Stín větru

Vypravěč a zároveň hlavní hrdina Daniel Sempere vzpomíná na své dětství a dospívání, výrazně ovlivněné románem Stín větru záhadného autora Juliána Caraxe. Daniel knihu získá na tajuplném pohřebišti zapomenutých knih v den svých desátých narozenin, a nastoupí tak na spletitou cestu iniciace do světa literatury i dospívání. Když se rozhodne po neznámém autorovi pátrat, v jeho životě nastane nečekaný zvrat... Životní osudy hlavního hrdiny na jedné straně a postav soustředěných kolem tajemného autora Juliána Caraxe na straně druhé se začnou postupně prolínat, až nakonec vytvoří složitý mnohavrstevnatý propletenec. Důležitou součást děje vytváří kouzelná a tajuplná atmosféra katalánské Barcelony. Stín větru, úchvatný příběh s prvky thrilleru, detektivky i gotického románu, se stal krátce po svém vydání světovým bestsellerem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/105821/stin-vetru-1kp-105821.jpg 4.4857

Pohřebiště zapomenutých knih 1.

Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno, Dokořán

La sombra del viento, 2001

Kniha Stín větru

Kacased

Krásná kniha, kterou jsem našla díky hodnocení tady na databázi. Krásně a čtivě napsána. Kniha má spád, dobrý děj. Jsem zvědavá na další v pořadí.

chamyl
29.12.2020

Z mé strany zcela náhodné setkání v oblíbené katalánské metropoli se zajímavým autorem, tolik připomínající Danielovo setkání s Caraxem.
Správně namíchané napětí s retrospektivními výlety a balancující na hraně magického realismu, romantiky, detektivky i historického dramatu. Skvělý mix odehrávající se v kulisách Francova Španělska ve společnosti rozdělené ideologií i kastami. Smutné i veselé, beznadějné i plné naděje.
Krásný výlet se Zafónem do romantické i zlověstné Barcelony.

Yvona23
25.12.2020

Kniha mě uchvátila. Skvělý příběh a procházky Barcelonou v první polovině 20. století - neodolala jsem a četla jedni dechem.

Arev122
25.12.2020

Nějak jsem se nemohla do příběhu začíst, děj mě připadal zdlouhavý a občas jsem se v něm ztrácela.

wiix
07.12.2020

Vôbec som nečakala že to bude také dobré! Veľmi sa mi páčili kvetnaté vety, záhadné postavy a necakané zvraty v deji. Odporúčam.

Elea
03.12.2020

Nádherný, trochu smutný příběh o zmařených nadějích i zmařených životech, bolesti, smutku a samotě, i té uprostřed lidí. Určitě je to kniha, ke které se budu vracet.

Didi15
18.11.2020

Nádherná kniha, určitě si od autora ještě něco přečtu. Opravdu jsem velmi překvapena a velmi nadšena. Chtělo se mi brečet, chtělo si mi smát, mezitím jsem si užívala spisovatelského jazyka a příběhu, který byl naprosto úžasný .
Jestli bych po dlouhé době měla něco doporučit, tak to bude tato kniha.

grimik
11.11.2020

Čas od času se mezi knihami objeví Kniha. Ta Kniha. Teď zrovna se to stalo téměř přesně po roce od chvíle, kdy mě zasáhla jiná (Světla, která nevidíme) a ani v tomto případě jsem to nečekal. Má nevysoká očekávání však byla zašlapána v prachu uliček Barcelonských, kam jsem byl vtažen a za ruku veden samotným Laínem Coubertem, nucen vše prožít s ním až do poslední strany, po níž jsem podvědomě sahal po další, která však již nepřišla.
Magická kniha přináší magický zážitek z jejího čtení, zůstane v srdci a neustále s Vámi je i poté, co ji odložíte.
Kniha o knihách, o lásce, o lidských nitrech a bolesti, která nikdy nepřebolí.
To všechno je Stín větru, a vůbec není potřeba se odvolávat na její povrchní kvality, jako je skvělý sloh, brilantní skladba vět a výběr slov, maximální čtivost, schopnost udržet přehlednost v ději i přes velký počet postav a jejich prolínání dějovými linkami Juliána a Daniela. To, že Zafón tohle všechno umí je již naprosto jasné, ale tím, že umí knize vdechnout duši, tím je výjimečný a pro mě je to teprve druhá kniha, která se dostala na metu nejvyšší, do mého srdce.