a překonáte to, tak se vám kniha v závěru odmění.

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Pomalý rozjezd, krásný střed a napínavý konec. Tuto knihu jsem si vybrala jako druhou od Zafóna a dobře jsem udělala. Je to krásný román zasazený do staré Barcelony (ano, opět). Je tam to slastné pátrání po odhalení tajemství a nastolení pravdy. To se mi líbilo.

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

To tak nesmírně vykresluje naši českou povahu, humor a kulturu. Moc se mi do této knihy nechtělo. Jednak ten věkový rozdíl, český autor a humorné ladění mě moc nepřitahovalo. A přitom je to tak dobré a milé. Nasmála jsem se :).

30.07.2017 4 z 5

Nasmála jsem se u toho. Děj mě bavil a chtěla jsem vědět, jak to celé skončí. Hlavní hrdinka mi byla velmi sympatická a rychle jsem si na ni zvykla. Všechno dobře. Jen ten konec byl slabší.

30.07.2017 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Trochu mě to nudilo. Aňa je sice famózní herečka a jistě svůj život shledává zajímavým. Pokud se to ale vtiskne na papír touto formou, tak je to takové nemastné neslané. Místy jsou tu komické komentáře nebo glosy, častěji jsem však narážela na umělé zasazení líbezných a hlubokých mouder tak, aby ta kniha byla něčím víc. To mi přišlo nepřirozené.

30.07.2017 3 z 5

Tajná zahrada: Pastelkou proti stresu Tajná zahrada: Pastelkou proti stresu Johanna Basford

Jedny z nejlepších omalovánek na trhu. Jen pozor - obsahuje to spoustu veli drobných květin a lístečků. Pro někoho se špatným zrakem (moje babička) je o absolutně nevhodné. Já si to v tom naštěstí libuji :)

30.07.2017 5 z 5

Velké zklamání. Tak plytký děj, nudné postavy a nulovou zápletku jsem nečekala. Nevím, co mě na tom štvalo víc. Jestli ten promarněný potenciál nebo ta ztráta času.

30.07.2017 3 z 5

Svého psa nestřílejte! Svého psa nestřílejte! Karen Pryor

Tahle kniha až ohromující. Není to naučná literatura jen pro komunikaci, výchovu a výcvik zvířat, ale je to naučné pro mezilidské vztahy. Nahlodalo to změnu špatných zvyků i ke mě samé. Je mi líto, že to trochu nedoceněná kniha. Pokud by se vydala bez ohledu na psi, tak by se dostala do rukou více lidem. Více lidem by mohla pomoct.

30.07.2017 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Opět je neuvěřetelné to propojení válečného období, od kterého čekáte strach, smrt, bolest a slzy a humoru, přátelství, touhy a víry, které mají na rozdávání. Děkuji mojí učitelce českého jazyka na záklní škole, že mě s ní seznámila.

30.07.2017 4 z 5

U mě je tohle AUDIKNIŽNÍ série. Miluji celou triogii. Poslouchala jsem ji snad 10x. Je to sice duchovní literatura, ale podaná skvělou formou. Plno pravd se zde dá najít. Není to rozhodně návod, ale ona inspirace na změnu myšlení a pohledu na svět je někdy mnohem víc.

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Velmi dobré. Stále se mi líbí ten slovanský nádech, který tomu Bryndza úmyslně dává. U tohoto dílu jsem měla ke konci pocit, že se zbytečně táhne a že je rozuzlení uměle vybičované k nějaké akci. Ale zápletka a rozmotávání hádanky naší hlavní hrdinkou bylo vynikající.

Ready Player One: Hra začíná Ready Player One: Hra začíná Ernest Cline

Geniální. Pro mě, jakožto milovníka knih a PS her, to bylo jako přesun do ráje. Po krkolomnějším začátku mě to absolutně pohltilo. Má to jedinečnou atmosfému. Líbí se mi, že to neche příliš nechce apelovat na morální aspekty. Je to plné akce, zvratů a silných momentů. Finále je doslova grandiózní. Moc doporučuji.

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Velmi milý začátek série. Na úvod mě zaujala krásná obálka. Pak jsem se začetla do prvních stránek a dýchla na mě neuvěřitelně pozitivní atmosféra. Četlo se to lehce, bavilo mě to, ale stále jsem měla pocit, že tomu chybí víc akce, tajemna nebo nebezpečí.

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Ach prosím, zaveďte Sůl moře do osnov literární výuky. Učme tím kým chceme být v jakékoliv době v každém režimu. Jenom tak takovou společnost vytvoříme. Je tak krásné cítit lásku a soucit v době války a štvanice na lidi. Moc se libí styl psaní. Bylo citlivé a přitom strohé. Byo to úderné a přitom promyšlené.

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Ruta mi otevřela dveře do válečné a poválečné literatury. Já se jsem se jí vždycky vyhýbala ze strachu, co uvnitř najdu. Našla jsem lásku, naději, touhu a překvapivě i krásnou lidskou stránku. Prosím všechny, aby si V šedých tónech přečetli a nebáli se. Vyplatí se to.

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

King má nepochybný dar proměňovat malé myšlenky ve velké knihy. To je detektivna jako ze staré dobré školy. Naprosto úžasný a sympatický hlavní hrdina. Celá ta stylizace do role vyšetřovatele v důchodu tomu dodává tu pravou touhu k policejnímu / detektivnímu řemeslu. Těším se na další díly..

30.07.2017 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Četla jsem to a byla ráda, že se opět mohu várit do světa HP. Na druhou stranu musím uznat, že příběhy jsou to milé, jednoduché a snaží se být velmi poučné. Pak s odstupem času po dočtení mě předkvapuje jakou stoup ve mě zanechaly. To je přesně to o čem by bajky, pohádky a pověsti měly být :).

30.07.2017 4 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Ten věkový odstup je znát. Ať jsou zde jakkoliv pozitivní reakce a přirovnání k dnešnímu světu, tak jazyk, syntax a literární projev je mi cizí. Na druhou stranu jsem nečetla nikdy nic tak emotivního, naléhavého s takovou osobitou nadějí. Je to možná ten rozdíl mezi dnešní a minulou literutaru, mezi dnešním a dřívějším člověkem. Nikdy bych ale nevěřila, že mě natolik ovlivní a prostoupí jedna knižní postava, která zabrala asi 2 strany textu. Je vidět, že ta kniha je malinko osobní zpověď, že je to právě to zrnko pochybností, které se zaseje v každém čtenáři. Neumím dobře pochopit ten autorův dar, jak umí do textu zakomponovat hluboké myšlenky a pravdy. Je jich tam hned několika já jsem jako čtenář je přijímala, neměla pocit nátlaku nebo opozice. Například tato věta mě zasáhla: " Ostatní umírají, já žiju dál. Nic nemá žádné následky, neexistuje odpovědnost. Háček je v tom, že ona existuje. Ale o tom se nemluví...".. WOW.. nebo (parafrázuji) "Umírají manželé těch ostatních.".. Je to tak citlivé až mi je líto té věkové bariéry, kterou neumím překonat a plně to docenit.